Advantage Cars Prague Open: Rosol postoupil, Rikl si čtvrtfinále nezahraje, šestice žen zahájila hlavní soutěž

- Filip Lefenda, Petr Sumbal

Na pražské Štvanici pokračuje dalším hracím dnem domácí Advantage Cars Prague Open. Dva české muže čekal boj o čtvrtfinále challengeru, Lukáš Rosol uhrál postup, Patrik Rikl po velkém boji prohrál. Šest našich žen pak rozehrálo hlavní soutěž podniku ITF s dotací 80 tisíc dolarů, z toho dvě postoupily. Původně jich mělo být pět, na poslední chvíli se ale do hry jako lucky loserka dostala Anastasia Detiuc, jež nahradila odstoupivší Belgičanku Mestachovou. Na místě bude tradičně i redaktor Tenisového světa, který bude poctivě sbírat pozápasové ohlasy.

Detiuc a Kolodziejová v deblu vyřadily Hradeckou
Čistě česká dvojice Anastasia Detuic a Miriam Kolodziejová porazily v Praze v prvním kole čtyřhry jakožto divoké karty nasazený pár číslo dvě Lucie Hradecká, Michaella Krajiceková 6:3, 5:7, 10:5. Detiuc s Kolodziejovou mohly vyhrát už ve dvou setech, ale neudržely vedení 5:3. Nakonec je to ale mrzet nemuselo, protože zvládly rozhodující supertiebreak.

Vaňková ve čtyřhře v Praze končí
Kateřina Vaňková ve čtyřhře pražského turnaje ITF končí už v prvním kole. Tam společně se svou parťačkou Natalií Sukovou z USA podlehly italskému páru Martina Di Giuseppeová, Anastasia Grymalská 4:6, 1:6. V prvním setu Češka s Američankou nezachytily úvod a rychle prohrávaly 0:3 a už set nedokázaly utočit. Druhý set už byl jasně v režii Italek.

Krejčíková v Praze prolétla do osmifinále
Barbora Krejčíková (183.) suverénním způsobem zvládla na pražské Štvanici 1. kolo, když porazila Němku Annu Zajaovou (191.) hladce 6:2, 6:0. Krejčíková se celé utkání mohla spolehnout na svůj servis, po kterém vyhrála 89 procent výměn a za celé utkání ani jednou neztratila servis. Ve druhém kole si Krejčíková v českém derby zahraje proti Karolíně Muchové (179.).

Gengel s Kellovským v Praze zvládli čtvrtfinále deblu
Česká dvojice Dominik Kellovský, Marek Gengel na pražském challengeru postoupila mezi nejlepší čtyřku deblového turnaje, když porazila slovensko-australskou dvojici Filip Horanský, Scott Puodziunas po setech 6:3, 7:6(2). V celém utkání byl k vidění jen jediný brejk, a ten získalo české duo v začátcích prvního setu. Druhý set pak rozhodl až tiebreak, který zvládl lépe český pár.

Muchová v Praze vyhrála třísetovou bitvu
Karolína Muchová (179.) na turnaji ITF v Praze postoupila do čtvrtfinále, když porazila slovenskou tenistku Michaelu Hončovou (251.) po setech 1:6, 7:5, 6:2. První sada Muchové vůbec nevyšla a ve druhé sadě pak Češka prohrávala už 3:5, ale čtyřmi vyhranými gemy sadu otočila. Třetí set už si poté domácí hráčka pohlídala.

Rosol postoupil ve dvou setech
Lukáš Rosol (261.) zvládl na pražském turnaji Advantage Cars Prague Open své osmifinálové utkání, ve kterým porazil 7:5, 6:4 Portugalce Joaa Dominguese (237.). Rosol v každém setu jednou přišel o servis, ale svému soupeři ho vždy vzal dvakrát. Zápas poté ukončil čistou hrou při svém podání a využil hned první mečbol. Ve čtvrtfinále narazí český tenista na Španěla Enriqua Lópeze-Péreze (157.), se kterým jediné vzájemné utkání vyhrál.

Rikl po boji padl s nasazenou trojkou
Patrik Rikl (492.) v osmifinále pražského challengeru nestačil na nasazenou trojku Matse Morainga (152.), když s ním po velkém boji prohrál 6:4, 3:6, 2:6. První set pro Rikla rozhodl jediný brejk z třetího gemu. Druhou sadu zase pro změnu rozhodl jediným brejkem Moraing. Třetí set se hlavně o Riklovy servírovací gemy často hodně bojovalo a dvakrát si podání nakonec český tenista neudržel.

Kolodziejová schytala výprask
Pouhý jeden gem uhrála Miriam Kolodziejová (282.) v úvodním kole turnaje Advantage Cars Prague Open. Češce totálně nevyšel zápas s Chorvatkou Terezou Mrdežaovou (218.), jíž podlehla za hodinu a deset minut 0:6 a 1:6.

Detiuc druhou šanci nevyužila
Anastasia Detiuc (420.) na poslední chvíli rozšířila výčet českých tenistek v hlavní soutěži Advantage Cars Prague Open, když se do ní dostala po odhlášení se Belgičanky Mestachové jako lucky loserka. V úvodním kole ale devatenáctiletá Češka neuspěla, když prohrála s Italkou Martinou Di Giuseppeovou (239.) 2:6 a 4:6.

Hradecká po velkém boji ve dvouhře končí
Lucie Hradecká (381.) si singlové osmifinále na domácím turnaji v Praze nezahraje. Třiatřicetiletá Češka sice vyhrála v souboji s Američankou Katerinou Stewartovou (234.) první set 7:5, téměř tříhodinový duel ale nakonec brala soupeřka, která slavila obrat. Hradecká vedla ve druhé sadě 3:1, nakonec ji ale ztratila v tiebreaku, v rozhodujícím dějství pak česká tenistka uhrála tři gemy.

V Praze se nedařilo ani Malečkové
Zatím ani jedna česká hráčka neslavila ve středu v hlavním městě postup do osmifinále dvouhry. Po Detiuc, Kolodziejové a Hradecké prohrála také Jesika Malečková (327.). Tenistce startující na divokou kartu přisoudil los třetí nasazenou Němku Tamaru Korpatschovou (174.), jež vyhrála bez větších problémů 6:3 a 6:1.

Osmifinále čtyřhry mužů
Laurent, Lestienne (oba FRA) – Romboli (BRA), Vega Hernandez (ESP) 3:6, 6:7(7)
Sieber, Torebko (oba GER) – Giustino (ITA), Oliveira (POR) 3:6, 2:6

Čtvrtfinále čtyřhry mužů
GENGEL, KELLOVSKÝ – Horanský (SVK), Puodziunas (AUS) 6:3, 7:6(2)

Nina Stojanovičová (SRB, 222.) – Cornelia Listerová (SWE, 445.) 7:5, 6:3
Daniela Seguelová (CHI, 236.) – Lucrezia Stefaniniová (ITA, 458.) 6:4, 4:6, 6:7(11)

24.7.
Advantage Cars Prague Open: Rosol a Šafránek jsou v osmifinále, čtveřice domácích tenistů končí

23.7.
Advantage Cars Prague Open: Famózní Rikl! Čech zvrátil ztracený zápas a slaví první výhru

22.7.
Advantage Cars Prague Open: Neuspěla více jak polovina Čechů. Zachránily je vzájemné derby