ITS Cup: Detiuc je ve finále kvalifikace, Krejsová po kanáru otočila zápas

Druhým dnem pokračovala v Olomouci kvalifikace turnaje ITS Cup s dotací 80 tisíc dolarů. V rámci nedělního programu se představilo sedm českých tenistek. Postup do finálového kola, v němž se bude hrát o místa v hlavní soutěži, nakonec vybojovaly Anastasia Detiuc a Petra Krejsová, jež po obdrženém kanáru předvedla povedený obrat.

Silná nestačila na Švédku Filipovou (0:6, 4:6)
Alexandra Silná se loučí s kvalifikací turnaje ITS Cup v Olomouci ve druhém kole. Teprve šestnáctiletá tenistka nestačila v nedělním dopoledním duelu na Švédku Katerinu Filipovou (1000.), které podlehla za 76 minut po setech 0:6, 4:6. Silná se však i přes vyřazení dočká velkého milníku. Díky bodům za postup do druhého kola se poprvé dostane i na žebříček WTA.

Detiuc je ve finále kvalifikace (6:3, 7:5)
První českou tenistkou, která si na ITS Cupu v Olomouci zajistila postup do finále kvalifikace, je Anastasia Detiuc. Devatenáctiletá hráčka si v dopoledním duelu poradila s Pernillou Mendesovou (988.), kterou porazila za hodinu a půl po setech 6:3 a 7:5.

Dudláková v Olomouci dohrála (5:7, 6:4, 1:6)
Druhé kolo kvalifikace nedokázala přejít na turnaji ITF v Olomouci Dagmar Dudláková. Česká tenistka absolvovala s pátou nasazenou Victorií Munteanovou třísetové klání, jež trvalo bezmála tři hodiny, a na jeho konci musela skousnout porážku 5:7, 6:4, 1:6.

Krejsová otočila zápas s Beránkovou
Petra Krejsová potvrdila v Olomouci roli favoritky a vybojovala postup do finále kvalifikace. Duel s talentovanou Karolínou Beránkovou se však nevyvíjel zcela podle jejích představ a v prvním setu obdržela kanára. Od druhého dějství však začala přebírat taktovku střetnutí a slaví výhru po setech 0:6, 6:4, 6:2.

V kvalifikaci naopak končí Nikola Tomanová, jež nestačila na Anitu Husaričovou z Bosny, s níž prohrála dvakrát 3:6.

2. kolo kvalifikace
ANASTASIA DETIUC (500.) [4] – PERNILLA MENDESOVÁ (988.) 6:3, 7:5
Kawa Katarzynová (POL, 439.) [1] – Ioana Loredana Roscaová (ROU, 680.) 6:0, 3:6, 4:6
ALEXANDRA SILNÁ (-) [WC] – Katerina Filipová (SWE, 1000.) 0:6, 4:6
DAGMAR DUDLÁKOVÁ (1071.) – Victoria Munteanová (FRA, 612.) [5] 5:7, 6:4, 1:6
Csilla Argyelanová (HUN, 1129.) – Pia Konigová (AUT, 652.) [8] 1:6, 2:6
Maria Marfutinová (RUS, 477.) [2] – Iana Tiščenková (MDA, -) [WC] 6:7(1), 6:2, 6:1
PETRA KREJSOVÁ (491.) [3] – KAROLÍNA BERÁNKOVÁ (977.) [WC] 0:6, 6:4, 6:2
Anita Husaricová (BIH, -) – NIKOLA TOMANOVÁ (-) 6:3, 6:3