ITF

ITF v Jablonci: Pantůčková po pomalém začátku úřadovala

Středeční program na ITF v Jablonci nad Nisou je u konce. Do osmifinále dvouhry se pokoušelo dostat osm českých hráček, úspěšných nakonec bylo pět. Postup si nenechala ujít ani Gabriela Pantůčková, která po prohře v úvodním setu ve zbytku duelu přišla jen o dvě hry.

G. Pantůčková obrat završila kanárem (6:7, 6:2, 6:0)
Gabriela Pantůčková (615.) na ITF v Jablonci nad Nisou postoupila do osmifinále dvouhry. Česká tenistka v prvním kole porazila kvalifikantku Timeu Jarůškovou (978.), když po nevydařeném prvním setu zvládla otočit utkání a soupeřku dorazit kanárem. Pantůčková bude po výhře 6:7(4), 6:2, 6:0 v dalším zápase hrát proti Ani Vangelovové (1133.).

Miklová je v Jablonci v osmifinále (6:3, 6:3)
Barbora Miklová (863.) si na domácí akci v Jablonci zahraje čtvrtfinále. V úvodním kole dvouhry zaznamenala dvacetiletá Češka vítězství dvakrát 6:3. Její soupeřkou byla o rok mladší Němka s německými kořeny Eva Marie Voracek (1088.).

Pokorná si došla pro první vítězství mezi ženami (6:3, 1:6, 6:3)
Barbora Pokorná (-) na ITF v Jablonci nad Nisou ještě nekončí. Mladá Češka, která se do hlavní soutěže dostala z tříkolové kvalifikace, v prvním kole porazila Louise Lamplaovou (1041.) 6:3, 1:6, 6:3 a poprvé v kariéře si zahraje osmifinále dvouhry na profesionální úrovni. O vylepšení maxima se bude Pokorná pokoušet proti trojce podniku Viktorii Kanové (504.).

Kubáňová sehrála vyrovnaný zápas s nasazenou trojkou (6:7, 3:6)
Sedmnáctiletá Karolína Kubáňová (1102.) hrající v Jablonci na divokou kartu potrápila v prvním kole nasazenou trojku Victorii Kanovou (504.). S Ruskou sehrála česká teenagerka vyrovnanou partii, když prohrála po boji 6:7(8) a 3:6.

Bužková zvládla třísetovou bitvu s Laboutkovou (4:6, 6:3, 6:4)
Úvodní kolo turnaje v Jablonci nabídlo souboj dvou osmnáctiletých tenistek, v němž si vedla lépe na divokou kartu hrající Radka Bužková (-). Ta sice s krajankou Anetou Laboutkovou (1164.) prohrála první sadu 4:6, po setech 6:3 a 6:4 ale zápas otočila a zajistila si tak postup do osmifinále.

Marková je po skreči protivnice v osmifinále (5:1 skreč)
Jen 28 minut pobyly na kurtu v Jablonci Johana Marková (681.) s Kateřinou Vaňkovou (707.). Druhou jmenovanou vyřadily opět ze hry zdravotní problémy, když za stavu 5:1 pro Markovou Vaňková duel skrečovala.

26.6.
ITF v Jablonci: Začala hlavní soutěž, osmifinále vybojovalo pět domácích singlistek

25.6.
ITF v Jablonci: Na severu republiky vyvrcholila kvalifikace, postoupily i čtyři Češky