BTC Cup Brno 2018: Detiuc nadělila kanára, dál jsou také dvě Češky

Letošní ročník BTC Cupu v Brně pokračuje třetím hracím dnem. Po kvalifikačních bojích startuje hlavní soutěž dvouhry i čtyřhry. V úterý vstoupilo do singlové části hned devět českých tenistek, uspěla však pouze trojice z nich. V místě dění máme svého redaktora, a tak se můžete těšit na pozápasové ohlasy domácích hráček.

Detiuc hladce postoupila
Anastasia Detiuc (414.) úspěšně vstoupila do turnaje BTC Cup v Brně. Nasazená dvojka si v úterním dopoledním utkání poradila s krajankou Nikolou Tomanovou, kterou porazila za 79 minut po setech 6:3 a 6:0.

Hrabalová uspěla v českém derby
Kristýna Hrabalová postupuje na BTC Cupu v Brně do druhého kola. Dvaadvacetiletá tenistka uspěla v souboji dvou tenistek startujících na divokou kartu, když porazila šestnáctiletou krajanku Kateřinu Kocí po bezmála dvou hodinách po setech 6:4, 2:6 a 6:3.

Laboutková nasazenou čtyřku nepřekvapila
Aneta Laboutková další výhru na turnaji v Brně nepřidala. Osmnáctiletá úspěšná kvalifikantka nestačila ve velké bitvě na Rakušanku Melanie Klaffnerovou (535.), nasazenou čtyřku, které podlehla po dvou hodinách po setech 3:6, 6:4 a 3:6.

Svobodová přehrála Šebestovou
Monika Svobodová postupuje na BTC Cupu v Brně do druhého kola. Česká tenistky si poradila s krajankou Ivanou Šebestovou, kterou porazila za hodinu a půl po setech dvakrát 6:4.

Dudláková s Pulchartovou v Brně končí
S turnajem v Brně se loučí také dvě české tenistky. Laetitia Pulchartová, která se do hlavní soutěže dostala jako lucky loser, nestačila v úterním duelu na Slovinku Niku Radisicovou (946.), které podlehla dvakrát 4:6. Prohrála také Dagmar Dudláková (984.), která nestačila na Polku Dariu Kuczerovou – 5:7, 2:6.

KRISTÝNA HRABALOVÁ (-) [WC] – KATEŘINA KOCÍ (-) [WC] 6:4, 2:6, 6:3
NIKOLA TOMANOVÁ (-) [Q] – ANASTASIA DETIUC (414.) [2] 3:6, 0:6
ANETA LABOUTKOVÁ (971.) [Q] – Melanie Klaffnerová (AUT, 535.) [4] 3:6, 6:4, 3:6
Eleonora Molinarová (LUX, 382.) [1] – Julia Oczachowská (POL, -) 6:2, 6:3
IVANA ŠEBESTOVÁ (-) [Q] – MONIKA SVOBODOVÁ (-) [WC] 4:6, 4:6
Daria Kuczerová (POL, -) [Q] – DAGMAR DUDLÁKOVÁ (984.) 7:5, 6:2
LAETITIA PULCHARTOVÁ (1141.) [LL] – Nika Radisicová (SLO, 946.) 4:6, 4:6

KUČEROVÁ, POSPÍŠILOVÁ – KUBÁŇOVÁ, ŠEVČÍKOVÁ 4:6, 6:4, 10:12