Denní menu, 17.8.2018: Kvitová v Cincinnati do semifinále , Kolář obdržel dvojnásobného kanára

- Filip Lefenda, Tomáš Macák

Petra Kvitová v Cincinnati podruhé v kariéře prošla do semifinále dvouhry, neměla to však vůbec jednoduché. Čtvrtfinálový souboj na challengeru v Cordenons se vůbec nevyvedl Zdeňkovi Kolářovi. S Itálií se loučí s výsledkem dvakrát 0:6.

NA ROZJEZD

04:00

ŠTEFKOVÁ SI V THAJSKU DRUHÉ FINÁLE NEZAHRAJE: Barbora Štefková (451.) končí na turnaji v thajském Nonthaburi v semifinále, když stejně jako před týdnem nestačila ve dvou setech na Si-jü Wang (383.) z Číny. V sobotu prohrála Češka se sedmnáctiletou soupeřkou ve finále, nyní na stejném místě o kolo dříve, a sice 6:7(2) a 2:6. – Si-jü Wang (CHN, 383.) x Barbora Štefková (451.) 7:6(6), 6:2

HLAVNÍ CHOD

21:20

KVITOVÁ V CINCINNATI PROŠLA DO SEMIFINÁLE: Neobyčejný zápas v Cincinnati zažila Petra Kvitová (6.). Česká jednička ve čtvrtfinále vyzrála na Elise Mertensovou (14.) 7:5, 5:7, 6:3, i když obě tenistky v úvodních dvou sadách po úvodních výborných začátcích ztratily koncentraci a nechaly soupeřky se dotáhnout. V závěrečném setu Kvitová sice prohrávala 0:2, od té chvíle ale Mertensové již povolila jediný gem, čímž vyrovnala své maximum z Ohia z roku 2012. – Petra Kvitová (8.) x Elise Mertensová (BEL, 14.), 7:5, 5:7, 6:3

A KDO NEMÁ DOST...

17:00

KOLÁŘ POHOŘEL NA MAĎARSKÉM KVALIFIKANTOVI: Čtvrtfinálové představení Zdeňka Koláře (219.) na challengeru v italském Cordenons se změnilo v noční můru. Jednadvacetiletý tenista se v pátek z antukového kurtu poroučel již po 51 minutách, neboť Maďarovi Matému Valkuszovi (363.) podlehl dvakrát 0:6. Pro dvacetiletého Valkusze to byla teprve třetí výhra v hlavním soutěži challengerů v kariéře. Všechny tři se zrodily právě tento týden během jeho jízdy v Itálii. Ještě v rámci finále kvalifikace vyřadil Jana Šátrala. – Zdeněk Kolář (219.) x Maté Valkusz (HUN, 367.), 0:6, 0:6

Poljak si v Minsku zahraje o titul (7:6, 4:6, 6:4)
David Poljak (462.) zvládl na turnaji v běloruském Minsku dramatické semifinále a zahraje si v sobotu o titul. Český hráč v pátek zvítězil nad domácím Ivanem Ljutarevičem (1218.) po dvou a půl hodinách 7:6(0), 4:6 a 6:4.

V prvním setu prohrával Poljak už 2:5, přesto si vynutil tiebreak, v němž posléze nepovolil soupeři ani jeden míč. O osudu dalších dvou setů rozhodl vždy shodně jediný brejk.

Zarycká po boji končí (4:6, 6:3, 3:6)
Téměř tříhodinovou bitvu má za sebou na turnaji v Lipsku Anastasia Zarycká (342.). Dvacetiletá Češka hrála o semifinále s nasazenou čtyřkou Varvarou Flinkovou (255.). Z vítězství se nakonec radovala o rok starší Ruska, která vyhrála 6:4, 3:6 a 6:3.

Marková se v Lipsku mezi nejlepší čtyřku nepodívá (5:7, 6:2, 2:6)
I tři Češky si za nepříznivějšího vývoje mohly zahrát semifinále na antukovém podniku v Lipsku. To se však zdaleka nestane. Po Anastasii Zarycké vypadla mezi nejlepší osmičkou také devatenáctiletá kvalifikantka Johana Marková (662.), která podlehla Valeriji Strachovové (301.). Ukrajinka si postup vybojovala po setech 7:5, 2:6 a 6:2.

V semifinále neuspěla ani Kolodziejová (2:6, 0:6)
Ani třetí česká účastnice semifinále turnaje v Lipsku Miriam Kolodziejová (293.) neuspěla. Jednadvacetiletá hráčka ztroskotala na Rakušance Barbaře Haasové (261.). Ta nedala české soupeřce šanci, neboť ji vyřadila ve dvou setech po výsledcích 6:2, 6:0.

Gengel s Poljak na triumf nedosáhli (6:7, 4:6)
O titul v běloruském Minsku se porvala české deblová dvojice Marek Gengel a David Poljak, ovšem finálová mise nedopadla úspěšně. Český pár sice proti Američanovi Bergovi a Britovi Duncanovi dotáhl první set do tiebreaku, ale to byl v souboji o celkové vítězství největší zdar. Ve zkrácené hře uhrál Gengel s Poljakem jen bod a následující set prohráli 4:6. Klíčovým faktorem utkání bylo to, že Češi neproměnili ani jeden ze sedmi brejkbolů.

Krejsová s Malečkovou prolétly do finále (6:2, 6:4)
Skvělé vystoupení předvedly na kurtu v německém Lipsku české tenistky Jesika Malečková a Petra Krejsová. Po dvou setech 6:2 a 6:4 vyřadily domácí Julii Wachaczykovou, která na antukovém podniku tvořila pár s Češkou Anastasií Zaryckou. Té tak po semifinálovém snažení v singlu nevyšla ani čtyřhra.

Plíšková postupuje kvalifikací v New Havenu dále (6.1, 6:2)
Kristýna Plíšková (97.) potvrdila v rámci první kola kvalifikace na prestižní turnaj v New Havenu roli favoritky, když porazila domácí Marii Mateasovou (284.), která si o postup do hlavní soutěže zahrála díky divoké kartě. Česká tenistka nedala devatenáctileté soupeřce šanci a povolila jí jen tři gemy. Plíšková pronikla do semifinále kvalifikace po výsledku 6:1, 6:2 za 62 minut.

Hradecká s parťačkou předvedla povedený obrat (1:6, 7:6, 10:5)
Lucie Hradecká a Jekatěrina Makarovová míří do čtvrtfinále čtyřhry turnaje v Cincinnati poté, co vyřadily zvučnou dvojici Kontaová, Ostapenková. Po první sadě to na postup české tenistky a její parťačky rozhodně nevypadalo, neboť ji prohrály 1:6. Druhý set si však uzmuly v tiebreaku a obrat dokonaly v supertiebreaku, ve kterém uspěly v poměru 10:5. Hradecká se tak přidá k dalším čtyřem Češkám, které si účast mezi nejlepší osmičkou párů vybojovaly již dříve.

Vondroušová překvapivě končí hned na úvod kvalifikace (6:7, 4:6)
Ačkoliv byla favoritkou, do další fáze kvalifikace turnaje v New Havenu se Markéta Vondroušová (102.) nepodívá. Ve dvou setech nestačila na Australanku Ellen Perezovou (273.), které podlehla v poměru 6:7(2) a 6:4 za hodinu a 53 minut.

Western & Southern Open, Cincinnati (ženy, USA, 5 669 360 USD, tvrdý povrch)
Čtvrtfinále dvouhry
PETRA KVITOVÁ (6.) – Elise Mertensová (BEL, 14.) 7:5, 5:7, 6:3

Osmifinále čtyřhry
HRADECKÁ, Makarovová (RUS) – Kontaová (GBR), Ostapenková (LAT) 1:6, 7:6(4), 10:5

Čtvrtfinále čtyřhry
Pavljučenkovová (RUS), Sevastovová (LAT) – SESTINI HLAVÁČKOVÁ, STRÝCOVÁ 7:6(1), 6:4
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Mertensová (BEL), Schuursová (NED) 4:6, 1:6

Connecticut Open, New Haven (ženy, USA, 799 000 USD, tvrdý povrch)