Valašské Meziříčí Open: Pětice Čechů vybojovala postup, dál jde také osmnáctiletý spolufavorit

Turnaj ve Valašském Meziříčí pokračoval ve středu další várkou zápasů prvního kola, ve kterých se představilo zbývajících devět domácích tenistů. Do hry zasáhl i třetí nasazený Michael Vrbenský, který dle očekávání postoupil do osmifinále. V rámci úterních bojů zvítězili v singlu také další čtyři čeští tenisté.

Duda vzdal Lehečkovi
Program ve Valašském Meziříčí zahájil souboj kvalifikanta Jiřího Lehečky s favorizovaným Filipem Dudou. Aktuálně 965. hráč světa ale do utkání vstupoval se zdravotními problémy a po prohraném prvním setu (2:6) se kvůli trápení s achilovkou rozhodl utkání skrečovat.

Vrbenský jde podle očekávání dál
Roli favorita naopak potvrdil třetí nasazený Michael Vrbenský. Jeden z aspirantů na titul z domácího turnaje si poradil s polským kvalifikantem Dominikem Nazarukem po setech 6:2, 6:2. Osmnáctiletý Čech na postup potřeboval pouhých 62 minut.

Nouza přehrál krajana Vencla
Ještě o osm minut méně musel odehrát Petr Nouza. Turnajová šestka porazila svého krajana Jiřího Vencla hladce 6:3, 6:0.

Hájek podlehl favorizovanému Nizozemci
Konec na turnaji naopak potkal Petra Hájka. Domácí tenistka nestačil na Nizozemce Nielse Lootsmu, se kterým po hodině a půl hry prohrál 4:6, 4:6.

Forejtek je po skreči soupeře ve druhém kole
Z postupu do druhého kola se může radovat také další z řady talentovaných českých tenistů – teprve sedmnáctiletý Jonáš Forejtek. Ten vyhrál nad druhým nasazeným Pascalem Meisem první sadu 6:3 a poté jeho německý soupeř utkání skrečoval kvůli velkým bolestem paty.

Krstev vyřadil Staňka
Dalším českým tenistou, který si zajistil postup do druhého kola, je Ondřej Krstev. Úspěšný kvalifikant si v úterním duelu poradil s krajanem Robinem Staňkem, kterého porazil po setech 6:1, 3:6 a 6:4.

4.11.
Valašské Meziříčí Open: Do prvního kola kvalifikace zasáhne čtrnáct českých tenistů