Svijany Open: Talent Vrbenský poprvé uspěl na challengeru! Pavláska opět přehrál kvalifikant

V Liberci se do plného proudu dostala hlavní soutěž místního challengeru Svijany Open a v akci bylo i početné zastoupení českých tenistů. Nechyběl ani vítěz turnaje z Prahy Lukáš Rosol, jenž však zápas se Slovákem Martinem skrečoval. Do osmifinále prošel například Michael Vrbenský, který vybojoval své premiérové vítězství na Challenger Tour. Adam Pavlásek podruhé za sebou nezvládl zápas proti tenistovi z kvalifikace.

Pavlásek znovu padl s kvalifikantem
Adam Pavlásek (200.) také na druhém domácím challengeru prohrál s hráčem z kvalifikace. Po neúspěšném zápase v Praze v úterý nestačil na Pavla Kotova (378.) 7:6(6), 2:6. 4:6. Čtvrtý nasazený po vítězném úvodním setu ve druhé sadě dvakrát přišel o servis zkraje setu, na returnu ani jednou neuhrál tři a více fiftýnů. Ve třetím dějství nejprve v páté hře odvrátil dva brejkboly, o dva gemy později se mu to však již nepovedlo. Kotov ho na returnu opětovně k ničemu nepustil.

Vrbenský slaví první výhru na challengeru
Michael Vrbenský (616.) ve svých osmnácti letech slaví první vítězství na turnaji Challenger Tour. V úvodním kole Svijany Open si tenista startující na divokou kartu poradil s úspěšným kvalifikantem Davidem Poljakem (467.), proti němuž otočil zápas z 0:1 na sety a za necelé dvě hodiny vyhrál 2:6, 6:1, 6:3. Vrbenský se po turnaji dostane poprvé do TOP 600.

Rikl na první set nenavázal
Patrik Rikl (460.) na challengeru v Liberci vypadl v úvodním kole dvouhry. Talentovaný hráč v něm nestačil na Benjamina Bonziho (298.), se kterým padl 6:2, 2:6, 1:6. Rikl v prvním setu dvakrát soupeři vzal podání, ani jednou nečelil brejkbolu. Ve druhém setu však favorit byl úspěšný, když mu český tenista odvrátil pouze jednu hrozbu ze tří. V závěrečném krátkém setu Bonzi rychle vedl 5:0, domácí tenista stačil jen upravit skóre.

Kellovský skončil v úvodním kole
Dominik Kellovský (910.) nedokázal využít divokou kartu na challenger v Liberci, když na Svijany Open vypadl hned v prvním kole dvouhry. Dvaadvacetiletý tenista v úvodním zápase narazil na favorizovaného Itala Riccarda Bellottiho (487.), se kterým za 69 minut hry prohrál 1:6, 5:7.

Rosol v Liberci skrečoval
Lukáš Rosol (205.), který si v neděli připsal vítězství na challengeru v Praze, skrečoval úterní zápas proti Slovákovi Andreji Martinovi (213.). Proti druhému nasazenému se Rosol rozhodl nepokračovat za stavu 2:6, 0:1.

Šafránek se Šátralem postupují po super tiebreaku
Václav Šafránek a Jan Šátral na challengeru v Liberci zvládli úvodní kolo čtyřhry. Český si v odpoledním duelu poradil s dvojicí Martinéz, Oliveira 6:4, 1:6, 10:4.

Pavel Kotov (RUS, 378.) – ADAM PAVLÁSEK (200.) 6:7(6), 6:2, 6:4
Bernabe Zapata Miralles (ESP, 281.) – Daniel Muňoz de la Nava (ESP, 345.) 2:6, 1:6
DOMINIK KELLOVSKÝ (910.) – Riccardo Bellotti (ITA, 487.) 1:6, 5:7
LUKÁŠ ROSOL (205.) – ANDREJ MARTIN (SVK, 213.) 2:6, 0:1 skreč Rosol
Pedro Martinez (ESP, 179.) – Nik Razboršek (SLO, 658.) 6:3, 4:6, 6:3
DAVID POLJAK (467.) – MICHAL VRBENSKÝ (616.) 6:2, 1:6, 3:6

Martinéz (VEN), Oliveira (POR) – ŠAFRÁNEK, ŠÁTRAL 4:6, 6:1, 4:10