11. 11. 2018
Rozhovory Fed Cup

Nadšený Pála: Ať už holky končí, nebo začínají kariéru, hrají skvěle

Nasazení hráček do zápasu ve Fed Cupu je občas pořádná alchymie. Ta sobotní Petru Pálovi vyšla na výbornou. Zdá se, že nemůže udělat špatnou volbu. A i proto vede český tým po prvním dni ve finále nad Američankami 2:0. „Jsem nadšený, že mám tuhle možnost,“ pochvaloval si kapitán širokou plejádu výborných českých tenistek.

Vysněný scénář. Nejen kapitánovi Petru Pálovi udělaly radost české tenistky během sobotního odpoledne. Nejprve Barbora Strýcová porazila Sofii Keninovou, aby posléze dostala Češky do dvoubodového trháku Kateřina Siniaková.

Obě želízka v ohni byla výborná.

Nejde říct, že by jedna česká hráčka byla na kurtu lepší než ta druhá. „To takto nemohu srovnávat. Já jsem nadšený z toho, jak to holky zvládly,“ těšilo Pálu.

Samotného ho překvapilo, jak zůstala především Barbora Strýcová po celou dobu zápasu na své poměry relativně klidná. „Musím říct, že Bára to v hlavě zvládla excelentně, protože v jejím zápase bylo spoustu momentů, kdy to mohlo dopadnout hůře,“ prohlásil spokojeně kapitán.

Jeho „nejotřískanější“ tenistka se vůbec nenechala vyvést z míry, a po dlouhé bitvě si mohla užívat ovace fantastického publika. „Ukázala zkušenost, i když takovýto zápas doma ještě ve dvouhře nehrála. V utkání bylo mnoho složitých a emočních okamžiků. Navíc, když je to její poslední Fed Cup, tak to zvládla opravdu na jedničku,“ smekl pomyslně klobouk muž, který šéfuje národnímu týmu již od roku 2007.

Pochvala nabírá na intenzitě tím, že soupeřka na druhé straně kurtu rozhodně nesehrála špatnou partii. Ba naopak. Na devatenáctiletou debutantku předvedla výborný zápas. „Opravdu mě překvapilo, jak Keninová hrála po celou dobu. Občas Báře pomohla nějakou dvojchybou, ale celou dobu měla například vynikající druhé podání, které bylo dlouhé. Nemyslel jsem si, že takto bude hrát od začátku, čekal jsem, že dostaneme více bodů zadarmo. Výsledek druhého setu (6:1) byl podle mě krutý,“ přemítal Pála.

Druhý zápas skončil oproti prvnímu roztahanému boji poměrně rychle. „Káťa ukázala, jak je dobrá týmová hráčka,“ chválil Pála, jehož dvaadvacetiletá Češka příjemně překvapila velkým výkonem, který přišel proti mnohem vyhranější tenistce. „Žebříčkový rozdíl je výrazný, ale Riskeová v minulosti porazila spoustu skvělých hráček, více než Kateřina,“ řekl kapitán.

Poslední léta nasvědčují tomu, že de facto žádná Češka není pro Fed Cup špatná volba. „Jsem nadšený, že mám tuhle možnost. Přijdou a hrají takhle skvěle, ať už končí kariéru nebo začínají. Uvidíme ale v neděli, čeká nás spousta práce. Není to úplně rozhodnuté. Stále jde o velmi otevřený souboj,“ zaháněl euforii třiačtyřicetiletý Pála.

Usínat ale rozhodně mohl s příjemnými starostmi. Připravená naskočit bude do druhého dne zřejmě Petra Kvitová, která ve spojení s ženami, jež v sobotu předvedly famózní představení, tvoří velmi nebezpečné trio pro singl.

galerie 2 fotografií
přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

To už musela být bolest! Strýcová skrečovala zápas teprve potřetí v kariéře

Barbora Strýcová patří mezi skutečné tenisové nezmary. Třiatřicetiletá plzeňská tenistka skrečovala v úterý v Eastbourne teprve potřetí za devatenáct let své kariéry na…

Denní menu, 25.6.2019: Vondroušová dohrála ve druhém kole, Strýcová v Eastbourne skrečovala

V rámci úterního programu se na nabitém turnaji v Eastbourne představily tři české tenistky. Markéta Vondroušová mohla narazit v českém derby na Karolínu Plíškovou, jenže…

Martincová konečně vyzrála na prokletý Wimbledon. Čím ji štvala soupeřka?

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA: Co nevyšlo v letech 2016 až 2018, podařilo se nyní. Tereza Martincová se dočkala premiérové výhry ve wimbledonské kvalifikaci, když ve třísetové…

Berdych už je v Londýně! Fanoušci vyhlížejí návrat snů

V dějišti Wimbledonu je kromě Petry Kvitové také další česká tenisová hvězda – Tomáš Berdych! Bývalá světová čtyřka vyhlíží soutěžní návrat a na místních travnatých kurtech piluje…

Naděje žije! Kvitová vyslala z Londýna pozitivní vzkaz

Petra Kvitová je v Londýně! Aktuální světová šestka dorazila do dějiště slavného grandslamu, aby potrénovala na místním pažitu. Stav poraněného levého předloktí, které Kvitovou v…

Pardubice Open 2019: Pavlásek a další čtyři Češi postupují z kvalifikace, Šátral nečekaně končí

Letošní ročník Pardubice Open přišel hned na startu hlavní soutěže o jednoho z favoritů. První kolo se totiž stalo konečnou pro Jana Šátrala, který z pozice turnajové trojky…

Další články