Češi v akci: Rosol a Veselý v kvalifikaci v Cincinnati, Jaloviec s Papíkem prohráli debla v Egyptě

- Daniel Kubelka

Olympijské hry v Riu pomalu míří do svého finiše a s koncem letošního sportovního vrcholu se znovu rozjíždí i tenisové turnaje po celém světě. Kvalifikace štědře dotovaného podniku v Cincinnati v sobotu rozehrají Lukáš Rosol a Jiří Veselý, o deblový titul ve čtyřhře pak v již dobře známém Šarm aŠ-Šajchu bojují Marek Jeloviec s Tomášem Papíkem.

Vynikajícího úspěchu dosáhl v egyptském Šarm Aš-Šejchu nenasazený Marek Jaloviec, který bude v neděli bojovat o druhý titul na turnajích kategorie future ve své kariéře. Letos v březnu vyhrál na koberci z kvalifikace turnaj v ázerbájdžanském Baku. Nyní otočil v semifinále souboj s třetím nasazeným Bradleym Mousleym z Austrálie a vyhrál 3:6, 7:6 (7:2), 6:4. Právě s Australanem zvítězil v Šarm A´š-Šejchu na svém prvním turnaji svého současného egyptského turné ve čtyřhře. Večer čekal Jaloviece ještě finálový souboj v deblu, když po boku Tomáše Papíka podlehl v zápase bez brejků Italům Pancaldimu a Vavassorimu 7:6, 6:7, 7:10.

Na challengeru v italském Cordenons nakonec nemusel nastoupit první nasazený hráč kvalifikace Jan Mertl proti Venezuelanovi Rodriguezovi-Pacemu, protože se nakonec dostal do hlavní soutěže poté, co se vyjasnilo, že žádný special exempt nebude na turnaji potřeba. Libor Salaba, kterého čeká na turnaji hlavně soutěž ve čtyřhře, prohrál v prvním kole kvalifikace s Italem Walterem Trusendim ve třech setech.

WESTERN & SOUTHERN OPEN, Cincinnati (muži, tvrdý povrch, 5,004,505 USD, 1. kolo kvalifikace)

JIŘÍ VESELÝ (50.) - Tim Smyczek (USA, 114.)  6:4, 6:2
Stephane Robert (FRA, 58.) - LUKÁŠ ROSOL (79.)

CHALLENGER TOUR

STRABAG CHALLENGER OPEN TRNAVA (muži, antuka, 42.500 EUR+H, semifinále dvouhry + finále čtyřhry)

Kompletní zpravodajský servis v samostatném článku ZDE

CORDENONS CHALLENGER (muži, antuka, 42.500 EUR+H, 1. kolo kvalifikace)

LIBOR SALABA - Walter Trusendi (ITA) 4:6, 6:3, 0:6

ITF/FUTURES

Futures Slovenská L'upča (muži, antuka, 10 000 USD, semifinále dvouhry + finále čtyřhry)

5. ITF TC KEM Future Vogau (muži, antuka, 10 000 USD, 1. kolo kvalifikace)

JAN ZEDNÍK - Bruno Graf (AUT) 6:0, 6:2
Sebastian Schloffer (AUT) - YVO PANÁK 2:6, 3:6

SOHO SQUARE EGYPT F19 Futures Šarm aŠ-Šajch (muži, tvrdý povrch, 10 000 USD)

MAREK JALOVIEC - Bradley Mousley (AUS) 3:6, 7:6 (7:2), 6:4

Pancaldi, Vavassori - JALOVIEC, PAPÍK  6:7 (5), 7:6, 10:6

LEIPZIG OPEN 2016 (ženy, antuka, 25 000 USD, 1. kolo kvalifikace)

Anna Ozerovová (LAT) - MARKÉTA PANÁČKOVÁ  6:2, 6:1
SONJA KŘTĚNOVÁ - Madeline Bosnjaková (GER) 1:6, 1:6
Emilija Ceranićová (BIH) - ANNA MARIA KALAVSKÁ 6:0, 6:2

STYRIAN LADIES OPEN 2016 GRAZ (ženy, antuka, 10 000 USD, 1. kolo kvalifikace)

SABINA MACHALOVÁ - Tea Jezidzićová (CRO)  6:0, 6:4

BP ULTIMATE CIUDAD DE LAS PALMAS DE GRAN CANARIA (ženy, antuka, 10 000 USD, 1. kolo kvalifikace)

TEREZA ŠVECOVÁ - Katharina Jagerová (GER)