ITF v Jablonci: Začala hlavní soutěž, osmifinále vybojovalo pět domácích singlistek

Tenisový areál v Jablonci měl během úterního dne pořádně nabitý program. Po vyvrcholení kvalifikace se naplno rozběhly hlavní soutěže dvouhry a čtyřhry. Do akce se dostalo 11 českých singlistek, ze kterých postup do osmifinále vybojovalo hned 5.

Krejsová hladce postupuje
Nasazená jednička turnaje v Jablonce Petra Krejsová postoupila za hodinu a devětadvacet minut do druhého kola, když zdolala 6:3 6:2 krajanku Dagmar Dudlákovou.

Pantůčková zahájila v Jablonci suverénní výhrou
Magdaléna Pantůčková v úvodním kole jabloneckého turnaje ITF jednoznačně přehrála Rusku Marii Zotovovou 6:1, 6:2. Původně měla česká tenistka nastoupit proti své krajance Karolíně Beránkové, jíž ale na kurt nepustily horečky.

Bayerlová proti kvalifikantce nezaváhala
Michaela Bayerlová zvládla na domácím turnaji v Jablonci vstup do hlavní soutěže na výbornou. V úvodním kole si poradila se svou krajankou Petrou Sedláčkovou, jež prošla náročnou kvalifikací, po setech 7:5, 6:1.

Postup vybojovala také kvalifikantka Alexandra Silná, jež si poradila s Japonkou Kajuruovou po téměř dvouhodinové bitvě 2:6, 6:1, 6:4.

Z ryze českého souboje mezi Justynou Malatinskou a Kateřinou Křížovou do osmifinále prošla druhá jmenovaná. V duelu se svou krajankou vyhrála dvakrát 6:4.

Konec naopak potkal na divokou kartu startující Karolínu Vlčkovou. Česká tenistka v duelu s ukrajinskou kvalifikantkou Angelinou Šachrajčukovou nevyužila vedení 1:0 na sety a prohrála 6:4, 2:6, 1:6.