Wimbledon: Černý den zažehnán! Plíšková byla na pokraji vyřazení, osmifinále ji však nemine

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA: Karolína Plíšková je jedinou českou zástupkyní, která si letos zahraje osmifinále ženské dvouhry. Šestadvacetiletá tenistka byla v duelu proti Buzarnescuové dva míčky od vyřazení, Rumunku přesto dokázala vyřadit. S turnajem se naopak loučí trio Lucie Šafářová, Kateřina Siniaková a Barbora Strýcová.

Plíšková byla dva míčky od vyřazení (3:6, 7:6(3), 6:1)
Karolína Plíšková je ve Wimbledonu poprvé v osmifinále dvouhry. Šestadvacetiletá hráčka v pátek otočila klání proti Mihaele Buzarnescuové (28.), tu přehrála 3:6, 7:6(3), 6:1. Plíšková se o čtvrtfinále utká s Kiki Bertensovou (20.), která ve třetím kole udolala loňskou finalistku Venus WIlliamsovou (9.) 6:2, 6:7(5), 8:6.

Plíšková do zápasu nevstoupila vůbec dobře a v polovině druhého setu prohrávala 3:6, 1:4. Za stavu 4:5 a 5:6 při vlastním podání byla dvakrát dva míčky od prohry, nelehké situace však ustála. Ttiebreak získala pro sebe a v závěrečném dějství již potvrdila roli favoritky.

„Bylo to hodně na hraně. Škoda, že jsem si prohrála ve druhém setu servis, pak by to nemuselo být tak kritické. Minus set, 1:4 a 0:30 na můj servis, tak to už bylo špatný... Ona hrála moc dobře, ale všechno se odvíjelo od mojí hry. Nečekala jsem, že do toho bude tolik chodit. Set a půl hrála super. Já se pak zlepšila, začala jsem do toho víc chodit a chyb z její strany pár přišlo. Nestává se často, že takový zápas otočím," oddechla si po utkání Plíšková.

Šafářová ztratila vedení s Makarovovou (6:4, 4:6, 1:6)
Lucie Šafářová (66.) do osmifinále Wimbledonu nepostoupila. Česká tenistka ve třetím kole podlehla Jekatěrině Makarovové (35.), se kterou prohrála 6:4, 4:6, 1:6. Šafářová po úspěšné úvodní sadě ve druhém dějství neudržela servis jen jednou, zato za stavu 4:5, při kterém neodvrátila třetí setbol. V závěrečné sadě zkušená hráčka přišla o podání dvakrát, sama naopak na returnu získala tři fiftýny a za necelé dvě hodiny hry tak ve dvouhře končí.

„Dobrý zápas, od začátku strašně vyrovnaný. V prvním setu jsem využila jeden brejkbol, potom už bylo dost brejkbolů proti mně. Pokaždé jsem to ustála, ale pak výborně zahrála za stavu 5:4. Na začátku třetího setu mi utekla a pak to zahrála hodně dobře. Měla jsem lépe podávat na první servis, dala jsem jí pak hodně šancí na druhém a tam mě už tlačila. To byl největší rozdíl," zhodnotila svůj zápas přímo na místě poražená Šafářová.

Siniaková nevyužila mečbol (6:3, 6:7(6), 2:6)
Stejně jako Lucie Šafářová, tak rovněž Kateřina Siniaková (42.) vypadla ve třetím kole wimbledonské dvouhry. Dvaadvacetiletá hráčka v zápase o osmifinále prohrála s Camilou Giorgiovou (52.) 6:3, 6:7(6), 2:6, k postupu jí nepomohl ani mečbol za stavu 5:4 ve druhém setu.

„Měla jsem mečbol, takže blíž už jsem prvnímu osmifinále ani být nemohla. Soupeřka ho ale skvěle odvrátila, já jsem nic nepokazila. Pak se zvedla, její výkon šel hodně nahoru. Říkala jsem si, že ve třetím setu už nebudu mít síly. Ale ještě jsem je v sobě našla. Pořád jsem běhala, bojovala, nic jsem nevypustila. Prostě se to tak sešlo, že ona hodně narostla, hrála pak už skvěle," ocenila Siniaková soupeřku přímo ve Wimbledonu.

Strýcová po třech hodinách padla (6:7(3), 6:3, 8:10)
Ani Barbora Strýcová (23.) ve Wimbledonu nepostoupila do osmifinále dvouhry. Česká hráčka ve třetím kole po dvou hodinách a osmapadesáti minutách prohrála s Julií Görgesovou (13.) 6:7(3), 6:3, 8:10. První set nabídl jedinou brejkbolovou příležitost, kterou Strýcová odvrátila, zkrácená hra více štěstí přinesla Görgesové. Ve druhém setu díky dvěma brejkům uspěla Češka, díky čemuž se šlo do závěrečné sady. V té si tenistky od stavu 6:6 a podání Strýcové pětkrát za sebou přišly o servisy a bylo nakročeno k tomu, aby se to přihodilo i pošesté, Julia Görgesová však za stavu 9:8 a 0:30 vyhrála čtyři fiftýny v řadě a postoupila do osmifinále.

„Bojovala jsem, ale se špatným koncem. Soupeřka za stavu 8:8 vytáhla neuvěřitelné returny a zahrála něco navíc. Já jsem tom v gemu nemohla nic dělat. Zápas pak zaslouženě vyhrála. Když jsem ji zpátky brejkla ve třetím setu, tak jsem mohla hrát pestřeji, chodit víc na síť a uhrát si to sama. Ale ona mi skoro ani nedala šanci, abych se dostala do výměny," zhodnotila velmi těsnou prohru Strýcová na místě po konci utkání.

Hradecká otočila duel ve čtyřhře (4:6, 6:4, 6:3)
Lucie Hradecká nebude ve Wimbledonu chybět ve třetím kole čtyřhry. Zkušená hráčka a její parťačka Su-wej Sie ve druhém utkání porazily dvojici Dartová, Dunneová 4:6, 6:4, 6:3 a v dalším utkání by mohly narazit na vítězky French Open Kateřinu Siniakovou a Barboru Krejčíkovou.

Voráčová uhrála 2. kolo smíšené čtyřhry (7:6(5), 6:7(4), 6:2)
Renata Voráčová ve smíšené čtyřhře ve Wimbledonu postoupila do druhého kola. Zkušená Češka společně s parťákem Jamesem Cerretanim vyhráli nad párem Smith, Gavrilovová, který po dvou a půl hodinách hry udolali 7:6(5), 6:7(4), 6:2.

Štyler se kvalifikoval bez boje
Ondřej Štyler si ve Wimbledonu zahraje hlavní soutěž juniorské dvouhry. Osmnáctiletý tenista se ve finále kvalifikace měl utkat s Gauthier Onclinem, soupeř však do zápasu nezasáhl.

Jebavý šesté nasazené nepřekvapil (2:6, 4:6, 6:3, 0:6)
Roman Jebavý v letošním Wimbledonu skončil po druhém zápase čtyřhry. Nejlepší český deblista a jeho parťák Andrés Molteni nedokázali najít recept na šestou nasazenou dvojici Cabal, Farah, se kterou padli 2:6, 4:6, 6:3, 0:6.

Centrální kurt
Sam Querrey (USA) – Gael Monfils (FRA) 7:5, 4:6, 4:6, 2:6
Kristina Mladenovicová (FRA) – Serena Williamsová (USA) 5:7, 6:7(2)
Roger Federer (SUI) – Jan-Lennard Struff (GER) 6:3, 7:5, 6:2

Kurt č. 1
Taylor Fritz (USA) – Alexander Zverev (GER) 4:6, 7:5, 7:6(0), 1:6, 2:6
Kiki Bertensová (NED) – Venus Williamsová (USA) 6:2, 6:7(5), 8:6
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ – Mihaela Buzarnescuová (ROU) 3:6, 7:6(3), 6:1
20:00 Dennis Novak (AUT) – Milos Raonic (CAN) 6:7(5), 6:4, 5:6 přeloželo na 7.7.

Kurt č. 5
Krawietz, Mies (oba GER) – P. Cuevas (URU), M. Granollers (ESP) 6:3, 6:4, 7:6(3)
Kudermětovová (RUS), Sabalenková (BLR) – HRADECKÁ, Sie (TPE) 6:4, 4:6, 3:6

Kurt č. 6
F. Martin (FRA), Olaruová (ROU) – Kokkinakis, Bartyová (oba AUS) 6:7(10), 7:6(2), 9:7
Baraová (ROU), Cornetová (FRA) – Klepačová (SLO), Martínezová Sánchezová (ESP) 5:7, 7:6(3), 3:6
Vasilevski (BLR), A. Rodionovová (AUS) – Bambridge, Boulterová (oba GBR) 7:6(4), 7:6(7)
Mayer L., Irigoyenová (oba ARG) – Sitak (NZL), L. Kičenoková (UKR) 4:6, 5:7

Kurt č. 7
Bopanna (IND), Roger-Vasselin (FRA) – Nielsen (DEN), Salisbury (GBR) 4:6, 6:7(4), 1:2 skreč. Bopanna, Roger-Vasselin
Cerretani (USA), VORÁČOVÁ – Smith, Gavrilovová (oba AUS) 7:6(5), 6:7(4), 6:2
M. Bryan, Matteková-Sandsová (oba USA) – Oswald (AUT), Knollová (SUI) 6:4, 6:4

Kurt č. 8
Kúreší (PAK), Rojer (NED) – K. Skupski, N. Skupski (oba GBR) 4:6, 4:6, 6:7(2)
X. Han (CHN), Kumkhumová (THA) – Kingová (USA), Srebotniková (SLO) 3:6, 6:3, 3:6
Monroe (USA), Kalašnikovová (GEO) – K. Skupski, Smithová (oba GBR) 1:6, 7:6(3), 5:7

Kurt č. 10
JEBAVÝ, Molteni (ARG) – Cabal, Farah (oba COL) 2:6, 4:6, 6:3, 0:6
Keninová, Vickeryová (obě USA) – Flipkensová (BEL), Niculescuová (ROU) 2:6, 6:1, 4:6
McHaleová (USA), Ostapenková (LAT) – H. Čchan (TPE), Z. Jang (CHN) 6:3, 6:2

Kurt č. 12
LUCIE ŠAFÁŘOVÁ – Jekatěrina Makarovová (RUS) 6:4, 4:6, 1:6
Lorenzi (ITA), Ramos-Viňolas (ESP) – J. Murray (GBR), Soares (BRA) 5:7, 2:6, 1:7
Stefanos Tsitsipas (GRE) – Thomas Fabbiano (ITA) 6:2, 6:1, 6:4

Kurt č. 14
M. Bryan, Sock (oba USA) – Arends, Middelkoop (oba NED) 6:7(2), 6:1, 7:6(3), 7:6(4)
Clarke, Norrie (oba GBR) – Arevalo (ESA), Podlipnik-Castillo (CHI) 4:6, 7:6(5), 7:5, 4:6, 20:22
Atawová (USA), Grönefeldová (GER) – Mariaová (GER), Watsonová (GBR) 3:6, 1:6
Peers (AUS), Š. Čang (CHN) – Podlipnik-Castillo (CHI), Marozavová (BLR) 6:4, 6:3
Kúreší (PAK), Parraová Santonjaová (ESP) – Molteni (ARG), Ninomijaová (JPN) 6:3, 6:2

Kurt č. 15
Minellaová (LUX), Sevastovová (LAT) – Garciaová Perezová (ESP), Stollarová (HUN) 1:6, 2:6
Inglot (GBR), Škugor (CRO) – Demoliner (BRA), S. Gonzalez (MEX) 6:3, 4:6, 7:6(5), 2:6, 6:2
Mektič (CRO), Peya (AUT) – Basič (BIH), Lajovič (SRB) 6:7(1), 7:6(3), 2:6, 6:3, 6:4

Kurt č. 16
Sančič (CRO), Vasilevski (BLR) – Haase (NED), Lindstedt (SWE) 6:7(4), 1:6, 6:7(3)
Dabrowská (CAN), I. Sü (CHN) – Aojamaová (JPN), Bradyová (USA) 6:1, 4:6, 6:3
Ali. Rosolská (POL), Spearsová (USA) – L. Čchan (TPE), Pcheng (CHN) 6:4, 6:4
Nys (FRA), Aojamaová (JPN) – Daniell (NZL), N. Kičenoková (UKR) 5:7, 7:6(4), 6:8
21:00 Matkowski (POL), Buzarnescuová (ROU) – Sharan (IND), Ali. Rosolská (POL) přeloženo na 7.7.

Kurt č. 17
Erlich (ISR), Matkowski (POL) – Kubot (POL), Melo (BRA) 6:7(5), 6:4, 7:6(4), 7:6(8)
Mertensová (BEL), Schuursová (NED) – Makarovová, Zvonarevová (obě RUS) 6:4, 6:4
Haase (NED), Flipkensová (BEL) – Škugor (CRO), Kingová (USA) 6:4, 7:6(3)
S. Gonzalez (MEX), Atawová (USA) – Mahut (FRA), Svitolinová (UKR) 6:7(4), 6:7(3)

Kurt č. 18
KATEŘINA SINIAKOVÁ – Camila Giorgiová (ITA) 6:3, 6:7(6), 2:6
Marach (AUT), M. Pavič (CRO) – Delbonis (ARG), Reyes-Varela (MEX) 6:4, 7:6(3), 4:6, 5:7, 2:6
Guido Pella (ARG) – Mackenzie McDonald (USA) 4:6, 4:6, 6:7(6)

Budou zařazeny:
Sock, Stephensová (oba USA) – Inglot (GBR), Stosurová (AUS) 6:2, 6:3
Lindstedt (SWE), Z. Jang (CHN) – Clarke, Dartová (oba GBR) 6:4, 1:6, 4:6
19:40 JEBAVÝ, HRADECKÁ – J. Murray (GBR), Azarenková (BLR) 7:6(2), 4:6 přeloženo na 7.7.