Denní menu, 11.2.2019: Muchová prošla v Dauhá do hlavní soutěže! Strýcová jasně zvítězila

Karolína Muchová si zahraje v katarském Dauhá v hlavní soutěži! Česká tenistka vyzrála v pondělním duelu na Rusku Samsonovou a podruhé v této sezoně prošla kvalifikací na turnaji WTA. Na stejném místě hrála i Barbora Strýcová, která jasně přehrála ománskou tenistku Al Nabhaniovou a postoupila do druhého kola. Zdeněk Kolář předvedl ve Francii kvalitní výkony, když v prvním kole turnaje v Cherbourgu ztratil jen tři gemy.

11:30

KOLÁŘ PROLÉTL V CHERBOURGU DO DRUHÉHO KOLA: Zdeněk Kolář postupuje na challengeru ve francouzském Cherbourgu do druhého kola. Dvaadvacetiletý tenista předvedl v pondělním dopoledním utkání kvalitní výkon, když smetl Španěla Ortegu-Olmeda za pouhých 48 minut po setech 6:1, 6:2. Kolář se tak stal vůbec prvním tenistou, který si na tomto turnaji zajistil postup. V dalším zápase narazí na turnajovou desítku Alexandra Bublika z Kazachstánu. – Roberto Ortega-Olmedo (ESP, 289.) x Zdeněk Kolář (230.) 1:6, 2:6

21:15

STRÝCOVÁ PROLÉTLA V DAUHÁ DO DRUHÉHO KOLA: Barbora Strýcová prošla hladce do druhého kola turnaje v katarském Dauhá. Dvaatřicetiletá česká tenista si ve večerním duelu na centrálním dvorci poradila s ománskou hráčkou Fatmou Al Nabhaniovou (406.), kterou porazila za 65 minut po setech dvakrát 6:1. Strýcová byla v utkání s hráčkou z páté stovky žebříčku velkou favoritkou. V zápase proměnila hned sedm brejkbolů z devíti a suverénně postoupila. Další soupeřkou zkušené české tenistky bude vítězka duelu Blinkovová/Sevastovová. – Barbora Strýcová (49.) x Fatma Al Nabhaniová (OMA, 429.) 6:1, 6:1

13:35

MUCHOVÁ POSTOUPILA V DAUHÁ DO HLAVNÍ SOUTĚŽE: Karolína Muchová si zahraje podruhé v této sezoně v hlavní soutěži turnaje WTA! Dvaadvacetiletá tenistka zvládla v katarském Dauhá i třetí kvalifikační duel a zajistila si místo v hlavní soutěži. Česká hráčka si v pondělním duelu, který přerušil déšť, poradila s Ruskou Ljudmilou Samsonovou, kterou porazila po bezmála dvou hodinách hry po setech 6:1, 3:6 a 6:1. Muchová porazila ruskou soupeřku již podruhé během pouhého měsíce, když na Samsonovou vyzrála i při kvalifikaci v Melbourne na Australian Open. – Ljudmila Samsonová (RUS, 168:) x Karolína Muchová (133.) 1:6, 6:3, 1:6

Qatar Total Open, Dauhá (ženy, QAT, 916 131 USD, tvrdý povrch)
BARBORA STRÝCOVÁ (49.) – Fatma Al Nabhaniová (OMA, 429.) [WC] 6:1, 6:1

Ljudmila Samsonovová (RUS, 168.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (133.) 1:6, 6:3, 1:6

Cherbourg – La Manche (muži, FRA, 46 600 EUR + H, tvrdý povrch – hala)
Roberto Ortega-Olmedo (ESP, 289.) – ZDENĚK KOLÁŘ (230.) 1:6, 2:6

2019 2nd Empire Women's Indoor, Trnava (ženy, SVK, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (282.) [2] – Katarina Kužmová (SVK, -) [WC] 6:4, 6:3