ITF

ITF v Jablonci: Sestry Pantůčkovy smetly soupeřky, nadělovala také Marková

V rámci šestého hracího dne byly v Jablonci na programu osmifinálové duely dvouhry. Postup mezi nejlepší osmičku si zajistila hned pětice domácích tenistek – Krejsová, Bayerlová, Marková a sestry Pantůčkovy. Na jablonecké antuce také pomalu vrcholí čtyřhra. Do souboje o titul se probojovaly Bužková s Laboutkovou, které v pátek vyzvou pár Bayerlová, Voracek.

Bayerlová rozprášila Bužkovou
Jablonec nad Nisou zná svůj úvodní čtvrteční výsledek. Do čtvrtfinále postoupila pátá nejvýše postavená tenistka turnaje Michaela Bayerlová (579.), devatenáctiletá hráčka nedala šanci krajance Radce Bužkové (-), o rok mladší soupeřku porazila 6:2, 6:1. Bayerlová během klání ani jednou neztratila servis, k vítězství si pomohla dvěma esy.

M. Pantůčková v Jablonci druhou postupující
Magdaléna Pantůčková (516.) si v Jablonci nad Nisou zahraje ve čtvrtfinále. Domácí tenistka ve druhém zápase na turnaji porazila Ukrajinku Angelinu Šachrajčukovou (-) 6:4, 6:1. Tenistky se především v úvodní sadě trápily na podání, v ní bylo k vidění hned sedm ztracených podání, o jedno více si nakonec udržela právě Češka. Druhý set byl poté již jednoznačnou záležitostí. Během duelu se hráčky celkově dopustily patnácti dvojchyb.

Krejsová v prvním čtvrtfinále po tři čtvrtě roce
Petra Krejsová (492.) na ITF v Jablonci nad Nisou postoupila do čtvrtfinále dvouhry, kde se objeví poprvé od konci uplynulého září. Češka totiž ve čtvrtek dopoledne porazila Rusku Julii Kulikovovou (954.) 6:3, 6:4. První nasazená tenistka podniku po dvou brejcích v úvodním setu ve druhém dějství vedla 3:0, protihráčka se ovšem zvedla a začala stahovat, k postupu jí přesto nepomohly ani dva brejky.

Miklová druhou nasazenou neskolila
Barbora Miklová (863.) je po Radce Bužkové druhou Češkou, která se v Jablonci nad Nisou nepodívá do čtvrtfinále. Miklová v osmifinále nenašla recept na druhou nasazenou Martu Lesniakovou (473.), se kterou prohrála 1:6, 4:6.

G. Pantůčková v osmifinále ztratila jediný gem
Gabriela Pantůčková (615.) na ITF v Jablonci nad Nisou napodobila svoji sestru Magdalénu a postoupila do čtvrtfinále. G. Pantůčková ve čtvrtek na kurtu pobyla jen dvaapadesát minut, bulharskou protihráčku Ani Vangelovou (1133.) smázla 6:0, 6:1. Vangelová za celé utkání vyhrála jen devatenáct fiftýnů, při servisu Češky se dostala k jedinému brejkbolu.

O jedinou hru přišla také Marková
Stejného výsledku jako na vedlejším kurtu, kde hrála Gabriela Pantůčková, se v osmifinále v Jablonci nad Nisou dočkala Johana Marková (681.) Talentovaná hráčka rovněž neztrácela příliš času proti Alexandře Silné (-), českou krajanku za 51 minut hry smetla 6:0, 6:1.

Pokorná proti favoritce z Ruska neuspěla
Barbora Pokorná (-) si další body do žebříčku nepřipíše. Šestnáctiletá tenistka ve čtvrtečním zápase jednoznačně nestačila na třetí nejvýše nasazenou hráčku podniku Viktorii Kanovou (504.), se kterou padla 2:6, 3:6.

Křížová propadla s Charitonovovou
Kateřina Křížová (1185.) v osmifinále v Jablonci nevyužila schůdného losu. Její cestu do čtvrtfinále zarazila Anastasia Charitonovová (1152.), ruská tenistka utkání ovládla a zvítězila 6:1, 6:3.

26.6.
ITF v Jablonci: Začala hlavní soutěž, osmifinále vybojovalo pět domácích singlistek

25.6.
ITF v Jablonci: Na severu republiky vyvrcholila kvalifikace, postoupily i čtyři Češky