Milovice Indoor Open 2018: Osmifinále vybojovala devítka domácích hráčů

Celkem třináct domácích tenistů zahájilo ve středu hlavní soutěž českého futuru v Milovicích. Halový turnaj, který je v pořadí 10. podnikem na území České republiky, čekal kompletní program prvního kola, ze kterého do osmifinále prošlo devět českých hráčů.

Program v Milovicích začal už v 10 hodin dopoledne a jako první své utkání dohráli Marek Gengel s Tadesášem Paroulkem. Souboj dvou domácích tenistů vyzněl lépe pro prvně jmenovaného, který Paroulka porazil za pouhých 56 minut po setech 6:3, 6:0.

Více než dvě hodiny trval souboj mezi Jiřím Lehečkou a Ondřejem Krstevem. Lehečka nedokázal využít vedení 1:0 na sety a favorizovaný Krstev, jenž se do hlavní soutěže dostal přes kvalifikaci, porazil svého krajana 5:7, 6:3, 6:1.

Do druhého kola postoupil také Jiří Jeníček, jemuž za stavu 2:1 v prvním setu skrečoval kvůli zranění nohy Petr Nouza.

Turnaj končí pro divokou kartu Dominika Langmajera, který prohrál souboj s kvalifikantem Gibrilem Diarrou z Rakouska po setech 2:6, 4:6.

Otočit zápas se podařilo také Davidu Poljakovi. Ten sice prohrál první set s Filipem Dudou 1:6, ale ve zbytku střetnutí dokázal svou hru pozvednout a vyhrát 6:3, 6:2.

Senzačního vítězství dosáhl kvalifikant Jiří Barnát. Sedmnáctiletý Čech přehrál Rusa Kivatceva ve dvou setech 6:3, 6:4.

MAREK GENGEL (694.) – TADEÁŠ PAROULEK (554.) 6:3, 6:0
JIŘÍ LEHEČKA – ONDŘEJ KRSTEV (1110.) 7:5, 3:6, 1:6
Dominik Nazaruk (POL, 1567.) – Marek Semjan (SVK, 1027.) 4:6, 7:6(4), 7:6(5)
Gibril Diarra (AUT, 1059.) – DOMINIK LANGMAJER (2008.) 6:2, 6:4
TOMÁŠ MACHÁČ (812.) – Oleksij Krutych (UKR, 839.) 7:6(6), 6:2
PETR NOUZA (647.) – JIŘÍ JENÍČEK 1:2 skreč Nouza
MICHAEL VRBENSKÝ (505.) – Johannes Bangratz (AUT, 1293.) 6:4, 4:6, 6:4
Andrej Glvač (998.) – PETR HÁJEK (819.) 2:6, 4:6
FILIP DUDA (821.) – DAVID POLJAK (425.) 6:1, 3:6, 2:6
ROBIN STANĚK (875.) – Valentin Günther (GER, 1075.) 7:5, 7:6(7)
Kirill Kivatcev (RUS, 645.) – JIŘÍ BARNÁT 3:6, 4:6
Luke Johnson (GBR, 776.) – Wojciech Marek (POL, 1828.) 6:3, 6:2
Elmar Ejupovic (GER, 409.) – Tillmann Erdbories (GER, 1828.) 5:7, 6:1, 6:0
Isa Mammetguljev (TKM, 1315.) – Jakob Aichhorn (AUT, 1447.) 6:7(7), 3:6
Vasile Antonescu (ROU, 824.) – Christoph Negritu (GER, 512.) 3:6, 6:1, 6:7(5)
Szymon Walkow (POL, 838.) – Dominik Böhler (GER, 467.) 6:3, 5:3 skreč Böhler

Milovice Indoor Open 2018 den po dni:

13.11.
Milovice Indoor Open 2018: Místo v hlavní soutěži vybojovali dva Češi, Štěpánek neuspěl

12.11.
Milovice Indoor Open 2018: Do závěrečného kola kvalifikace postoupila šestice Čechů