9. 10. 2018
Zajímavosti Fed Cup Davis Cup Profily Výstava

Odpočet do unikátní výstavy: Znáte unikátní bilanci Plíškové ve Fed Cupu?

Devět dnů. Tolik zbývá do začátku unikátní pražské výstavy věnované Fed Cupu a Davis Cupu, o které jsme vás jako první informovali. Symbolicky se proto zaměřujeme na číslo devět – tolikrát byla do fedcupového klání nominována Karolína Plíšková. A kolikrát Češky v sestavě s ní prohrály? Ani jednou!

O unikátní tenisové výstavě v pražské Harfě, která startuje 18. října, jsme vás informovali již včera. Tenisový svět bude mediálním partnerem celé akce.

Výstava přinese vzpomínky a artefakty připomínající posledních deset let plných úspěchů ve Fed Cupu i Davis Cupu. Svůj velký podíl na nich má v posledních letech i Karolína Plíšková. Tenistka, která si zahrála finále grandslamu a byla světovou jedničkou, reprezentovala i při největším zatížení.

I když do týmu kapitána Pály se dostala relativně pozdě. Až ve 23 letech hrála svůj první zápas – v roce 2015 na půdě Kanady, kdy při absenci Petry Kvitové ve čtvrtfinále Fed Cupu hned zazářila a vyhrála oba své singly.

I když poprvé nominována byla Plíšková už dříve – na domácí finále proti Německu v roce 2014. Tehdy ale ještě do bitvy proti Kerberové a spol. nenastoupila a přenechala místo zkušenější Petře Kvitové a Lucii Šafářové.

Svůj potenciál tak ukázala až v Kanadě v roce 2015, kdy si s tlakem poradila na jedničku a posunula český tým do semifinále soutěže. A následně si ve stejný rok zahrála i finále proti Rusku. S Šarapovovou svůj singl v O2 aréně sice prohrála, pak ale zvládla další zápas dvouhry a nakonec získala zlatý bod s Barborou Strýcovou ve čtyřhře.

Rokem 2015 tak započala fedcupové krasojízda vytáhle slečny z Loun. Devět nominací – žádná porážka. Tahle bilance trvá i před očekávaným listopadovým finále Fed Cupu proti Američankám.

V roce 2016 vyhrála Plíšková svůj druhý titul – opět v rozhodující finálové čtyřhře proti Francouzkám po boku Barbory Strýcové. O rok později dotáhla Plíšková Češky do semifinále – v duelu se Španělkami smázla třeba Muguruzaovou dvakrát 6:2.

A i když loňské semifinále nakonec vynechala, letos už Plíšková zase řádí ve Fed Cupu ve skvělé formě. Poslední devátá nominace od kapitána Pály přišla letos v dubnu na horké německé půdě. Píšková si v semifinále ve Stuttgartu výborným výkonem poradila s Kerberovou a i když potom padla s Görgesovou, postup do finále za ni doklepla Petra Kvitová.

I podeváté v týmu s Karolínou Plíškovou tak Češky vyhrály a úspěšná éra trvá dál. Přidají Češky další titul a Plíšková jubilejní desátou úspěšnou nominaci v týmu Česka? Dřív, než se to v listopadu při finále Fed Cupu dozvíme, přijďte si od 18. října připomenout do pražské Harfy posledních deset úspěšných let českého Fed Cupu a Davis Cupu. Svůj velký prostor na unikátní výstavě bude mít právě i Karolína Plíšková.

Zápasy Karolíny Plíškové ve Fed Cupu (od roku 2015)
Dvouhra – 10 vítězství, 4 porážky
Čtyřhra – 4 vítězství, 0 porážek

Nominace Karolíny Plíškové (od roku 2014)
2014 F, Česko – Německo 3:1 (nehrála) 
2015 ČF, Kanada – Česko 0:4 (hrála)
2015 SF, Česko – Francie 3:1 (nehrála)
2015 F, Česko – Rusko 3:2 (hrála)
2016 ČF, Rumunsko – Česko 2:3 (hrála)
2016 SF, Švýcarsko – Česko 2:3 (hrála)
2016 F, Francie – Česko 2:3 (hrála)
2017 ČF, Česko – Španělsko 3:2 (hrála)
2018 SF, Německo – Česko 1:4 (hrála)

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Tak snad se ani tentokrát situace nezmění.

Serena uznala: Kotník mě neomezoval. Karolína hrála prostě úžasně

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Na takové porážky není kapacita typu Sereny Williamsové zvyklá. S odvážnou Karolínou Plíškovou prohrála ze čtyř mečbolů a vedení 5:1 v…

Plíšková nemohla uvěřit: Neskutečné, z jakých s***** jsem se dostala

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: „Tohle se stane jednou za život,“ odtušila Karolína Plíšková, když ve středu těžko uvěřitelným způsobem vyřadila Serenu Williamsovou ve…

Australian Open: Neuvěřitelné! Plíšková odvrátila čtyři mečboly a vyřadila Serenu Williamsovou!

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Karolíně Plíškové se podařilo něco neskutečného! Se Serenou Williamsovou prohrávala ve třetím setu už 1:5 a Williamsová šla podávat. Následně…

Historický milník na dosah. Češky mohou v Melbourne docílit jedinečného úspěchu

Petra Kvitová s Karolínou Plíškovou mohou na letošním Australian Open dosáhnout něčeho, co tu ještě nebylo. Přinejmenším však mají na dosah vyrovnání českého grandslamového maxima…

Velký bratr tě sleduje. Tenisty v Melbourne pronásledují kamery na každém kroku

Je to už příliš velký zásah do soukromí tenistů? Ze života sportovních celebrit se na Australian Open stává tak trochu věc veřejná. Své obavy, zda je to správné, vyjádřil…

Plíšková dostává od trenérky sodu. Bude z toho první grandslam?

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Conchita Martínezová je v tenise pojem. Sama vyhrála Wimbledon a k titulu z nejslavnějšího grandslamu dovedla i Garbine Muguruzaovou. Pak ale po…

Další články