Milovice Indoor Open 2018: Češi vybojovali v semifinále tři místa!

Šest českých tenistů se představilo ve čtvrtfinále milovického halového turnaje a podařilo se jim vybojovat celkem tři pozice pro sobotní semifinále. Nezdarem skončilo pouze utkání Petra Hájka s Němcem Christophem Negritem. Postup mezi nejlepší čtyřku slaví Michael Vrbenský, Tomáš Macháč a Ondřej Krstev.

Vrbenský prolétl do semifinále
Michael Vrbenský zvládl svůj čtvrtfinálový duel s Markem Gengelem za pouhých 66 minut a vybojoval postup do semifinále. Osmnáctiletý Čech porazil svého krajana po setech 6:1, 6:3.

Macháč a Krstev v Milovicích postupují
Český tenis se v Milovicích nakonec dočká tří domácích hráčů v semifinále. Po Michaelu Vrbenském postoupil mezi čtyři nejlepší také Tomáš Macháč, jenž startuje na divokou kartu. Ve čtvrtfinále porazil favorizovaného Davida Poljaka za pouhých 56 minut 6:2, 6:1.

Semifinále vybojoval rovněž kvalifikant Ondřej Krstev. Po vyrovnaném prvním setu se Krstevovi podařilo přehrát Poláka Szymona Walkowa 7:5, 6:0.

Hájek do semifinále nepronikl
Petr Hájek si na turnaji v Milovicích semifinále nezahraje. Český tenista nestačil na pátého nasazeného Němce Christopha Negrita, se kterým prohrál ve dvou setech 6:7(1), 2:6.

MICHAEL VRBENSKÝ (505.) – MAREK GENGEL (694.) 6:1, 6:3
PETR HÁJEK (819.) – Christoph Negritu (GER, 512.) 6:7(1), 2:6
TOMÁŠ MACHÁČ (812.) – DAVID POLJAK (425.) 6:2, 6:1
ONDŘEJ KRSTEV (1110.) – Szymon Walkow (POL, 838.) 7:5, 6:0

LANGMAJER, LUSTIG – DUDA, VRBENSKÝ 6:3, 7:6(1)
Antonescu, Grigoriu (ROU) – BARNAT, LEHEČKA 1:6, 5:7
HÁJEK, POLJAK – JENÍČEK, VLKOVSKÝ 6:3, 7:6(6)
Drzewiecki, Walkow (POL) – Marek, Nazaruk (POL) 7:6(13), 6:1

Milovice Indoor Open 2018 den po dni:

15.11.
Milovice Indoor Open 2018: Šest Čechů ve čtvrtfinále! Dál jde také favorit Poljak

14.11.
Milovice Indoor Open 2018: Osmifinále vybojovala devítka domácích hráčů

13.11.
Milovice Indoor Open 2018: Místo v hlavní soutěži vybojovali dva Češi, Štěpánek neuspěl

12.11.
Milovice Indoor Open 2018: Do závěrečného kola kvalifikace postoupila šestice Čechů