Denní menu, 7.8.2018: Kvitové se vydařila odveta, Veselý završil obrat kanárem

Petra Kvitová se v Montrealu představila poprvé od nečekaného konce ve Wimbledonu a povedla se jí odveta proti Anett Kontaveitové, s níž prohrála během grandslamového French Open. Osmifinále si naopak nezahraje Lucie Šafářová, která nestačila na světovou desítku Julii Görgesovou. Barbora Krejčíková na stejném turnaji chce potvrdit úspěšnou kvalifikaci. Renata Voráčová a Květa Peschkeová se proti sobě postavily ve čtyřhře a úspěšnější byla druhá jmenovaná.

18:30

ŠAFÁŘOVÁ PROTI SVĚTOVÉ DESÍTCE NEUSPĚLALucie Šafářová (58.) dohrála na turnaji v Montrealu ve druhém kole. Nad síly české tenistky byla světová desítka Julia Görgesová z Německa, s níž Šafářová prohrála po téměř dvou hodinách 6:2, 4:6, 3:6. Češka měla sice zápas rozehraný výborně, ale po vyhrané první sadě se nedokázala udržet ve vedení a ve zbytku střetnutí už nedokázala favoritce sebrat servis. – Lucie Šafářová (58.) x Julia Görgesová (GER, 10.) 6:2, 4:6, 3:6

18:30

KVITOVÁ HRÁLA POPRVÉ OD WIMBLEDONU: Petra Kvitová (8.) dokázala vrátit Estonce Anett Kontaveitové (30.) porážku z květnového French Open a v Montrealu si zahraje osmifinále. Česká tenistka zvítězila za 89 minut hry po setech 6:3, 6:4, když v prvním setu získala rozhodující náskok v šesté hře a ve druhé sadě po brejku hned v úvodním gemu dokázala doservírovat. Anett Kontaveitová (30.) x Petra Kvitová (8.) 3:6, 4:6

18:30

ČESKÉ DERBY VE ČTYŘHŘE VYHRÁLA PESCHKEOVÁ: Česko-americký pár Květa Peschkeová a Nicole Melicharová úspěšně vstoupily do turnaje v Montrealu, kde se jim podařilo zvládnout souboj proti Češce Renatě Voráčové a Slovince Dalile Jakupovičové. Peschkeová s Melicharovou vyhrály ve třech setech 2:6, 6:2, 10:5. – Jakupovičová (SLO), Voráčová x Melicharová (USA), Peschkeová 6:2, 2:6, 5:10

Veselý soupeře dorazil kanárem (6:7(5), 7:5, 6:0)
Jiří Veselý (92.) si na podniku challengerové úrovně v Pullachu zahraje v osmifinále singlu. Pětadvacetiletý Čech v prvním kole na turnaji otočil zápas s Alexejem Vatutinem (193.), kterého porazil 6:7(5), 7:5, 6:0.

Šafránek se držel jen v první sadě (6:7(5), 2:6)
Václav Šafránek (257.) na challengeru v Portoroži skončil hned po úvodním duelu. Český tenista v prvním zápase prohrál se sedmým nasazeným Nino Serdarušičem (192.) 6:7(5), 2:6. Šafránek po stáhnutí brejku v prvním setu měl v úvodním dějství za stavu 4:4 dva brejkboly, ani jednu příležitost ale nevyužil. V tiebreaku poté ztratil vedení 5:3. Ve druhém setu se Čech dostal k rychlému brejku, od stavu 2:0 ale prohrál šest gemů za sebou.

Kolář nezvládl roli favorita v Pullachu (3:6, 4:6)
Po postupu do semifinále v polských Sopotách měl Zdeněk Kolář (219.) vysoké ambice i na štědře dotovaném challengeru v německém Pullachu. Hned v prvním kole ale nestačil na domácího kvalifikanta Kevina Krawietze (342.), s nímž prohrál za 96 minut 3:6, 4:6.

Štefková v Thajsku zahájila vítězně (6:3, 6:1)
Barbora Štefková (455.) na ITF v Nonthaburi postoupila do osmifinále dvouhry. Češka na úvod turnaje bez větších problémů vyřadila domácí tenistku startující na divokou kartu Mai Napatt Nirundornová (-) 6:3, 6:1, když během celého klání dvakrát přišla o servis, naopak soupeřce ho vzala čtyřikrát.

Smitková potvrdila roli favoritky
Tereza Smitková (176.) zvládla v britském Chiswicku vstoupit vítězně do turnaje hraném na tvrdém povrchu. Třetí nasazená tenistka v úvodním kole zvládla střetnutí s Francouzkou Myrtille Georgesovou (224.), kterou porazila ve třech setech 6:1, 2:6, 6:1.

Kilnarová překvapivě končí v 1. kole (5:7, 5:7)
Monika Kilnarová (291.) na turnaji v polské Varšavě neuspěla. Česká tenistka, jež plnila roli nasazené jedničky, nečekaně prohrála hned v úvodním kole se Srbkou Natalijí Kostičovou (409.), jíž podlehla za 108 minut dvakrát 5:7.

Konečný potvrdil roli druhého nasazeného (7:6(7), 6:4)
Michal Konečný (580.) vstoupil dobře do podniku Futures ve finské Hyvinkai. Zde si poradil s domácím Patrickem Kaukovaltou (1332.), kterého zdolal 7:6(7), 6:4.

Michnev zvládl zápas ve Slovensku (6:3, 6:3)
Petr Michnev (606.) ve slovenské Bratislavě zvládl první kolo dvouhry. Český hráč na začátek podniku přehrál Bělorusa Daniila Zarichanskijho (958.) dvakrát 6:3.

Nouza v Bratislavě prošel do osmifinále (6:3, 6:2)
Petr Nouza (859.) úspěšně vstoupil do turnaje ve slovenské Bratislavě, kde se mu podařilo porazit domácího tenistu Tomáše Lišku (979.). Český hráč se z vítězství 6:3, 6:2 radoval za 82 minut hry.

Laboutková s favoritkou neudržela vedení (6:2, 4:6, 4:6)
Aneta Laboutková (1124.) na ITF v rumunském Aradu vypadla v prvním kole dvouhry. Osmnáctiletá tenistka na úvod podniku narazila na stejně starou Gabrielu Nicole Tatarusovou (941.), se kterou prohrála 6:2, 4:6, 4:6.

Dudláková po kvalifikaci skončila (4:6, 4:6)
Dagmar Dudláková (1049.) na polské akci ve Varšavě nenavázala na kvalifikační zápasy a vypadla v prvním kole hlavní soutěže. Dudláková mezi nejlepšími nestačila na favoritku z Rumunska, když proti Irině Fetecauové (432.) prohrála dvakrát 4:6.

Rogers Cup, Montreal (ženy, CAN, 2 820 000 USD, tvrdý povrch)
Anett Kontaveitová (EST, 30.) – PETRA KVITOVÁ (8.) 3:6, 4:6
LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (58.) – Julia Görgesová (GER, 10.) 6:2, 4:6, 3:6

23:00 Čang Šuaj (CHN, 32.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (232.)

Jakupovičová (SLO), VORÁČOVÁ – Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ 6:2, 2:6, 5:10
21:30 Sevastovová (LAT), Svitolinová (UKR) – Görgesová (GER), KAR. PLÍŠKOVÁ

Challenger tour

Isar Open, Pullach (muži, GER, 127 000 EUR, antuka)
Alexej Vatutin (RUS, 193.) – JIŘÍ VESELÝ (92.) 7:6(5), 5:7, 0:6
ZDENĚK KOLÁŘ (219.) – Kevin Krawietz (342.) 3:6, 4:6

Zavarovalnica Sava Slovenia Open, Portorož (muži, SLO, 64 000 EUR, tvrdý povrch)
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (257.) – Nino Serdarušič (SRB, 192.) 6:7(5), 2:6

G. Granollers (ESP), ROSOL – Agamenone (ARG), L. D. Martinez (VEN) 5:7, 6:2, 10:4

Boso Ladies Open Hechingen (ženy, GER, 60 000 USD, antuka)
ANASTASIA ZARYCKÁ (345.) – Eleni Kordolaimiová (GRE, 445.) 7:5, 6:4

15:30 Reufferová, Zajaová (obě GER) – Dinuová (ROU), ZARYCKÁ odloženo

Flanders Ladies Trophy, Koksijde (ženy, BEL, 25 000 USD, antuka)
Saldenová, Zimmermannová (obě BEL) – Puigová Caballerová (ESP), SISKOVÁ 6:1, 6:4

GB Pro-Series Chiswick (ženy, GBR, 25 000 USD, tvrdý povrch)
TEREZA SMITKOVÁ (176.) – Myrtille Georgesová (FRA, 224.) 6:1, 2:6, 6:1

Ananeová, T. Williamová (obě GBR) – SMITKOVÁ, Vrljičová (CRO) 1:6, 2:6

Warsaw Sports Group Open (ženy, POL, 25 000 USD, antuka)
Irina Fetecauová (ROU, 432.) – DAGMAR DUDLÁKOVÁ (1049.) 6:4, 6:4
MONIKA KILNAROVÁ (291.) – Natalija Kostičová (SRB, 409.) 5:7, 5:7