PRESTIGE Tennis Cup 2018: Nasazená jednička jde dál, postupují další tři Češky

Na ženském antukovém turnaji ve Frýdku-Místku s dotací 15 tisíc dolarů pokračovalo ve středu úvodní kolo dvouhry, do něhož zasáhlo i devět domácích hráček. Mezi čtveřicí úspěšných byla i nasazená jednička Magdalena Pantůčková, dál jde také její starší sestra Gabriela. Na kurtech ve Frýdku-Místku se ve středu podařilo uspět rovněž Denise Hindové a Johaně Markové.

Křtěnová uhrála jen dva gemy
Kvalifikantka Sonja Křtěnová (-) končí na turnaji ve Frýdku-Místku v úvodním kole hlavní soutěže. Los přisoudil dvacetileté Češce nasazenou dvojku Martu Lesniakovou (552.) z Polska, s níž uhrála v obou setech shodně jen jediný gem.

Ve Frýdku-Místku dohrála také Tomanová
Šestnáctiletá Ange Oby Kajuruová (1162.) byla ve středu nad síly Nikoly Tomanové (-). Dvaadvacetiletá Češka prohrála na turnaji ve Frýdku-Místku s japonskou kvalifikantkou po setech 4:6 a 5:7. Tomanová uhrála na servisu v utkání bohatém na brejky jen pět her z celkových jedenácti.

G. Pantůčková se na postup pořádně nadřela
Těžký vstup do turnaje ve Frýdku-Místku má za sebou nasazená trojka Gabriela Pantůčková (477.). Jedna z favoritek na celkový triumf se v úvodním kole nečekaně natrápila s Polkou Weronikou Falkowskou (-). Proti hráčce, jež nefiguruje v žebříčku WTA, získala úvodní sadu snadno 6:1, ve druhém dějství ale Češka uhrála jen dva gemy a v rozhodujícím setu prohrávala dokonce 0:4. Pantůčková však nakonec utekla hrobníkovi z lopaty a zvítězila 6:1, 2:6 a 7:5.

Ryze český souboj zvládla lépe Hindová
Další českou osmifinalistkou se na turnaji ve Frýdku-Místku stala teprve šestnáctiletá Denisa Hindová (-). Ta v souboji dvou divokých karet zdolala ve středu o čtyři roky starší krajanku Lindu Ševčíkovou (-) za dvě a půl hodiny 6:2, 5:7 a 6:2.

Marková bez problémů postupuje
Turnajová pětka ve Frýdku-Místku postoupila do osmifinále. Johana Marková (687.) si na úvod poradila hladce ve dvou setech s Lotyškou Alise Cerneckou (1012.), které povolila v součtu pouhé čtyři gemy (6:2, 6:2).

Nasazená jednička jde dále
Jen jeden set dokázala Darja Viďmanová (-) vzdorovat na turnaji ve Frýdku-Místku nejvýše nasazené Magdaléně Pantůčkové (484.). Po úvodním dějství, které rozhodl až těsný tiebreak, převzala favoritka ve druhé sadě otěže hry a postoupila po vítězství 7:6(7) a 6:2 do osmifinále.

Čecháková trápila favoritku
Sympatický výkon podala v prvním kole Prestige Tennis Cupu ve Frýdku-Místku Eva Čecháková. Česká tenistka ve středečním duelu statečně vzdorovala favorizované Polce Joanně Zawadzké (984.), které podlehla až po velké bitvě – 6:3, 6:7(2) a 2:6.

11.9.
PRESTIGE Tennis Cup 2018: Trio Češek postupuje, Beránková nestačila na kvalifikantku

10.9.
PRESTIGE Tennis Cup 2018: Do hlavní soutěže se probojovalo z kvalifikace pět Češek

9.9.
PRESTIGE Tennis Cup 2018: Pokračuje kvalifikace ve Frýdku, po dohrávce se odehraje i 2. kolo