Challenger v Popradu: Titul zůstane na Slovensku! Finále ovládl Kovalík

Slovenský tenis se dočkal v Popradu domácího vítěze. Jozef Kovalík, přemožitel Zdeňka Koláře ze semifinále, dotáhl svou pouť domácím turnajem až k celkovému prvenství, když ve finále porazil Belgičana Arthura De Greefa 6:4, 6:0.

Čtvrtý nasazený Kovalík získal v Popradu svůj první titul od úspěchu v Neapoli, který slavil v roce 2016. Od té doby na další turnajovou trofej čekal, ale svými výkony na domácím podniku, kde ztratil pouhý jeden set ve čtvrtfinále s Egypťanem Safwatem, své čekání ukončil.

Kovalík o svém vítězství v prvním setu rozhodl už ve třetím gemu, kdy svého soupeře poprvé brejknul a do konce úvodní sady dokázal výhodu jednoho brejku udržet. Ve druhém setu pak soupeři povolil uhrát už pouze sedm fiftýnů a nadělil mu kanára.

Jozef Kovalík (SVK, 150.) – Arthur De Greef (BEL, 295.) 6:4, 6:0

Cacič (SRB), Margaroli (SUI) – Brkič (BIH), A. Pavič (CRO) 3:6, 6:4, 14:16

Challenger v Popradu den po dni

22.6.
Challenger v Popradu: Kolář v semifinálovém duelu uhrál jen tři gemy

21.6.
Challenger v Popradu: Kolář prolétl do semifinále, Pavlásek svoji bitvu nezvládl

20.6.
Challenger v Popradu: Kolář přešel přes nasazenou jedničku, Pavlásek nadělil kanára

19.6.
Challenger v Popradu: Šafránek odvrátil tři mečboly, Nejedlý na turnajovou jedničku nevyzrál