Valašské Meziříčí Open: Forejtek je po skreči soupeře ve finále, Nouza má další deblový titul

- Marek Bartošík

Na turnaji kategorie Futures ve Valašském Meziříčí se v sobotu hraje semifinále dvouhry a finále čtyřhry. Sedmnáctiletý Jonáš Forejtek postoupil po skreči nizozemského soupeře do svého prvního finále v kariéře. Letos už pátý titul ze čtyřhry získal Petr Nouza, jeho parťákem byl Karol Drzewiecki z Polska. Můžete se těšit na videa přímo z dějiště akce, kde máme našeho reportéra.

Forejtek je po skreči soupeře ve svém premiérovém finále
Sedmnáctiletý Jonáš Forejtek startující na turnaji ve Valašském Meziříčí jako divoká karta si zahraje o titul. V dnešním semifinále mu za stavu 3:6, 6:4, 3:1 z pohledu českého tenisty skrečoval Niels Lootsma.

Nouza slaví letos už pátý deblový titul
Petr Nouza a jeho polský parťák Karol Drzewiecki potvrdili ve Valašském Meziříčí roli nasazených jedniček, když ve finále hladce přehráli třetí nasazenou dvojici Lootsma, Smits 6:2 a 6:1. Pro dvacetiletého Nouzu je to už pátá letošní trofej ze čtyřhry, celkově jich má na kontě sedm.

Maciej Rajski (POL, 692.) [5] – Karol Drzewiecki (POL, 1188.) 6:4, 4:6, 4:6
Niels Lootsma (NED, 799.) – JONÁŠ FOREJTEK (-) [WC] 6:3, 4:6, 1:3 – skreč Lootsma

Finále čtyřhry
Drzewiecki (POL), NOUZA [1] – Lootsma, Smits (oba NED) [3] 6:2, 6:1

Turnaj ve Valašském Meziříčí den po dni

9.11.
Valašské Meziříčí Open: Do semifinále postoupil jen Forejtek, Nouza si zahraje finále čtyřhry

8.11.
Valašské Meziříčí Open: Krstev vyřadil nasazenou jedničku, ve čtvrtfinále jsou také další tři Češi

7.11.
Valašské Meziříčí Open: Pětice Čechů vybojovala postup, dál jde také osmnáctiletý spolufavorit

6.11.
Valašské Meziříčí Open: Talent Paulson slaví velké vítězství, Macháč skrečoval

5.11.
Valašské Meziříčí Open: Hlavní soutěž vybojovalo pět Čechů

4.11.
Valašské Meziříčí Open: Do prvního kola kvalifikace zasáhne čtrnáct českých tenistů