11. 11. 2018
Rozhovory Fed Cup

Nadšený Pála: Ať už holky končí, nebo začínají kariéru, hrají skvěle

Nasazení hráček do zápasu ve Fed Cupu je občas pořádná alchymie. Ta sobotní Petru Pálovi vyšla na výbornou. Zdá se, že nemůže udělat špatnou volbu. A i proto vede český tým po prvním dni ve finále nad Američankami 2:0. „Jsem nadšený, že mám tuhle možnost,“ pochvaloval si kapitán širokou plejádu výborných českých tenistek.

Vysněný scénář. Nejen kapitánovi Petru Pálovi udělaly radost české tenistky během sobotního odpoledne. Nejprve Barbora Strýcová porazila Sofii Keninovou, aby posléze dostala Češky do dvoubodového trháku Kateřina Siniaková.

Obě želízka v ohni byla výborná.

Nejde říct, že by jedna česká hráčka byla na kurtu lepší než ta druhá. „To takto nemohu srovnávat. Já jsem nadšený z toho, jak to holky zvládly,“ těšilo Pálu.

Samotného ho překvapilo, jak zůstala především Barbora Strýcová po celou dobu zápasu na své poměry relativně klidná. „Musím říct, že Bára to v hlavě zvládla excelentně, protože v jejím zápase bylo spoustu momentů, kdy to mohlo dopadnout hůře,“ prohlásil spokojeně kapitán.

Jeho „nejotřískanější“ tenistka se vůbec nenechala vyvést z míry, a po dlouhé bitvě si mohla užívat ovace fantastického publika. „Ukázala zkušenost, i když takovýto zápas doma ještě ve dvouhře nehrála. V utkání bylo mnoho složitých a emočních okamžiků. Navíc, když je to její poslední Fed Cup, tak to zvládla opravdu na jedničku,“ smekl pomyslně klobouk muž, který šéfuje národnímu týmu již od roku 2007.

Pochvala nabírá na intenzitě tím, že soupeřka na druhé straně kurtu rozhodně nesehrála špatnou partii. Ba naopak. Na devatenáctiletou debutantku předvedla výborný zápas. „Opravdu mě překvapilo, jak Keninová hrála po celou dobu. Občas Báře pomohla nějakou dvojchybou, ale celou dobu měla například vynikající druhé podání, které bylo dlouhé. Nemyslel jsem si, že takto bude hrát od začátku, čekal jsem, že dostaneme více bodů zadarmo. Výsledek druhého setu (6:1) byl podle mě krutý,“ přemítal Pála.

Druhý zápas skončil oproti prvnímu roztahanému boji poměrně rychle. „Káťa ukázala, jak je dobrá týmová hráčka,“ chválil Pála, jehož dvaadvacetiletá Češka příjemně překvapila velkým výkonem, který přišel proti mnohem vyhranější tenistce. „Žebříčkový rozdíl je výrazný, ale Riskeová v minulosti porazila spoustu skvělých hráček, více než Kateřina,“ řekl kapitán.

Poslední léta nasvědčují tomu, že de facto žádná Češka není pro Fed Cup špatná volba. „Jsem nadšený, že mám tuhle možnost. Přijdou a hrají takhle skvěle, ať už končí kariéru nebo začínají. Uvidíme ale v neděli, čeká nás spousta práce. Není to úplně rozhodnuté. Stále jde o velmi otevřený souboj,“ zaháněl euforii třiačtyřicetiletý Pála.

Usínat ale rozhodně mohl s příjemnými starostmi. Připravená naskočit bude do druhého dne zřejmě Petra Kvitová, která ve spojení s ženami, jež v sobotu předvedly famózní představení, tvoří velmi nebezpečné trio pro singl.

galerie 2 fotografií
přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 23.1.2019: Plíšková otočila bitvu se Serenou, Strýcová s Vondroušovou končí

Karolína Plíšková otočila na Australian Open téměř prohraný duel s Američankou Serenou Williamsovou, s níž prohrávala ve třetím setu už 1:5. Poté se však Češka blýskla šesti…

Serena uznala: Kotník mě neomezoval. Karolína hrála prostě úžasně

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Na takové porážky není kapacita typu Sereny Williamsové zvyklá. S odvážnou Karolínou Plíškovou prohrála ze čtyř mečbolů a vedení 5:1 v…

Plíšková nemohla uvěřit: Neskutečné, z jakých s***** jsem se dostala

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: „Tohle se stane jednou za život,“ odtušila Karolína Plíšková, když ve středu těžko uvěřitelným způsobem vyřadila Serenu Williamsovou ve…

Australian Open: Neuvěřitelné! Plíšková odvrátila čtyři mečboly a vyřadila Serenu Williamsovou!

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Karolíně Plíškové se podařilo něco neskutečného! Se Serenou Williamsovou prohrávala ve třetím setu už 1:5 a Williamsová šla podávat. Následně…

Historický milník na dosah. Češky mohou v Melbourne docílit jedinečného úspěchu

Petra Kvitová s Karolínou Plíškovou mohou na letošním Australian Open dosáhnout něčeho, co tu ještě nebylo. Přinejmenším však mají na dosah vyrovnání českého grandslamového maxima…

Velký bratr tě sleduje. Tenisty v Melbourne pronásledují kamery na každém kroku

Je to už příliš velký zásah do soukromí tenistů? Ze života sportovních celebrit se na Australian Open stává tak trochu věc veřejná. Své obavy, zda je to správné, vyjádřil…

Další články