Denní menu, 22.2.2019: Kvitová slaví po obratu postup do finále, Vondroušová vybojovala semifinále

Pátek na tenisových turnajích měl opět v hlavních rolích i české tenistky, které bojují o úspěchy na okruhu WTA. Petra Kvitová vybojovala postup do finále v Dubaji, Markéta Vondroušová si zahraje semifinále v Budapešti.

11:00

DEBLISTKY VYBOJOVALY ČESKÉ FINÁLE: Turnaj v Dubaji zažije ve čtyřhře české finále. V soubojích o postup do bitvy o titul úspěly jak Lucie Hradecká s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou, tak Barbora Strýcová s Tchajwankou Su-wej Sie.

14:00

KVITOVÁ MUSELA OTÁČET SE SIE:  Petra Kvitová si zahraje třetí letošní finále! Vítězka turnaje ze Sydney a finalistka Australian Open zdolala v semifinále turnaje v Dubaji tchajwanskou tenistku Su-wej Sie po setech 3:6, 6:2, 6:4 a už potřetí během svého vystoupení ve Spojených arabských Emirátech musela absolvovat třísetovou bitvu.

Utkání se podrobně věnujeme v samostatném článku. – Su-wej Sie (TPE, 31.) x Petra Kvitová (4.) 6:3, 2:6, 4:6

14:30

VONDROUŠOVÁ PROŠLA DO SEMIFINÁLE: Markéta Vondroušová má za sebou na turnaji v Budapešti náročné střetnutí s nevyzpytatelnou Rumunkou Irinou Beguovou. Česká tenistka svou soupeřku nakonec dokázala i přes problémy v prvním setu po úspěšném obratu porazit. Postup do semifinále Vondroušová vybojovala za 132 minut hry po setech 5:7, 6:1, 6:3.

Utkání se podrobně věnujeme v samostatném článku. – Markéta Vondroušová (81.) x Irina Beguová (ROU, 72.) 5:7, 6:1, 6:3

Nouza si v Tunisku zahraje semifinále
Český kvalifikant Petr Nouza (-) si v tuniském Monastiru zahraje semifinále turnaje ITF World Tennis Tour. Ve čtvrtfinálovém souboji s Francouzem Jaimeem Floydem Angelem (664.) vyhrál po 130 minutách hry po setech 4:6, 6:2, 6:4.

Dubai Duty Free Tennis Championships (ženy, UAE, 2 828 000 USD, tvrdý povrch)
PETRA KVITOVÁ (4.) – Su-wej Sie (TPE, 31.) 3:6, 6:2, 6:4
HRADECKÁ, Makarovová (RUS) – Arruabarrenová (ESP), Christianová (USA) 6:2, 6:4
Sie (TPE), STRÝCOVÁ – Ch. Čchan, L. Čchan (TPE) 6:2, 6:1

Hungarian Ladies Open, Budapešť (ženy, HUN, 250 000 USD, tvrdý povrch – hala)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (81.) – Irina Beguová (ROU, 72.) 5:7, 6:1, 6:3