Denní menu, 12.6.2018: Vondroušová ztratila vedení, Martincová na favoritku nestačila

Hned čtveřice českých tenistek zahájila v úterý v nizozemském Hertogenboschi travnatou sezonu, vítězství však nevybojovala žádná z nich. Jako první se na kurt dostala Tereza Martincová, která do hlavní soutěže pronikla jako lucky loser, ale na favorizovanou soupeřku nestačila. Na nizozemské trávě se v průběhu odpoledne představila také Markéta Vondroušová, jež ale nedoservírovala zápas se Sabalenkovou. Následně vedení ztratila i Kristýna Plíšková v souboji s Australankou Tomljanovicovou a nedařilo se ani Renatě Voráčové v deblu.

11:00

ČTRNÁCTKA ČEŠEK BOJOVALA V PŘEROVĚ O POSTUP: Čtvrtým hracím dnem pokračoval v Přerově ženský tenisový turnaj Zubr Cup. V rámci úterního programu byly dohrány duely prvního kola a také zbývající dva zápasy úvodního kola čtyřhry. Ze 14 domácích hráček, které se na přerovských dvorcích představily, se hned osmi podařilo proklouznout do osmifinále. Mezi postupujícími pak nechyběly obě sestry Pantůčkovy, Gabriela Horáčková, či Petra Melounová, jež zaskočila favorizovanou Rumunku.

Turnaji se podrobně věnujeme v samostatném článku

14:00

VONDROUŠOVÁ ZTRATILA VEDENÍ: Divoký zápas jako na houpačce prožila v nizozemském Hertogenboschi Markéta Vondroušová (104.), která je po Tereze Martincové druhou vyřazenou Češkou na turnaji. Nad síly osmnáctileté hráčky byla Běloruska Aryna Sabalenková (46.), jež zvítězila po téměř dvou hodinách 0:6, 7:5, 6:3. Vondroušová přitom měla zápas takřka vyhraný, za stavu 6:0, 5:4 se jí ale nepodařilo doservírovat a ve třetím setu pak neudržela vedení 3:1 a prohrála pět her v řadě. – Aryna Sabalenková (BLR, 46.) x Markéta Vondroušová (104.) 0:6, 7:5, 6:3

12:30

MARTINCOVÁ NA BÝVALOU SVĚTOVOU SEDMIČKU NEVYZRÁLA: Tereza Martincová (157.), jež se do hlavní soutěže v Hertogenboschi dostala jako šťastná poražená, recept na favorizovanou Belindu Bencicovou (61.) nenašla. Se Švýcarkou česká tenistka prohrála po 68 minutách hry ve dvou setech 2:6, 4:6, když dokázala soupeřce jen jednou sebrat podání, zatímco sama o něj přišla hned čtyřikrát. – Belinda Bencicová (SUI, 61.) x Tereza Martincová (157.) 6:2, 6:4

Kr. Plíšková ztratila vedení
Nadějně měla rozehrané utkání v Hertogenboschi Kristýna Plíšková (73.), která ale duel s Ajlou Tomljanovicovou (71.) do vítězného konce nedotáhla. Česká tenistka po vyhraném prvním setu nedokázala najít recept na zlepšený servis Australanky a prohrála 6:4, 6:7(3), 2:6.

Pavlásek v Lyonu hladce postupuje
Adam Pavlásek (147.) má za sebou úspěšný vstup do turnaje ve francouzském Lyonu. Třiadvacetiletý tenista si v úterním dopoledním duelu hladce poradil s domácím Glebem Sakharovem (215.), kterého porazil za pouhých 53 minut po setech dvakrát 6:1. V osmifinálovém duelu narazí český tenista na Pabla Andujara ze Španělska (129.), nasazenou čtyřku.

Šafránek v Lyonu dohrál, prohrál s divokou kartou
Václav Šafránek (251.) se dál nedokáže dlouhodoběji prosadit na turnajích ATP Challenger Tour. Český tenista schytal další nepříjemnou porážku v úvodním kole ve francouzském Lyonu, kde nestačil na australskou divokou kartu Alexeie Popyrina (388.). S talentovaným osmnáctiletým mladíčkem prohrál za pouhých 67 minut hry 3:6, 3:6.

Kolář si poradil s veteránem Estrellou
Zdeněk Kolář (235.) vstoupil úspěšně do turnaje v italské Caltanissettě, kde jeho soupeřem v úvodním kole byl dominikánský tenista Victor Estrella (197.). Český hráč si se sedmatřicetiletým veteránem poradil hladce ve dvou setech 6:3, 6:2.

Muchová v Manchesteru přehrála nasazenou osmičku
Karolína Muchová (221.) vstoupila do travnaté části sezony vydařeným výkonem v anglickém Manchesteru. Česká tenistka si v úvodním kole poradila s osmou nasazenou Jasmine Paoliniovou (130.) z Itálie, které ve druhém setu dokonce nadělila kanára a po vydřené první sadě postoupila po výhře 7:6(6), 6:0.

Libema Open (ženy, NED, 250 000 USD, tráva)
Belinda Bencicová (SUI, 61.)
– TEREZA MARTINCOVÁ (157.) [LL] 6:2, 6:4
Aryna Sabalenková (BLR, 46.) [8] – MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (104.) 0:6, 7:5, 6:3
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (73.) – Alja Tomljanovicová (AUS, 71.) 6:4, 6:7(3), 2:6

Stollarová (HUN), VORÁČOVÁ – Arantxa Rusová, Wacannová (obě NED) 2:6, 0:6

Open Sopra Steria de Lyon (muži, FRA, 64 000 EUR, antuka)
Gleb Sakharov (FRA, 215.) – ADAM PAVLÁSEK, 147.) 1:6, 1:6
Alexei Popyrin (AUS, 388.) [WC]
– VÁCLAV ŠAFRÁNEK (251.) 6:3, 6:3

Citta Di Caltanissetta, Caltanissetta (ITA, 127 000 EUR, antuka)
Victor Estrella Burgos (DOM, 197.) – ZDENĚK KOLÁŘ (235.) 3:6, 2:6

Fuzion Manchester Trophy (ženy, GBR, 100 000 USD, tráva)
Jasmine Paoliniová (ITA, 130.) [8] – KAROLÍNA MUCHOVÁ (221.) 6:7(6), 0:6

Hodmezovasarhely Ladies Open (ženy, HUN, 25 000 USD, antuka)
Irina Chromačevová (RUS, 146.) [5] – MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (317.) 7:5, 6:0

Bredeney Ladies Open 2018, Essen (GER, 25 000 USD, antuka)
LUCIE HRADECKÁ – Cindy Burgerová (NED) 2:6, 1:6
Olga Jančuková (UKR) – ANASTASIA DETIUC 0:6, 6:3, 6:2

ZUBR CUP PŘEROV, Přerov (ženy, CZE, 15 000 USD, antuka)
Kristina Milenkovicová (SUI, 956.) – GABRIELA PANTŮČKOVÁ (696.) 1:6, 2:6
MACHALOVÁ, PEKTOROVÁ – MARKOVÁ, MIKLOVÁ 6:3, 7:6(2)
KUBÁŇOVÁ, PULCHARTOVÁ – KUDĚLOVÁ, SILNÁ 6:1, 6:3

Infond Open, Maribor (ženy, SLO, 15 000 USD, antuka)
Arciadaconová, Bertoldová (obě ITA) [3] – BAYERLOVÁ, Lekajová (KOS) 5:7, 6:2, 5:10