Penta Trading Open 2018: Žovincová bez ztráty podání ve finále. Titul ze čtyřhry zůstal doma

Turnaj v Říčanech měl před sebou předposlední hrací den. Do finále dvouhry se probila Vendula Žovincová, která předvedla precizní výkon na servisu a vyřadila Anetu Laboutkovou. Ve druhém semifinále se představila Kateřina Vaňková, jež ale svůj duel po dvou gemech vzdala. Finále čtyřhry patřilo českým tenistkám.

Žovincová si zahraje o titul
Vendula Žovincová vybojovala na Penta Trading Open v Říčanech postup do finále! Česká tenistka v semifinále zdolala svou krajanku Anetu Laboutkovou, jež senzační pouť turnajem až do titulového zápasu nedotáhla.

Osmá nasazená porazila soupeřku, která startovala na divokou kartu, za 83 minut 6:3, 6:2 v utkání, v němž ji zdobil zejména servis. Žovincová za celé střetnutí čelila jen jednomu brejkbolu, který dokázala odvrátit, a naopak sama prorazila soupeřce podání třikrát.

Vaňková skrečovala semifinále
Kateřina Vaňková se do finále v Říčanech nepodívá. Česká tenistka kvůli problémům s kyčlí a ramenem skrečovala semifinálový duel proti Němce Julyette Marii Josephině Steurové už po dvou gemech za stavu 0:2.

Kubáňova s Tomanovou získaly titul
Karolína Kubáňová a Nikola Tomanová si na ITF v Říčanech došly pro trofej ze čtyřhry. Česká dvojice v zápase proti deblu Steurová, Žovincová vyhrála 6:7(2), 6:4, 11:9. Kubáňová s Tomanovou ve druhém setu prohrávaly 3:4 a soupeřky měly podání k dobru, dějství ale dokázaly získat ve svůj prospěch. Vyrovnaný super tiebreak poté těsně patřil domácím hráčkám.

VENDULA ŽOVINCOVÁ (961.) – ANETA LABOUTKOVÁ (1140.) 6:3, 6:2
Julyette Maria Josephine Steurová (GER, 674.) – KATEŘINA VAŇKOVÁ (754.) 2:0 skreč Vaňková
KUBÁŇOVÁ, TOMANOVÁ – Steurová (GER), ŽOVINCOVÁ 6:7(2), 6:4, 11:9