Denní menu, 10.1.2019: Kvitová zničila světovou dvojku, Veselý je po půl roce v semifinále

Petra Kvitová neztratila na turnaji v Sydney set ani s Němkou Kerberovou. Světovou dvojku zdolala osmadvacetiletá Češka ve čtvrtfinále 6:4 a 6:1. Jiří Veselý vyhrál na challengeru v Canbeře bez ztráty setu i své třetí utkání a zahraje si poprvé od loňského června turnajové semifinále. Kateřina Siniaková zvládla v jeden den dva deblové zápasy a zahraje si v Sydney o titul. V Melbourne pokračovala grandslamová kvalifikace, do jejíhož finále postoupily tři Češky.

00:05

DO FINÁLE KVALIFIKACE AUSTRALIAN OPEN POSTOUPILY TŘI ČEŠKY: Hned tři české tenistky si v Melbourne zahrají o přímý postup do hlavní soutěže. Jsou jimi Terezy Martincová se Smitkovou a Karolína Muchová, když všechny jmenované neztratily ve svých utkáních druhého kola kvalifikace ani set. Navzdory dobře rozehranému zápasu končí Lukáš Rosol.

Více se kvalifikaci Australian Open věnujeme v samostatném článku.

09:30

KVITOVÁ OTOČILA ZÁPAS SE SVĚTOVOU DVOJKOU: Petra Kvitová (8.) prochází turnajem v Sydney stále bez ztráty jediného setu. Ve čtvrtek si osmadvacetiletá Češka poradila ve dvakrát přerušovaném zápase se světovou dvojkou Angelique Kerberovou (2.).

Úvod duelu, který narušil déšť, přitom vítězce z roku 2015 nevyšel podle představ. Kvitová ztratila s obhájkyní loňského titulu v páté hře servis a krátce poté prohrávala 2:4. Poté ale začalo velké české představení. Turnajová pětka čtyřmi gemy v řadě sadu otočila ve svůj prospěch, v té druhé pak skrze další dva brejky povolila Němce jen jediný gem.

Po vítězství 6:4 a 6:1 si Petra Kvitová zahraje v pátek o finále proti Bělorusce Aljaksandře Sasnovičové (33.), které tím může částečně oplatit vyřazení z posledního Wimbledonu. – Petra Kvitová (8.) x Angelique Kerberová (GER, 2.) 6:4, 6:1

03:00

VESELÝ OPĚT NEZTRATIL SET A JE V SEMIFINÁLE: Výbornou generálku na nadcházející Australian Open zažívá v Canbeře Jiří Veselý (87.). Pětadvacetiletý Čech si na tamějším challengeru zahraje po třetím vítězství o finále, když s domácím Australanem Bradleym Mousleym (326.) opět neztratil ani set.

Třetí nejvýše nasazený hráč, jenž během celého zápasu nepřišel o jediné podání, zvítězil za hodinu a 16 minut 7:6(3) a 6:3. V semifinále, které si zahraje poprvé od loňského června, čeká Veselého polský žebříčkový soused Hubert Hurkacz (88.). – Bradley Mousley (AUS, 326.) x Jiří Veselý (87.) 6:7(3), 3:6

Siniaková zvládla dva zápasy v jeden den a zahraje si o deblový titul
Hned dvě vítězná utkání zaznamenala ve čtvrtek Kateřina Siniaková na turnaji v Sydney. Světová jednička nejprve po boku Srbky Kruničové zdolala ve čtvrtfinále čtyřhry nejvýše nasazené kanadsko-čínské duo Dabrowská, Sü 6:2 a 6:4.

O několik hodin později pak Siniaková s Kruničovou slavily podruhé, když po triumfu 7:5 a 6:2 nad Japonkami Katovou s Ninomijaovou postoupily do prvního společného finále. V tom je čeká další Japonka Hozumiová a Polka Rosolská.