Denní menu, 9.2.2019: Berdych další otočku nepředvedl. Muchová nadělovala, úspěšná byla i Kr. Plíšková

- Radek Štohl, Jan Vojkůvka

Velmi zajímavý a pestrý program je v osudí během sobotního dne. Zatímco české tenistky v úvodním kole Fed Cupu čelí Rumunkám, tak Tomáš Berdych usiloval již o jedenáctou výhru sezóny a druhé finále ATP. Proti Herbertovi z Francie ale neuspěl. V Dauhá se rozjíždí kvalifikace dvouhry, v níž Karolína Muchová na úvod neztratila jediný gem. Do svého zápasu nastoupila také Kristýna Plíšková, šestadvacetiletá hráčka přišla o pět gemů.

NA ROZJEZD

11:00

HRADECKÁ V TRNAVĚ PORAZILA TAKÉ ŠTEFKOVOU: Lucie Hradecká se poprvé od května 2015 podívá do finále ženské dvouhry. Česká tenistka na turnaji nižší kategorie v Trnavě v semifinále přehrála krajanku Barboru Štefkovou dvakrát 6:3, když si k postupu pomohla jedenácti trefenými esy. V úvodním setu byly k vidění dva brejky, oba se dostavily na konto zkušenější tenistky, která na servisu ztratila jen šest fiftýnů. Ve druhém setu Štefková vedla 2:0, Hradecká ale získala pět gemů v řadě, čímž udělala velký krok k postupu. O první titul po téměř pěti letech se Lucie Hradecká potká s lepší z dvojice Alexandra Cadantuová (264.) – Kristína Kučová (275.). – Lucie Hradecká (456.) x Barbora Štefková (257.), 6:3, 6:3

Více se turnaji v Trnavě věnujeme v samostatném článku.

HLAVNÍ CHOD

13:00

ČEŠKY ZAČÍNAJÍ FED CUP PROTI RUMUNKÁM: Česká republika hraje s Rumunskem po prvním hracím dni úvodního kola Fed Cupu 1:1 na zápasy. Po výhře Karolíny Plíškové se nepodařilo na její úspěch navázat Kateřině Siniakové, jež podlehla rumunské jedničce Simoně Halepové po setech 4:6, 0:6.

Fed Cupu se věnujeme v samostatném článku.

A KDO NEMÁ DOST...

15:00

BERDYCH SE V SEMIFINÁLE NEPROSADIL: Tomáš Berdych (79.) po obratu proti Filipu Krajinovičovi už na další otočku nedosáhl. V souboji s Pierrem-Huguesem Herbertem (44.) prohrál 2:6, 5:7, ale nebyl daleko od třetího setu. V osmém gemu si totiž vypracoval tři brejkboly, jež se mu ale nepodařilo využít. A když naopak v jedenácté hře ztratil poprvé ve druhém setu servis, jeho odpor byl zlomen. – Pierre-Hugues Herbert (FRA, 44.) x Tomáš Berdych (79.) 6:2, 7:5

Muchová v Dauhá odrovnala domácí hráčku (6:0, 6:0)
Karolína Muchová (133.) dle předpokladů postoupila do druhého kola kvalifikace dvouhry v katarském Dauhá, kde porazila sedmnáctiletou domácí tenistku Mubraku Al-Naimiovou (-) dvakrát 6:0. Muchová za osmačtyřicet minut hry nečelila jedinému brejkbolu, při servisu Al-Naimiové využila šest brejkbolů z osmi nabídnutých.

Kristýna Plíšková neměla problémy a půjde na Muchovou (6:3, 6:2)
Po Karolíně Muchové (133.) se do druhého kola kvalifikace singlu v Dauhá dostala také Kristýna Plíšková (90.). Šestadvacetiletá hráčka v prvním zápase bez větších problémů přehrála Čan Chao-čching (-) 6:3, 6:2, i když ve druhém setu prohrávala 0:2. Plíšková během utkání dvakrát ztratila servis, na returnu byla úspěšná šestkrát. O finále kvalifikace se utká právě s druhou Češkou v kvalifikaci Karolínou Muchovou.

Jaloviec s Vrbenský získali deblový titul (7:5, 6:1)
Marek Jaloviec s Michaelem Vrbenským úspěšně zakončili turnaj ve švýcarském Oberentfeldenu. Česká dvojice ve finále čtyřhry porazila nejvýše nasazený debl Lešem, Olivetti 7:5, 6:1, když během zápasu zhatila jediný brejkbol soupeřů.

Fed Cup, Ostrava (ženy, CZE, tvrdý povrch – hala)
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (5.) – Mihaela Buzarnescuová (29.) 6:1, 6:4
KATEŘINA SINIAKOVÁ (44.) – Simona Halepová (33.) 4:6, 0:6

Open Sud de France, Montpellier (muži, FRA, 524 340 USD, tvrdý povrch – hala)
Pierre-Hugues Herbert (FRA, 44.) – TOMÁŠ BERDYCH (79.) 6:2, 7:5