Rieter Open Ústí n.O.: Češi v Ústí řádili! Do osmifinále jich postoupilo hned devět

Druhý hrací den hlavní soutěže futuru v Ústí nad Orlicí přinesl zbývající zápasy úvodního kola dvouhry. Do něj během úterý naskočilo 14 domácích tenistů, ze kterých se hned devíti podařilo projít do osmifinále.

Rikl si poradil s kvalifikantem, uspěl i Macháč
Osmý nasazený Patrik Rikl úspěšně vstoupil do turnaje v Ústí, kde mu los v prvním kole nadělil argentinského kvalifikanta Guida Ivana Justa. Český tenista potvrdil v utkání roli favorita a za 74 minut vyhrál ve dvou setech 6:3, 6:2.

Ještě snažší cestu za vítězstvím měl Tomáš Macháč. Úspěšný kvalifikant vyzval v úvodním kole svého krajana Daniela Rabase, který startoval na divokou kartu. Macháč soupeři povolil jen dva gemy a vyhrál hladce 6:1, 6:1.

Franěk v Ústí přehrál favorita
Michal Franěk musel projít v Ústí nad Orlicí dvoukolovou kvalifikací, než si zajistil místenku v hlavní soutěži. V té ale dokázal velmi překvapit v duelu s favorizovaným Olexijem Kolisnykem z Ukrajiny, kterého porazil ve svižném tempu za 61 minut hry 6:3, 6:0.

Konečný vydřel výhru po více než třech hodinách
Nervydrásající duel spolu sehráli v ryze českém utkání Michal Konečný a Marek Gengel. Na domácím turnaji futures spolu zápolili více než tři hodiny, než se podařilo Konečnému postoupit po setech 6:3, 6:7(8), 7:5.

Gengel se sice ve třetím setu ještě dostal ze stavu 2:4 a bojoval o postup do osmifinále, ale k dalšímu brejku, případně tiebreaku, se už nedostal.

Mertl nezaváhal, postupuje i Paroulek
Do druhého kola v Ústí postoupil také Jan Mertl, který otočil zápas s kvalifikantem Antonínem Štěpánkem. Po prohrané první sadě se Mertl herně zvedl a svého soupeře ve svižném tempu porazil 3:6, 6:1, 6:2.

Drobné komplikace s postupem měl Tadeáš Paroulek, jenž se utkal se synem slavné Hany Mandlíkové. Američan Mark Mandlik obdržel od pořadatelů divokou kartu a proti favorizovanému Čechovi dokázal srovnat stav zápasu na 1:1. V rozhodující sadě ale byl Paroulek přeci jen lepší a zvítězil 6:2, 1:6, 6:2.

Staněk s Kopřivou vybojovali osmifinále
Závěrečné zápasy dvouhry na Rieter Open přinesly další dva české postupující. Robin Staněk si poradil se slovenským kvalifikantem Samuelem Hodorem po setech 6:4, 6:3.

Úspěšný byl rovněž sedmý nasazený Vít Kopřiva. I toho čekal hráč z kvalifikace, kterým byl Rus Matvej Chomentovskij. Kopřiva svého soupeře přehrál hladce 6:2, 6:1.

V Ústí postoupil i Poljak
V pořadí devátým postupujícím Čechem během úterního programu Rieter Open byl šestý nasazený David Poljak, který Isovi Mammetguljevovi z Turkmenistánu dokonce nadělil kanára. Favorizovaný Poljak vyhrál za 84 minut 6:0, 6:4 a ve druhé sadě se dostal z nepříznivého stavu 1:4.

Langmajer a Mrázek v Ústí končí
Dominik Langmajer, který startoval na Rieter Open díky divoké kartě, nedokázal překvapit v prvním kole třetího nasazeného Pavla Kotova, se kterým prohrál hladce 1:6, 1:6.

Stejným výsledkem skončilo také představení Davida Mrázka. Ten se do hlavní soutěže dostal jako šťastný poražený za Dominika Kellovského, ale proti Bělorusovi Mikalaju Haljakovi neuspěl a za 56 minut uhrál jen dva gemy.