Wimbledon: Sestini Hlaváčková čtvrtfinále nevybojovala, Svrčina v závěru konec neodvrátil

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA: Andrea Sestini Hlaváčková se v úterním programu Wimbledonu představila v osmifinále smíšené čtyřhry, v níž ale postup nevybojovala. Zkušená Češka a její deblový parťák Edouard Roger-Vasselin v zápase o čtvrtfinále vyzvali pár Peya, Melicharová, s nimiž prohráli ve třech setech. V ženské dvouhře se odehrály všechny čtvrtfinálové duely, v juniorské kategorii se o třetí kolo dvouhry snažil Dalibor Svrčina, neuhrál však ani set. Postup naopak vybojoval Ondřej Štyler.

Sestini Hlaváčková se v pondělí musela rozloučit s účastí v ženské čtyřhře, společně s Barborou Strýcovou nevyužily své příležitosti proti týmu Bucie.

Poslední šanci v letošním Wimbledonu tak jednatřicetiletá hráčka upínala na smíšenou čtyřhru. V osmifinále bojovala Sestini Hlaváčková se svým parťákem Edouardem Rogerem-Vasselinem o postup do čtvrtfinále více než dvě hodiny, avšak úspěch nakonec neslavili.

V souboji s rakousko-americkým duem Alexanderem Peyou a Nicole Melicharovou prohráli po setech 6:7(5), 6:4, 7:9, když se jim v dramatické koncovce rozhodující sady nepodařilo proměnit dva brejkboly. Po nevyužitých šancích v 15. gemu se jejim soupeřům na returnu podařilo využít hned první mečbol.

Junioři: Svrčina skončil ve druhém kole
Dalibor Svrčina vypadl už po druhém zápase letošního juniorského Wimbledonu dvouhry. Patnáctiletého hráče v úterý porazil Tao Mu po setech 6:1, 6:4. Svrčina za 69 minut čtyřikrát ztratil podání, protihráče brejkl jen ve druhé sadě za stavu 1:4, kdy Mu podával na 5:1. V závěrečné hře utkání měl Čech tři brejkboly na 5:5, soupeř je však odvrátil.

Ostapenková vyřadila ze hry Cibulkovou
Lotyšská tenistka Jelena Ostapenková (12.) pronikla ve Wimbledonu už do semifinále! V úterním střetnutí vystavila stopku slovenské hráčce Dominice Cibulkové (33.), kterou porazila ve dvou setech 7:5, 6:4.

Další semifinalistkou Wimbledonu je Kerberová
V souběžně hraném utkání, které začínalo ve 14:00, se utkaly také světová desítka Angelique Kerberová s Ruskou Darjou Kasatkinovou (14.). Úspěšnější byla německá hráčka, která za hodinu a půl hry zvítězila 6:3, 7:5. Ve druhém setu přitom hned tříkrát ztratila podání, ale v sérii gemů s brejky se nakonec k tomu poslednímu dostala sama a ve dvanácté hře při vlastním podání proměnila v pořadí sedmý mečbol.

Görgesová otočila duel s Bertensovou
Němka Julia Görgesová (13.) dál pokračuje v předvádění výtečných výkonů a poprvé v kariéře si zahraje semifinále grandslamu! Ve čtvrtfinále otočila zápas s přemožitelkou Karolíny Plíškové Kiki Bertensovou (20.), kterou pokořila 3:6, 7:5, 6:1. Ve druhém setu byla německá hráčka na kurtu o něco lepší a ve třetím už zcela dominovala.

Williamsová zvrátila nepříznivý vývoj zápasu
Poslední semifinalistkou, a soupeřkou Julie Görgesové v souboji o postup do finále, se stala Serena Williamsová (181.). Americká tenistka dokázala ve čtvrtfinále otočit nepříznivé skóre v duelu s Italkou Camilou Giorgiovou (52.), jíž porazila po setech 3:6, 6:3, 6:4.

Centrální kurt
Darja Kasatkinová (RUS) – Angelique Kerberová (GER) 3:6, 5:7
Serena Williamsová (USA) – Camila Giorgiová (ITA) 3:6, 6:3, 6:4
Klaasen (RSA), Venus (NZL) – J. Murray (GBR), Soares (BRA) 6:7(5), 7:6(5), 5:7, 7:6(4), 6:4

Kurt č. 1
Dominika Cibulková (SVK) – Jelena Ostapenková (LAT) 5:7, 4:6
Kiki Bertensová (NED) – Julia Görgesová (GER) 6:3, 5:7, 1:6
Haase (NED), Lindstedt (SWE) – Inglot (GBR), Škugor (CRO) 3:6, 7:6(2), 6:7(1), 4:6

Kurt č. 2
Juan Martín Del Potro (ARG) – Gilles Simon (FRA) 7:6(1), 7:6(5), 5:7, 7:6(5)
McLachlan (JPN), Struff (GER) – Nielsen (DEN), Salisbury (GBR) 6:7(6), 6:4, 6:7(2), 6:7(4)

Kurt č. 3
Roger-Vasselin (FRA), SESTINI HLAVÁČKOVÁ – Peya (AUT), Melicharová (USA) 6:7(5), 6:4, 7:9
M. Bryan, Sock (oba USA) – Sharan (IND), Sitak (NZL) 7:6(4), 7:6(5), 6:7(3), 6:4
Kontinen (FIN), Watsonová (GBR) – Dodig (CRO), L. Čcahn (TPE) 2:6, 6:7(4)