Penta Trading Open 2018: V Říčanech se kvalifikovaly čtyři Češky

Třídenní kvalifikační zápolení v Říčanech je u konce. Hned osm českých tenistek vstoupilo do finálového kola kvalifikace, ze kterého se do hlavní soutěže Penta Trading Open dokázaly probít čtyři domácí hráčky.

Petruželová, Pospíšilová a Vlkovská se kvalifikovaly
Na turnaji v Říčanech v pondělí pokračovala kvalifikace na antukový turnaj ITF a své úspěchy zaznamenávaly i české tenistky. Veronika Vlkovská zvládla dvou a půl hodinový souboj s Rakušankou Emou Vasicovou a vybojovala místo v hlavní soutěži po výhře 6:3, 4:6, 6:3.

Úspěšně se kvalifikovala také Markéta Petruželová, jež zdolala svou krajanku Adélu Vašíčkovou po setech 4:6, 6:0, 6:3. Ve dvou setech zvítězila Denisa Pospíšilová, která přehrála Slovenku Alicu Rusovou 6:4, 6:2.

Říčanech se kvalifikovala i Novotná, další Češky končí
Výhrou 6:4, 6:4 se do hlavní soutěže Penta Trading Open kvalifikovala Nikola Novotná, jíž se podařilo pokořit Slovenku Veroniku Koberlingovou.

Naopak neúspěšně finálové kolo kvalifikace vyznělo pro Terezu Jankovskou, která prohrála s Polkou Joannou Zawadzkou 1:6, 6:4, 2:6, a Petru Sedláčkovou. Ta nestačila na Marcelinu Podlinskou, které podlehla po setech 5:7, 0:6.

VERONIKA VLKOVSKÁ (1136.) – Ema Vasicová (AUT) 6:3, 4:6, 6:3
MARKÉTA PETRUŽELOVÁ – ADÉLA VAŠÍČKOVÁ 4:6, 6:0, 6:3
Laura Maluniaková (SVK) – Giorgie Jonesová (AUS) 6:4, 6:4
Veronika Koberlingová (SVK) – NIKOLA NOVOTNÁ 4:6, 4:6
Joanna Zawadzká (POL, 982.) – TEREZA JANKOVSKÁ 6:1, 4:6, 6:2
Alica Rusová (SVK) – DENISA POSPÍŠILOVÁ 4:6, 2:6
Yuval Kerenová (ISR, 1225.) – AGÁTA ČERNÁ 6:3, 6:7(4), 6:0
PETRA SEDLÁČKOVÁ – Marcelina Podlinská (POL) 5:7, 0:6