Denní menu, 14.12.2018: Zkušená deblistka nevyužila setbol a končí. Nadějný Čech vzdoroval nasazené jedničce

- Radek Štohl, Jan Havlovic

Renata Voráčová a Tadeáš Paroulek v pátek hájí barvy českého tenisu. Voráčová se na turnaji ITF v Dubaji neúspěšné utkala o finále čtyřhry, v prvním setu nezvládla využít setbol. Osmnáctiletý Paroulek na Futures v Turecku usiloval o semifinále dvouhry, proti nasazené jedničce však neuhrál ani set. Na programu je také předkolo Tenisové extraligy.

Voráčová v deblu obrat nedokonala
Renata Voráčová na ITF v Dubaji skončila v semifinále čtyřhry. Pětatřicetiletá hráčka a její parťačka Tamara Zidanšeková v utkání o finále padly s dvojicí Janiová, Listerová 6:7(3), 6:2, 7:10. Česko-slovinský pár v úvodním setu vedl 5:3 a byl na podání, nevyužil ale setbol a nakonec sadu prohrál v tiebreaku. Po úspěšném druhém setu v zápase přišel super tiebreak, ve kterém uspěl Janiová s Listerovou.

Paroulek neúspěšně vzdoroval nasazené jedničce
Tadeáš Paroulek (542.) se čtvrtého semifinále dvouhry v roce nedočkal. Osmnáctiletý tenista na Futures v turecké Antalyai prohrál s prvním nasazeným Oriol Roca Batallou (262.) 1:6, 6:7(4). Paroulek po ztracené první sadě ve druhém setu vedl 4:1, náskok však neudržel a při stavech 4:5 a 5:6 musel na returnu odvracet konec zápasu. Ačkoliv se to českému hráči dvakrát podařilo, v tiebreaku nakonec na bývalého 193. tenistu světa nestačil.

Paroulek je ve finále čtyřhry
Tadeáš Paroulek si zahraje na turnaji v turecké Antalyi o titul! Osmnáctiletý tenista si spravil chuť po neúspěchu ve čtvrtfinále dvouhry, když odpoledne postoupil po boku Švéda Madarase do finále čtyřhry! Česko-švédská dvojice si poradila s Boborkinem s Fajzijevem po dramatickém průběhu 7:5, 6:7(3) a 10:4.

21st Al Habtoor Tennis Challenge, Dubaj (ženy, UAE, 100 000 USD, tvrdý povrch)
VORÁČOVÁ, Zidanšeková (SLO) – Janiová (HUN), Listerová (SWE) 6:7(3), 6:2, 7:10

GD Tennis Cup, Antalya (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
Oriol Roca Batalla (ESP, 262.) [1] – TADEÁŠ PAROULEK (542.) 6:1, 7:6(4)

Boborykin (RUS), Fayziev (UZB) – Madaras (SWE), PAROULEK 5:7, 7:6(3), 4:10