PRESTIGE Tennis Cup 2018: Do semifinále dvouhry proklouzly tři Češky

Tři ze čtyř – taková byla v pátek úspěšnost domácích hráček na antukovém turnaji ve Frýdku-Místku. Semifinále dvouhry si v sobotu zahrají obě sestry Pantůčkovy a Johana Marková. Na závěr programu se hrálo finále čtyřhry, kterou ovládlo české nenasazené duo Kubáňová, Tomanová.

G. Pantůčková je v semifinále
První semifinalistkou turnaje ve Frýdku-Místku se stala Gabriela Pantůčková (477.). Třiadvacetiletá Češka prohrávala v úvodním setu s Julií Lysou (709.) 2:4, po obratu ale získala sadu poměrem 7:5. Ve druhém setu už nasazená trojka povolila ukrajinské protivnici jen dva gemy.

Marková vyřadila Klaffnerovou
Devatenáctiletá Johana Marková (687.) si na domácím turnaji ve Frýdku-Místku zahraje o finále. Češka zdolala v souboji nasazených hráček Rakušanku Melanii Klaffnerovou (553.) 6:3 a 6:4, ve druhém dějství přitom musela otáčet nepříznivé skóre 1:3.

M. Pantůčková po obratu postupuje
2 hodiny a 25 minut – tak dlouho trvala na antukovém turnaji ve Frýdku-Místku čtvrtfinálová bitva mezi Magdalénou Pantůčkovou (484.) a Petrou Januskovou (847.). Nasazená jednička prohrávala v první sadě už 1:5, nakonec si však vynutila tiebreak. Pantůčkové ale nebyla její stíhací jízda v tu chvíli nic platná, ve zkrácené hře zaznamenala jen tři body. Zlepšený výkon si však devatenáctiletá Češka přenesla i do zbytku zápasu, který nakonec otočila a po výsledku 6:7(3), 6:2 a 6:3 si tak na PRESTIGE Tennis Cupu zahraje o finále.

Sisková favoritku nezaskočila
Turnaj ve Frýdku-Místku skončil pro talentovanou Annu Siskovou (869.) ve čtvrtfinále. V tom nestačila sedmnáctiletá Češka dle očekávání na nasazenou dvojku Martu Lesniakovou (552.) z Polska. V prvním setu se Sisková držela a uhrála čtyři gemy, v tom druhém už se ale zmohla jen na jediný.

Deblový titul slaví Kubáňová s Tomanovou
V pátek se hrálo na antukovém turnaji ve Frýdku-Místku i finále čtyřhry. Titul nakonec slaví české nenasazené duo Karolína Kubáňová, Nikola Tomanová, které ve finále smetlo Kanaďanku Januskovou s Ruskou Ukolovovou za 56 minut 6:1 a 6:3.

13.9.
PRESTIGE Tennis Cup 2018: Nasazené Češky vybojovaly čtvrtfinále, Marková musela otáčet

12.9.
PRESTIGE Tennis Cup 2018: Nasazená jednička jde dál, postupují další tři Češky

11.9.
PRESTIGE Tennis Cup 2018: Trio Češek postupuje, Beránková nestačila na kvalifikantku

10.9.
PRESTIGE Tennis Cup 2018: Do hlavní soutěže se probojovalo z kvalifikace pět Češek

9.9.
PRESTIGE Tennis Cup 2018: Pokračuje kvalifikace ve Frýdku, po dohrávce se odehraje i 2. kolo