Penta Trading Open 2018: Úvod přichystal velké překvapení. Češky ve dvouhrách řádily

- Petr Sumbal

Úterní den Penta Trading Open 2018 nabídl zápasy hlavní soutěže. Mezi šesti úvodními duely dvouhry se událo překvapení, pátá nasazená Johana Marková nestačila na krajanku Karolínu Kubáňovou. Další kolo si díky úterý zahraje minimálně pět Češek.

Vaňková uspěla v roli šesté nasazené
Kateřina Vaňková (754.) na ITF v Říčanech postoupila do osmifinále dvouhry. Česká tenistka v prvním kole porazila Nicole Gadientovou (1086.) 7:5, 6:1. Vaňková do zápasu vstoupila špatně a prohrávala 1:4, od stavu 2:5 ale získala pět gemů v řadě. Ve druhé sadě protihráčka ještě měla na úvod brejk, to bylo z její strany ale již vše.

Šumová zvládla zvrátit nepříznivý duel
Diana Šumová (660.) na ITF v Říčanech bude hrát o čtvrtfinále singlu. Česká tenistka v prvním kole dvouhry obrátila zápas se Sabrinou Rittebergerovou (1125.), kterou porazila 2:6, 6:4, 6:1, i když ve druhém setu prohrávala 2:4.

Kubáňová v Říčanech překvapila Markovou
Karolína Kubáňová (1111.) se v prvním kole ITF v Říčanech postarala o velké překvapení. Sedmnáctiletá tenistka se do dalšího kola dostala po výhře nad pátou nasazenou Johanou Markovou (664.), kterou přehrála 7:5, 6:3.

Laboutková v Říčanech zvládla třísetový boj
Antea Laboutková (1140.) má za sebou hned na úvod turnaje v Říčanech pořádně těžkou bitvu. Ve více než dvouhodinovém zápase nakonec porazila Slovinku Niku Radišicovou (1009.) po setech 3:6, 6:2, 6:2. Laboutkové, která startuje v hlavní části turnaje na divokou kartu, se povedla otočka z 0:1 na sety letos teprve podruhé.

Mendesová zahájila Říčany hladkým vítězstvím
Pernilla Mendesová (955.) se na kurtu v prvním kole turnaje ITF v Říčanech dlouho nezdržela, už po pouhých 50 minutách hry porazila polskou soupeřku Julii Oczachowskou po setech 6:2, 6:1. Mendesovou po celé utkání poslouchal servis, jen jednou si nechala sebrat podání. Sama o něj ale soupeřku připravila hned šestkrát, a tak se může chystat na osmifinále.

VIDEA PO ČTYŘHŘE

Nika Radišicová (SLO, 1009.) – ANETA LABOUTKOVÁ (1140.) [WC] 6:3, 2:6, 2:6
PERNILLA MENDESOVÁ (955.) – Julia Oczachowská (POL, 974.) 6:2, 6:1
Cristina Adamescuvová (ROU, 662.) [4] – Kristina Milenkovicová (SUI, 952.) 1:6, 0:6
JOHANA MARKOVÁ (664.) [5] – KAROLÍNA KUBÁŇOVÁ (1111.) 5:7, 3:6
Anette Munozovová (SWE, 833.) – Marcelina Podlinská (POL, -) 2:6, 0:6
Sabrina Rittebergerová (GER, 1125.) – DIANA ŠUMOVÁ (660.) [2] 6:2, 4:6, 1:6
KATEŘINA VAŇKOVÁ (754.) [6] – Nicole Gadientová (SUI, 1086.) 7:5, 6:1

BERÁNKOVÁ, PŘÁDOVÁ – Steurová (GER), ŽOVINCOVÁ [2] 3:6, 6:7(4)
Oczachowská (POL), Orpanaová (FIN) – PULCHARTOVÁ, Suková (USA) 4:6, 5:7
BUŽKOVÁ, LABOUTKOVÁ – DUDLÁKOVÁ, Zawadzká (POL) [3] 4:6, 6:2, 13:11
KUBÁŇOVÁ, TOMANOVÁ – Filipová (SWE), Milenkovicová (SUI) 6:3, 6:2