Kuchyně Gorenje Prague Open 2018: Pantůčková prohrála čtvrté finále v řadě, titul slaví Steurová

Magdalena Pantůčková na turnaji v Praze titul neoslavila. V souboji s Němkou Julyette Marií Josephine Steurovou prohrála po dvouhodinové bitvě ve dvou tiebreacích 6:7(5), 6:7(3). V zápase přitom své šance na obrat rozhodně měla. Po nevyužitých příležitostech však prohrála čtvrté finále v řadě.

Vstup do utkání měla devatenáctiletá Češka lepší a v prvním setu vedla už dokonce 4:2, ale výhodu brejku neudržela. Se Steurovou následně prohrávala se ztrátou podání 4:5, ale v přetahované o každý gem dovedla sadu do tiebreaku, v níž prohrála 5:7.

Ve druhém setu prolomila servis soupeřky v sedmé hře a ujala se vedení 4:3. Záhy ale o výhodu přišla a dějství nedoservírovala ani ve dvanácté hře, kdy s brejkem vedla 6:5. Ve zkrácené hře následně prohrála 3:7.

Česká tenistka odehrála v Praze své páté letošní finále. Titul doposud ale získala jen jeden a to na turnaji v turecké Antalyi. Od té doby prohrála čtyři finálové duely v řadě. Němka Steurová naopak potvrdila výtečnou formu z českých turnajů. Po finále v Říčanech dosáhla na vytouženou trofej, která je první od roku 2016.

Julyette Maria Josephine Steurová (GER, 674.) – MAGDALÉNA PANTŮČKOVÁ (490.) 7:6(5), 7:6(3)

Kuchyně Gorenje Prague Open den po dni:

8.9.
Kuchyně Gorenje Prague Open 2018: České deblistky slaví další titul. Pantůčková senzačně otočila

7.9.
Kuchyně Gorenje Prague Open 2018: Tomanová zaskočila G. Pantůčkovou, v semifinále tři Češky

6.9.
Kuchyně Gorenje Prague Open 2018: Sestry Pantůčkovy neztratily ani set

5.9.
Kuchyně Gorenje Prague Open 2018: Nasazená jednička zápas nedohrála

4.9.
Kuchyně Gorenje Prague Open 2018: Nasazená dvojka první kolo zvládla, mladé naděje končí

3.9.
Kuchyně Gorenje Prague Open 2018: Postup do hlavní soutěže zvládla polovina Češek

2.9.
Kuchyně Gorenje Prague Open 2018: Postup do finále kvalifikace slaví osm Češek

1.9.
Kuchyně Gorenje Prague Open 2018: Šest českých tenistek postoupilo do druhého kola kvalifikace