Denní menu, 13.10.2018: Plíšková prolétla do finále, trojice Češek byla v Lucemburku stoprocentní!

Karolína Plíšková udělala další velký krok k účasti na Turnaji mistryň. Česká jednička si připsala důležité body, když zvládla v Tchien-ťinu semifinálový souboj proti Švýcarce Bacsinszké a postoupila potřetí v této sezoně do finále! V Lucemburku úspěšně zahájily kvalifikaci Tereza Smitková, Kristýna Plíšková a Karolína Muchová. V Moskvě uspěl v úvodním kole kvalifikace Lukáš Rosol.

05:40

PLÍŠKOVÁ POTŘEBOVALA NA POSTUP POUZE HODINU: Karolína Plíšková si zahraje potřetí v letošní sezoně o titul! Česká tenisová jednička si v sobotním semifinálovém souboji v čínském Tchien-ťinu poradila se Švýcarkou Timeou Babosovou, kterou vyřadila za hodinu hry po setech 6:2 a 6:1. Plíšková si tak výrazně pomohla v boji o účast na Turnaji mistryň, když opět navýšila náskok na v pořadí devátou Kiki Bertensovou. Česká reprezentantka si zahraje v neděli o třetí letošní titul. – Karolína Plíšková (6.) x Timea Bacsinszká (SUI, 329.) 6:2, 6:1

15:15

ROSOL V MOSKVĚ ZVLÁDL VSTUP DO KVALIFIKACE: Lukáš Rosol (171.) porazil v úvodním kole kvalifikace ATP turnaje v Moskvě domácího Ivana Gakhova (356.) 6:3, 6:3 a zítra si zahraje o postup do hlavní soutěže. Rosol odvrátil 2 ze 3 brejkbolů, svému soupeři vzal čtyřikrát servis. Duel trval pouhých 68 minut. – Lukáš Rosol (171.) x Ivan Gakhov (RUS, 356.) 6:3, 6:3

18:30

MUCHOVÁ SI V PRVNÍM STARTU OD US OPEN PŘIPSALA VÝHRU: Dvaadvacetiletá Karolína Muchová (148.) zvládla v Lucemburku těžký kvalifikační duel proti nasazené dvojce Heather Watsonové (89.), kterou udolala 6:2, 2:6 a 6:4. Bitva trvala 101 minut, soupeřky si dohromady devětkrát vzaly podání. Pro českou tenistku to bylo první soutěžní utkání od US Open, kde jako kvalifikantka došla až do 3. kola. – Heather Watsonová (GBR, 89.) x Karolína Muchová (148.) 2:6, 6:2, 4:6

Kopřiva postoupil bez boje
Vít Kopřiva (590.) je na turnaji v turecké Antalyi ve finále. Jednadvacetiletý tenista postoupil poté, co mu jeho aktivně hrající trenér Jaroslav Pospíšil (667.) vzdal, když do utkání vůbec nenastoupil. Kopřiva vyzve v nedělním finále Švéda Dragose Nicolae Madarase (687.).

Beránková nestačila na nasazenou jedničku
Karolína Beránková (938.) si bude muset na první finálovou účast na okruhu ITF ještě počkat. Osmnáctiletá hráčka nestačila v sobotním semifinálovém souboji v Šarm aš-Šajchu na nasazenou jedničku Švédku Jacqueline Cabajovou Awadovou (593.), které podlehla po setech 6:4 a 6:0.

Do finále se nepodívá ani Miklová
S turnajem v egyptském Šarm aš-Šajchu se loučí také Barbora Miklová (895.). Dvacetiletá tenistka nestačila na domácí Lamis Alhusseinovou Abdelovou (778.), které podlehla za 74 minut po setech 6:2 a 6:3.

Smitková vydřela po dvou hodinách postup
Tereza Smitková (141.) vstoupila vítězně do kvalifikace turnaje v Lucemburku. Čtyřiadvacetiletá tenistka dokázala otočit duel proti Američance Jamie Loebové (176.), kterou porazila po více než dvou hodinách po setech 6:7(1), 6:4 a 6:4. Smitková tak postupuje do druhého kola kvalifikace, ve kterém v neděli narazí na Slovenku Rebeccu Šrámkovou (235.).

Pantůčková je letos pošesté ve finále
Magdalena Pantůčková si na turnaji v turecké Antalyi zahraje o titul! Devatenáctiletá tenistka si v sobotním semifinálovém duelu poradila po boji se Srbkou Draginjou Vukovičovou (591.), kterou porazila po setech 4:6, 6:2 a 7:6(4). Pantůčková si zahraje již šesté letošní finále, přičemž vybojovala zatím pouze jeden titul, a to právě v srpnu v Antalyi.

Poljak dohrál v prvním kole kvalifikace
David Poljak (419.) končí na challengeru v německém Ismaningu hned v prvním kvalifikačním kole. Dvaadvacetiletý tenista nestačil na domácího Juliana Lenze (487.), kterému podlehl za 68 minut po setech 6:7(1) a 2:6.

Martincová je v Portugalsku ve finále
Tereza Martincová (237.) slaví na turnaji v portugalském Óbidosu postup do finále! Třiadvacetiletá tenistka potvrdila roli favoritky i v semifinálovém souboji, když porazila Nizozemku Michaellu Krajicekovou (714.) za hodinu hry po setech 6:3, 6:0. Česká hráčka si zahraje o první letošní titul.

Pospíšil s Kopřivou slaví deblový titul
Jaroslav Pospíšil s Vítem Kopřivou vybojovali na turnaji v turecké Antalyi deblový titul. Česká dvojice si ve finále poradila s domácím párem Ergeneman, Turker za hodinu a půl hry po setech 6:0, 4:6 a 10:2. Vít Kopřiva může přidat v neděli ještě druhý triumf, pokud zvládne singlové finále.

Gengel v Ismaningu zvládl vstup do kvalifikace
Marek Gengel (678.) přehrál v prvním kole kvalifikace challengeru v německém Ismaningu domácího Lukase Ollerta (692.) za 82 minut 6:3 a 6:3. Třiadvacetiletý Čech si k výhře pomohl devíti esy.

Kristýně Plíškové stačila na výhru necelá hodina
Kristýna Plíšková (97.) vstoupila do kvalifikace turnaje v Lucemburku pravou nohou, Japonku Hibinovou (216.) zdolala za 57 minut 6:4 a 6:1. Plíšková při cestě za vítězstvím neztratila ani jednou servis. O postup do finále kvalifikace si zahraje proti Belgičance Minnenové (349.).

Konečný v Ismaningu vítězství Gengela nenapodobil
Michal Konečný (564.) nezvládl první kvalifikační kolo challengeru v německém Ismaningu, Hugovi Voljacquesovi (673.) podlehl za 72 minut 4:6 a 4:6.

Tianjin Open (ženy, CHN, 750 000 USD, tvrdý povrch)
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (6.) [1] – Timea Bacsinszká (SUI, 329.) 6:2, 6:1

BGL BNP Paribas Luxembourg Open (ženy, LUX, 250 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Jamie Loebová (USA, 176.) – TEREZA SMITKOVÁ (141.) [8] 7:6(1), 4:6, 4:6
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (97.) [4] – Majo Hibinová (JPN, 216.) 6:4, 6:1
Heather Watsonová (GBR, 89.) [2] – KAROLÍNA MUCHOVÁ (148.) 2:6, 6:2, 4:6

Kremlin Cup, Moskva (muži, RUS, 856 445 USD, tvrdý povrch – hala)
LUKÁŠ ROSOL (171.) – Ivan Gakhov (RUS, 356.) 6:3, 6:3

Wolffkran Open, Ismaning (muži, GER, 43 000 EUR + H, tvrdý povrch)
DAVID POLJAK (419.) – Julian Lenz (GER, 487.) 6:7(1), 2:6
Lukas Ollert (GER. 692.) – MAREK GENGEL (678.) 3:6, 3:6
Hugo Voljacques (FRA, 673.) – MICHAL KONEČNÝ (564.) 6:4, 6:4

Óbidos Ladies Open (ženy, POR, 25 000 USD, tvrdý povrch)
Michaella Krajiceková (NED, 714.) – TEREZA MARTINCOVÁ (237.) [2] 3:6, 0:6

GD Tennis Cup, Antalya (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
VÍT KOPŘIVA (590.) [4] – JAROSLAV POSPÍŠIL (667.) – bez boje

Ergeneman, Turker (oba TUR) – KOPŘIVA, POSPÍŠIL [2] 0:6, 6:4, 2:10

Soho Square Egypt F21 Women's Future, Šarm aš-Šajch (ženy EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Jacqueline Cabajová Awadová (SWE, 593.) [1] – KAROLÍNA BERÁNKOVÁ (938.) [8] 6:4, 6:0
Lamis Alhusseinová Abdelová (EGY, 778.) [5] – BARBORA MIKLOVÁ (895.) 6:2, 6:3

GD Tennis Cup, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, tvrdý povrch)
MAGDALENA PANTŮČKOVÁ (444.) [1] – Draginja Vukovičová (SRB, 591.) [3] 4:6, 6:2, 7:6(4)

Egypt Men's Future (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Alejandro Hasting Fernandez Oro (MEX, -) – ALESSANDRO RICCI (-) 0:6, 3:6
PAVEL KASALÝ (-) – Omar Elkadi (EGY) [WC] 1:6, 0:6

GD Tennis Cup (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
Basaran Simsek (TUR) [WC] – LUKÁŠ JIROUŠEK (-) 1:6, 1:6