Denní menu, 28.8.2018: Veselý se US Open nezúčastní, Kvitová první duel ustála

- Petr Sumbal

Úterý bude znovu především ve znamení US Open, které pokračuje svým druhým hracím dnem. Také dnes bude jeho program bohatý i z pohledu českých fanoušků, do boje o druhé kolo půjdou Petra Kvitová, Kristýna Plíšková, Markéta Vondroušová, Kateřina Siniaková. Jiří Veselý se z US Open na poslední chvíli odhlásil, trápí ho natažené tříslo. Kromě toho bude v Říčanech pokračovat ženský turnaj ITF, který bude mít na programu první kolo. Monika Kilnarová v Maďarsku zastavila špatnou sérii.

10:30

V ŘÍČANECH SKONČILA MARKOVÁ: Úterní den Penta Trading Open 2018 nabídl zápasy hlavní soutěže. Mezi šesti úvodními duely dvouhry se událo překvapení, pátá nasazená Johana Marková nestačila na krajanku Karolínu Kubáňovou. Další kolo si díky úterý zahraje minimálně pět Češek.

Turnaji se podrobně věnujeme v samostatném článku.

17:00

KVITOVÁ VSTUPUJE DO US OPEN, V AKCI DALŠÍ TŘI ČEŠKY A VESELÝ: US Open má dnes na programu svůj druhý hrací den, ten nabídne také několik zápasů s českou stopou. Jako první se do akce dostane Petra Kvitová, která zahájí program na kurtu č. 17 zápasem proti Yanine Wickmayerové. O něco později svůj zápas rozehraje Kristýna Plíšková, kterou čeká náročný souboj proti ve formě hrající Kiki Bertensové. Z českých žen se ještě představí Markéta Vondroušová proti Mihaele Buzarnescuové a Kateřina Siniaková proti Anett Kontaveitové. Svůj zápas má na programu také jediný český zástupce mužské dvouhry Jiří Veselý, ten bude plnit roli favorita proti Corentinu Moutetovi.

14:00

KILNAROVÁ ZABRALA PO ČTYŘECH PROHRÁCH V ŘADĚ: Monika Kilnarová na ITF v maďarské Budapešti postoupila do osmifinále singlu. Osmnáctiletá tenistka v prvním kole turnaje vyřadila Marinu Mělnikovovou po sadách 6:3, 6:4. Kilnarová zahájila utkání výborně a vedla 4:1. I když její soupeřka dokázala snížit na rozdíl jednoho brejku, první set šel na stranu Češky. Ve druhé sadě si tenistky jen třikrát udržely servis, dvakrát z toho se to podařilo mladší hráčce. Ta se tak až v pátém utkání dočkala vítězného setu. – Marina Mělnikovová (RUS, 264.) x Monika Kilnarová (304.), 3:6, 4:6

Vencl v Tunisu porazil kvalifikanta (6:4, 6:1)
Jiří Vencl (-) má za sebou úspěšný vstup do turnaje v tuniské La Marse. Český tenista měl štěstí na los, který mu přidělil pro první kolo postupujícího z kvalifikace, Brita Jacka Oswalda (-). Vencl vyhrál 6:4, 6:1, v celém zápase nečelil ani jednomu brejkbolu.

Pospíšil po dlouhé pauze navázal vítězstvím (7:5, 6:0)
Jaroslav Pospíšil (633.) se na kurtech objevil poprvé od červnového turnaje v Prostějově a návrat to byl v jeho případě vítězný. V prvním kole turnaje ITF v Subotici zdolal o osmnáct let mladšího švédského tenistu Stefana Petrovice (1611.) 7:5, 6:0. Český tenista měl pozvolnější začátek a v úvodu utkání prohrával o brejk, ale první sadu otočil a ve druhé už jasně dominoval.

Kopřiva senzačně vypadl (4:6, 6:7)
Vít Kopřiva (578.) na Futures v Subotici dohrál po úvodním zápase dvouhry. Český tenista v prvním kole nestačil na Borise Butulije (1587,), se kterým padl 4:6, 6:7(1). Kopřiva v prvním setu byl dvakrát o brejk napřed, ve druhé sadě dvakrát nepodával na výhru v setu.

Krstev nezaskočil nasazenou jedničku (1:6, 1:6)
Ondřej Krstev (1201.) na antuce v srbské Subotici nenašel recept na hru nasazené jedničky Lotyše Martinse Podzuse (576.) a prohrál s ním po jednoznačném průběhu dvakrát 1:6. Český tenista si za celé utkání vypracoval jen dva brejkboly, ty ale nevyužil.

Rikl v Nonthamburi prolétl do druhého kola (6:1, 6:0)
Patrik Rikl (1455.) zvládl v tchatwanském Nonthamburi roli favorita a jakožto první nasazený porazil japonského kvalifikanta Kauzumu Kawačiho (1455.) po setech 6:1, 6:0. Český tenista za celý zápas nečelil jedinému brejkbolu, sám využil všech pět, které měl.

Staněk si na Egypťána nevyšlápl (3:6, 4:6)
Robin Staněk (716.) na Futures v Székesfehérváru prohrál v úvodním zápase dvouhry. Český tenista v něm nestačil na třetího nasazeného Karim-Mohamed Maamouna, se kterým prohrál 3:6, 4:6.

Jermář obrat nedotáhl (2:6, 6:4, 2:6)
Jan Jermář (-) po úspěšné kvalifikaci v tuniském La Marse neuspěl v hlavní soutěži. Český tenista v ní narazil na favorizovaného domácího tenistu Azize Ouakaau (1076.), s nímž prohrál 2:6, 6:4, 2:6.

US Open (USA, 25 282 400 USD, tvrdý povrch)