6. 7. 2018
Zajímavosti Rozhovory Grandslam

To byl boj! Strýcová naletěla do židlí a získala si srdce fanoušků

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA: Nádherný zápas Barbory Strýcové a Julie Görgesové byl ozdobou pátého dne Wimbledonu. Bohužel se smutným koncem pro českou hráčku, která padla 8:10 ve třetím setu. Před tím ale nechala Strýcová na kurtu úplně všechno. Jednou naběhla až skoro do fanoušků, jindy spadla do hráčských židliček. „Lidi viděli boj, zápas se musel líbit,“ řekla pak česká bojovnice.

Ještě loni tady na Wimbledonu bok po boku hrály čtyřhru, teď se Strýcová postavila v litém boji německé ranařce Görgesové a řekla si, že na kurtu klidně vypustí duši. Nesmírně vyrovnaný mač se táhl ke třem hodinám a Češka škrábala síly, kdo ví odkud.

Nejdřív dvakrát při dobíhání míčku naletěla do prvních řad mezi fanoušky, stačila ale zabrzdit včas, takže jí jenom přítomní lehce pomohli zpět na kurt.

Za veledůležitého stavu 8:8 ale nechtěla Strýcová nabídnout soupeřce za žádnou cenu brejkbol, a tak běžela přes osu své poloviny kurtu až k síti, kam Görgesová skvělým halfvolej míček umístila. Češka byla přes veškerou snahu u balonku pozdě a následně se dokonce nepříjemně skácela mezi přistavené židle.

„Nebolelo to, já umím padat,“ smála se Strýcová po zápase kuriozní chvilce, po které ji publikum kurtu číslo 2 odměnilo bouřlivým potleskem. „Neymar by se měl dívat,“ dodala v dobrém rozmaru narážkou na fotbalovou hvězdu.

„Lidi si asi mysleli, že jsem si něco udělala. Zatleskali mi, tak jsem jim to oplatila,“ pokrčila rameny.

Jinak se snažila být uzavřená ve svém světě a okolí nevnímat. „Lidi viděli hezký zápas a boj, muselo se to líbit,“ věděla česká hráčka. A litovala, že ke své hře nepřidala ještě něco navíc, čím by urostlou 13. tenistku světa předčila.

„Když jsem ji ve třetím setu zpátky brejkla, tak jsem mohla hrát pestřeji, chodit víc na síť a uhrát si to sama. Ale ona mi skoro ani nedala šanci, abych se dostala do výměny,“ litovala Strýcová.

Görgesová pak ukázala velkou kvalitu. Za stavu 9:8 se psychicky srovnala a Strýcovou ubila skvělým servisem „Ona zaslouženě vyhrála, já nemohla nic dělat. Bojovala jsem, ale se špatným koncem,“ řekla smutně česká bojovnice.

I tak je se svým vystoupením na Wimbledonu spokojená. „Tenisově jsem na tom byla dobře, zlepšovala jsem se. Nejlepší zápas byl ale s Curenkovou,“ ohlédla se za utkáním, které ji posunulo do třetího kola. V Londýně teď ještě Strýcová zabojuje v soutěži čtyřhry s Andreou Sestini Hlaváčkovou.

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 22.4.2019: Smitková má ve Stuttgartu na dosah hlavní soutěž, další Češi rozehrají kvalifikaci

Tereza Smitková se může stát třetí českou tenistkou, která si zahraje v tomto roce v hlavní soutěži turnaje v německém Stuttgartu. Čtyřidvacetiletá tenistka se může přidat do…

Plíškové hrozí ve Stuttgartu bývalé světové jedničky. Šafářová bude hrát čtyřhru

Hlavní soutěž letošního ročníku antukového podniku ve Stuttgartu byla v sobotu odpoledne rozlosována. Mezi hlavní aspirantky na titul patří Petra Kvitová s Karolínou Plíškovou,…

Denní menu, 21.4.2019: Smitková slaví ve Stuttgartu další výhru, Češky zůstávají mezi elitou

Český fedcupový tým zůstává mezi elitou! Svěřenkyně Petra Pály zvládly úspěšně baráž proti Kanadě, když rozhodující třetí bod získala v souboji týmových jedniček Markéta…

FED CUP: Češky uspěly v baráži! Šafářová se rozloučila výhrou

Český fedcupový tým si zajistil setrvání v elitní Světové skupině Fed Cupu i pro příští sezonu! Výraznou měrou se o to postarala Markéta Vondroušová, která uspěla v nedělním…

V devatenácti rozhodla fedcupovou baráž. Moc jsem si to užila, zářila Vondroušová

I po třetím barážovém zápase s Kanadou zůstal český fedcupový tým bez ztráty jediného setu. Markéta Vondroušová si poradila s Rebeccou Marinovou po setech 6:3 a 6:4 a zajistila…

VIDEO: Exploze emocí! Putincevová vášnivě oslavovala vybojované vítězství

Julia Putincevová porazila v sobotním barážovém klání po dvou a půl hodinách domácí Britku Katie Boulterovou po setech 3:6, 6:2 a 7:6(6). Kazašská tenistka odvrátila v…

Další články