Finále DC: Čilič získal rozhodující bod, Chorvatsko slaví daviscupový titul

- Jan Havlovic, Jan Vojkůvka

Chorvatsko vyhrálo poslední ročník Davis Cupu, který se hraje ve starém formátu. V úvodní nedělní dvouhře dokázal Marin Čilič přehrát domácího Lucase Pouilla, jehož porazil po setech 7:6(3), 6:3, 6:3 a ukončil finálový duel ziskem třetího bodu. Chorvatsko porazilo Francii 3:1 na zápasy.

Chorvaté slaví zisk „salátové mísy“ po třinácti letech. Poprvé a naposledy se dočkali vítězství v Davis Cupu v roce 2005, kdy se jim podařilo v Bratislavě vyhrát 3:2 nad Slovenskem.

Letošní finále, jež bylo poslední ve starém formátu, přineslo souboj obhájců loňského titulu s dravými Chorvaty, kteří sice v sobotu nezakončili duel ve čtyřhře, ale hned první nedělní dvouhra přinesla vytoužený třetí bod.

Francie nasadila do souboje s Marinem Čiličem náhradníka Lucase Pouilla, který ale dokázal vzdorovat jen v první sadě. Pouille se za celý zápas nedokázal dostat ani k jednomu brejkbolu a pouze první set dotáhl do tiebreaku. V něm ale 32. hráč světa prohrál s favorizovaným soupeřem 3:7.

Světová sedmička Marin Čilič následně ve druhém setu prorazil poprvé podání soupeře v šesté hře a dějství doservíroval. Ve třetím setu pak Čilič obral o podání domácího hráče hned dvakrát, a to v páté a deváté hře.