Denní menu, 16.1.2019: Kvitová sestřelila další soupeřku, v Melbourne postupuje i Berdych

Hlavní náplní středečního programu je pokračování grandslamového Australian Open. Do dalšího kola postoupili po suverénních výkonech Petra Kvitová i Tomáš Berdych. Končí naopak Markéta Vondroušová.

01:10

VONDROUŠOVÁ V MELBOURNE DOHRÁLA: Markéta Vondroušová (67.) skončila na Australian Open ve druhém kole, když podlehla i potřetí v kariéře Chorvatce Petře Martičové (31.) po setech 4:6 a 5:7. Úvodní set byl velice nervozní a ani jedna z tenistek si v prvních sedmi gemech neudržela podání. Pak se Chorvatka na servisu zlepšila a úvodní sadu vyhrála 6:4. Ve druhém setu se Vondroušová dostala z problémů a na pokraji vyřazení srovnala skóre, ovšem za stavu 5:5 znovu přišla o podání a znovu už se do zápasu nedostala. – Markéta Vondroušová (67.) x Petra Martičová (CRO, 31.) 4:6, 5:7

02:50

BERDYCH ZNIČIL DALŠÍHO SOUPEŘE: Tomáš Berdych (57.) na Australian Open dál potvrzuje skvělou formu. Ve druhém zápase si snadno poradil s Holanďanem Robinem Haasem (49.), kterého za 79 minut zdolal 6:1, 6:3 a 6:3. Český tenista si k vítězství dopomohl 28 vítěznými údery a za celé, rychlé, utkání nečelil ani jednomu brejkbolu. Jeho dominanci na servisu potvrdil i fakt, že přes první podání prohrál jen pět fiftýnů. – Tomáš Berdych (57.) x Robin Haase (NED, 58.) 6:1, 6:3, 6:3

08:45

KVITOVÁ SESTŘELILA BEGUOVOU: Po netradiční situaci, kdy zápas prvního kola odehrála v prázdné hale, se Petra Kvitová (6.) dočkala velkého kurtu. Vystoupení před zaplněnými tribunami přetavila česká tenistka v suverénní vítězství nad Rumunkou Irinou-Camelií Beguovou po setech 6:1, 6:3. Kvitová na dvorcí strávila jen 70 minut a v utkání byla stoprocentní při využívá brejkbolových příležitostí. Všech pět šancí na zisk podání soupeřky totiž využila a jediné zaváhání si připsala při svém podání v páté hře první sady, kdy za stavu 4:0 prohrála čistou hrou svůj servis. Když poté ve druhém setu za stavu 2:1 odvrátila tři brejkboly soupeřky, zlomila tím definitivně její odpor. – Petra Kvitová (6.) x Irina-Camelia Beguová (ROU, 70.) 6:1, 6:3