Nebývalé statistiky: Nadal vzdal již podeváté v kariéře, Federer drží úctyhodný počin

US Open přineslo další skreč Rafaela Nadala. Španělský tenista v semifinále proti Juanu Martínu Del Potrovi vzdal již devátý zápas kariéry, zatímco jeho konkurent Roger Federer ani jedno utkání.

Již šestnáct let působí na okruhu Rafael Nadal. A se svými zdravotními problémy je proslavený více než dost. Vůbec poprvé musel utkání zanechat v roce 2005.

Tehdy v Aucklandu nastoupil do prvního kola proti Dominiku Hrbatému, se slovenským tenistou ale vydržel jen první set, po kterém šel za stavu 3:6 soupeři předčasně podat ruku.

Mezi nejznámější skreče Nadala patří ta ze čtvrtfinále Australian Open proti Andymu Murraymu. Španěl prohrával 3:6, 6:7(2), 0:3, zradilo ho však koleno, které mu dále pokračovat nedovolilo.

Následně trvalo "dlouhých" šest let, než světová jednička vzdala znovu. Stalo se tak v Miami, kde v zápase s Damirem Džumhurem na kurtu Nadal nevydržel kvůli extrémní sluneční výhni.

Svůj doposud poslední duel španělský tenista skrečoval minulý pátek, kdy s Del Potrem byl dva sety pozadu. A důvod odstoupení? Další komplikace s kolenem. I když právě dané problémy Nadalovi způsobovaly velké pauzy, nyní by se o tak velkou přestávku jednat nemělo.

Oproti Rafaelu Nadalovi se unikátním číslem může pyšnit Roger Federer. Zkušený tenista v kariéře odehrál již 1 424 zápasů, přičemž ani jeden z nich v průběhu nemusel vzdát.

Nejblíže k tomu měl pravděpodobně ve třetím zápase základní skupiny Turnaje mistrů, na kterém ho proti Murraymu trápily problémy se zády a hned několikrát musel být během utkání ošetřovaný. Ani tenkrát se však neodmítl vzdát.