ITF

2019 1st Empire Women's Indoor: Kilnarová i Štefková zvítězily, Zarycká uspěla v českém derby

- Jan Havlovic

Druhým hracím dnem pokračoval v Trnavě místní kvalitně obsazený halový turnaj. Postup do hlavní soutěže si vybojovala Lucie Hradecká, ve finále kvalifikace naopak neuspěla Renata Voráčová. Úspěšný vstup do turnaje mají za sebou Monika Kilnarová, Anastasia Zarycká i Barbora Štefková, která vyřadila nasazenou dvojku. V deblu uspěla také Tereza Smitková.

Hradecká je v hlavní soutěži
Lucie Hradecká si v kvalifikaci turnaje v Trnavě připsala i druhé vítězství a slaví postup do hlavní soutěže. Zkušená třiatřicetiletá tenistka specializující se na čtyřhru si v úterním dopoledním zápase poradila s o třináct let mladší Italkou Luciou Bronzettiovou, kterou porazila po bezmála dvou hodinách po setech dvakrát 6:4.

Pantůčková skrečovala zápas prvního kola
Gabriela Pantůčková dohrála v Trnavě v prvním kole. Třiadvacetiletá tenistka skrečovala úterní duel proti Rumunské Ghioroaieové po devíti minutách za stavu 0:3.

Voráčová se do hlavní soutěže nepodívá
Renata Voráčová srdnatě bojovala ve finále kvalifikace, ale nakonec bohužel neuspěla. Zkušená pětatřicetiletá tenistka specializující se na čtyřhru v úterý podlehla v Trnavě domácí Vivien Juhaszové po setech 6:4, 5:7 a 2:10. Pro Voráčovou tak turnaj končí, neboť se do čtyřhry nepřihlásila.

Štefková vyřadila turnajovou dvojku
Cenný skalp si v Trnavě připsala Barbora Štefková! Třiadvacetiletá tenistka si v úterním odpoledním duelu vyšlápla na Kathinku von Deichmannovou z Lichtenštejnska, turnajovou dvojku, kterou porazila po více než dvou a půl hodinovém boji po setech 6:4, 5:7 a 6:4.

Kilnarová potvrdila roli favoritky
První českou tenistkou, která si v Trnavě zajistila postup do druhého kola, je Monika Kilnarová. Devatenáctiletá hráčka si v úterním duelu dle očekávání poradila s Ukrajinkou Anastasijí Šošynovou, kterou porazila za hodinu a půl po setech 6:4, 6:3 a ukončila sérii dvou porážek. Kilnarová si zároveň připsala čtvrtou výhru v nové sezoně.

Zarycká uspěla v českém derby
V Trnavě si vybojovala postup do druhého kola také Anastasia Zarycká! Turnajová pětka si v odpoledním ryze českém duelu poradila s Magdalenou Pantůčkovou, kterou porazila poměrně hladce po setech 6:3, 6:1.

Další videa

LUCIE HRADECKÁ (456.) – Lucie Bronzettiová (ITA, 500.) 6:4, 6:4
Federica Di Sarraová (ITA, 377.) – Laura-Ioana Andreiová (ROU, 423.) 6:3, 6:1
Šuje Ma (CHN, 320.) – Caroline Wernerová (GER, 412.) 5:7, 6:7(5)
Ganna Poznichirenková (UKR, 399.) – Martina Colmegnaová (ITA, 451.) 6:4, 6:1
RENATA VORÁČOVÁ (480.) – Vivien Juhaszová (SVK, 651.) 6:4, 5:7, 2:10
Martina Caregarová (ITA, 398.) – Sofia Šapatavová (GEO, 449.)2:6, 2:6

MONIKA KILNAROVÁ (323.) – Anastasija Šošynová (UKR, 730.) 6:4, 6:3
GABRILA PANTŮČKOVÁ (833.) – Ilona Georgiana Ghioroaieová (ROU, 691.) 0:3 – skreč Pantůčková
Viktoria Morvayová (SVK, -) [WC] – Tereza Miháliková (SVK, 360.) 4:6, 3:6
ANASTASIA ZARYCKÁ (219.) [5] – MAGDALENA PANTŮČKOVÁ (704.) 6:3, 6:1
BARBORA ŠTEFKOVÁ (257.) – Kathinka von Deichmannová (LIE, 163.) [2] 6:4, 5:7, 6:4

Kaniaová, Sizikovová (POL/RUS) [1] – K. Kužmová, Stankovská (obě SVK) 6:0, 6:4
Beckerová, Zavacká (GER/UKR) – Moratelliová (ITA), SMITKOVÁ 3:6, 1:6
Caregarová, Di Sarraová (obě ITA) – Maluniaková, Stará (obě SVK) [WC] 3:6, 4:6
18:20 Cristianová, Roscaová (obě ROU) – Piraženkovová, Šapatavová (BLR/GEO)