Denní menu, 17.6.2018: Plíšková postupuje v Birminghamu, Češky na Mallorce končí v kvalifikaci

Nedělní program přinese na tenisových dvorcích pokračující boje o hlavní soutěže na turnajích všech kategorií. Druhé kolo čekalo v Birminghamu na Kristýnu Plíškovou, která soupeřce povolila pouhé tři gemy a prolétla do finálového souboje o hlavní soutěž. Velmi náročný vstup do kvalifikace čekal na Terezu Martincovou a Barboru Štefkovou na Mallorce, kde se jim nepodařilo přejít přes favorizované hráčky.

12:00

O HLAVNÍ SOUTĚŽ V POPRADU BOJOVALO PĚT ČECHŮ: Pavel Nejedlý vybojoval svůj premiérový postup do hlavní soutěže na ATP Challenger Tour. V souboji s krajanem Robinem Staňkem vyhrál 6:3, 6:2 a dosáhl prozatím největšího úspěchu kariéry. Úspěšně prošel tříkolovou kvalifikací také Jan Šátral, který zvládl náročný souboj s Ukrajincem Smirnovem. Naopak finálové kvalifikační kolo se stalo osudným pro již zmíněného Staňka, Patrika Rikla a Davida Poljaka.

Turnaji se podrobně věnujeme v samostatném článku.

13:30

PLÍŠKOVÁ POTVRDILA ROLI FAVORITKY PROTI ŽUKOVÉ: Kristýna Plíšková (73.) nadále usiluje o postup do hlavní soutěže v Birminghamu. Na anglickém turnaji se jí podařilo ve druhém kvalifikačním kole deklasovat Rusku Sofyi Žukovou (138.) za pouhých 63 minut 6:1, 6:2 a postoupila do finálového kola. – Kristýna Plíšková (73.) x Sofya Žuková (RUS, 138.) 6:1, 6:2

11:00

ČEŠKY VE ŠPANĚLSKU NEUSPĚLY: Tereza Martincová (157.) se s turnajem na španělské Mallorce loučí už v prvním kole kvalifikace. Nad její síly byla Švédka Rebecca Petersonová (76.), s níž česká tenistka prohrála po téměř dvouhodinovém klání 3:6, 6:2, 2:6.

Stejně jako Tereza Martincová, tak i Barbora Štefková (733.) se loučí s kvalifikací na Mallorce. Česká tenistka srdnatě bojovala s favorizovanou Ajlou Tomljanovicovou (71.) a dokonce vyhrála i první set, ale od druhého dějství na australskou hráčku nestačila a prohrála 6:3, 3:6, 3:6.

Smitková vydřela postup v Ilkley
Turnaj ITF v britském Ilkley zahájila Tereza Smitková (239.) vydřeným vítězstvím v prvním kole kvalifikace. Česká tenistka sice nad Australankou Kimberly Birrellovou (343.) vedla 6:4, 5:4 a měla výhodu podání, ale nakonec se musela o postup utkat v třísetovém klání. To nakonec vyhrála 6:4, 5:7, 6:4.

Muchová vyřadila kvalifikační pětku
Na turnaji v Ilkley se dokázala prosadit také Karolína Muchová (221.), jež v úvodním kvalifikačním kole štědře dotovaného travnatého turnaje porazila pátou nasazenou Barbaru Haasovou (201.). Česká tenistka sice do zápasu vstoupila ztraceným podáním, ale bylo to zároveň její první a poslední zaváhání v duelu, který vyhrála 6:3, 6:4.

Marková se kvalifikovala ve švýcarském Klostersu
Johana Marková potvrdila ve finálovém kole kvalifikace ve švýcarském Klostersu roli favoritky a poradila si s domácí patnáctiletou tenistkou Melody Heftiovou za 63 minut hry 6:1, 6:3.

Nature Valley Classic, Birmingham (ženy, GBR, 936 128 USD, tráva)