Tak příště! Bouzková bojovala s obvázanou nohou. Chtěla hrát se Šarapovovou

- David Soumar

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z NEW YORKU: Pohádka Marie Bouzkové na US Open nebude mít pokračování. Talentovaná tenistka proletěla na závěrečném grandslamu premiérově do hlavní soutěže. Při svém prvním vystoupení na takto velkém turnaji nestačila po setech 4:6 a 2:6 na Rumunku Bogdanovou. „Odvážím si samé pěkné vzpomínky i ponaučení pro příště,“ říkala Bouzková v rozhovoru pro Tenisový svět.

Pro vás to byla velká grandslamová premiéra. Jak jste si ji užila?
I když jsem prohrála, tak jsem si premiéru užila. Zápas byl docela vyrovnaný. Trochu mě limitovala ta noha, i tak jsem si ho ale užila.

Na noze byl vidět obvaz. Jak moc jste cítila bolest?
Před zápasem to bylo dobré. Po pár gemech se to začala malinko zhoršovat. Vadilo mi to při servisu. Zkoušela jsem bojovat. Nevyšlo to.

Ve finále kvalifikace jste do svalu dostala křeč. Co přesně s tím máte? Změnilo to k horšímu?
Zranění to není. Po té křeči se to prostě ještě nezotavilo.

Cítila jste před zápasem nervozitu?
Asi normálně. Člověk je před zápasem nervózní pokaždé trochu. Tím, že jsem hrála až takto pozdě, si to za ten den hezky sedlo. Na zápas jsem se těšila.

Kde se zápas zlomil? Už v prvním setu, kde si soupeřka připsala první brejk za stavu 4:5?
To asi ne. I ve druhém setu jsem měla nějaké výhody na srovnaní na 3:3 a udržení se v setu. Ty jsem nevyužila a pak už jsem si prohrála ten servis. Bylo to o kouscích.

Zaregistrovala jste, jestli se něco po postupu z kvalifikace změnilo v přístupu k hráčkám?
Asi ani ne. Maximálně to, že vás odvezou do hotelu. Jinak asi ne. Možná je hezčí i to, že přijde víc lidí. To je zábavnější.

Přišel se podívat někdo ze známých?
Nějací kamarádi z Čech přišli. To potěšilo.

Kolik zkušeností a nového sebevědomí si z New Yorku vezete?
Jsem ráda za to, jak jsem hrála celý ten týden. V prvním kole to sice nevyšlo, ale hrála jsem proti kvalitní soupeřce. Nebyla jsem stoprocentní, beru si i ponaučení na příště. Odvážím si samé pěkné vzpomínky.

Co jste říkala na los? Namísto velkých hvězd vás čekala hratelnější hráčka?
Možná jsem i chtěla tu Šarapovovou. Když jsem viděla ten los, tak asi i malinko poklesla. (směje se) Těšila jsem se i tak. Věděla jsem od začátku, že i ona je velmi dobrá hráčka.

Možná o to větší škoda, že první kolo nevyšlo. Ve druhém čekala Karolína Plíšková a to už by se asi hrálo na větším kurtu…
To jsme si taky říkala, že by pak bylo pěkné, kdybych vyhrála a šla dál. Tak příště!

Na jaké turnaje se soustředíte nyní?
Hned příští týden jedu na turnaj WTA v Chicagu, pak Québec.

Jaká bude příprava? Asi musí přijít i odpočinek.
Určitě bude odpočinek. Musím si dát nohu dohromady. Snad to bude za pár dní dobré.

Po postupu do hlavní soutěže na to čas nebyl. Najdete si chvilku na menší oslavení úspěchu, kterého se tu povedlo postupem z kvalifikace dosáhnout?
Určitě. Takových věcí si musí člověk vážit.