ITS Cup: Muchová nadělila dva kanáry, program narušil déšť

V úterý se na ITS Cupu v Olomouci rozjela hlavní soutěž. Postup do druhého kola vybojovaly Anastasia Detiuc a Karolína Muchová, která krajance Magdaleně Pantůčkové nadělila dva kanáry. Odpolední duel Kristýny Plíškové s Barborou Štefkovou byl kvůli dešti odložen na středu. Ve čtyřhře si zajistila postup zkušená Lucie Hradecká.

Detiuc prošla přes Břečkovou (6:1, 4:6, 6:2)
Anastasia Detiuc (500.) je na ITF v Olomouci již v osmifinále. Úspěšná tenistka z kvalifikace v prvním kole hlavní části podniku přehrála krajanku startující na divokou kartu Nikolu Břečkovou (-) 6:1, 4:6, 6:2. Tenistky se během zápasu dopustily celkem osmnácti dvojchyb (Břečková 11, Detiuc 7), Břečková si poté v utkání jen čtyřikrát udržela servis.

Muchová nadělila Pantůčkové kanáry (6:0, 6:0)
Karolína Muchová (223.) na podniku nižší kategorie v Olomouci postoupila do osmifinále za 43 minut, během kterých Magdaléně Pantůčkové (520.) nepovolila uhrát jedinou hru. Muchová tak obhájila postup mezi šestnáctku nejlepších, mezi kterými loni ve třech sadách prohrála s pozdější finalistkou Kristýnou Plíškovou.

Hradecká ve čtyřhře suverénní (6:3, 6:1)
Lucie Hradecká a její parťačka Michaella Krajiceková v Olomouci zvládly první kolo čtyřhry. Při cestě do čtvrtfinále česko-nizozemská dvojice porazila debl Husaričová, Laineová 6:3, 6:1.

NIKOLA BŘEČKOVÁ (-) – ANASTASIA DETIUC (500.) 1:6, 6:4, 2:6
Giulia Gatto-Monticoneová (ITA, 269.) – Tena Lukasova (CRO, 266.) 6:4, 6:3
Agnes Buktaová (HUN, 399.) – Anhelina Kalininová (UKR, 125.) 4:6, 3:6
KAROLÍNA MUCHOVÁ (223.) – MAGDALÉNA PANTŮČKOVÁ (520.) 6:0, 6:0
Anastasia Pribylova (RUS, 478.) – Michaela Hončová (SVK, 220.) 6:2, 3:6, 2:6
Ioana Loredana Roscaová (ROU, 680.) – Maja Chwalinská (POL, 483.) 5:7, 2:6