ITF

Zubr Cup: Vítězka Pardubické juniorky nezaváhala, Kubáňová šokovala favoritku

Hlavní soutěže čtvrtého letošního ITF v České republice začínala v Přerově. Ve dvouhře se ukázalo sedm českých tenistek, mezi kterými nebude nechyběla ani Johana Marková. Devatenáctiletá hráčka mimo jiné loni slavila trofej ze dvouhry Pardubické juniorky, ve světové juniorce jí patřilo 39. místo světa a v i v Přerově po skreči soupeřky postoupila. Do čtyřhry dnes zasáhlo dvanáct Češek, čtyři jdou dál.

Silná zvládla třísetové drama, má první výhru v hlavní části ITF
Alexandra Silná (-), tenistka z Přerova, zvládla první kolo domácího turnaje. Hráčka, startující v Přerově na divokou kartu, porazila svou krajanku a taktéž šestnáctiletou tenistku Annu Siskovou (1063) 2:6, 6:1, 7:6(2). V rozhodujícím si obě hráčky dohromady jen třikrát udržely servis a rozhodnout se muselo až v tiebreaku, ve kterém měla pevnější nervy Silná. Pro tu se jedná o první vítězství v hlavní části turnaje ITF v kariéře.

Marková po skreči soupeřky postupuje
Johana Marková (690.) úspěšně zvládla vstup do ITF turnaje v Přerově, v prvním kole postoupila přes Lotyšku Alise Cernskou (1006.), která za stavu 1:1 na sety (7:5, 5:7 z pohledu Lotyšky) zápas skrečovala, z důvodu, že uklouzla a nepříjemně upadla. I přesto trval zápas 2 hodiny a 31 minut.

Beránková nasazenou dvojku nepřekvapila
Karolína Beránková (994.) na ITF v Přerově do osmifinále nepostoupila. Sedmnáctiletá hráčka se pokusila vyzrát na druhou nasazenou, kterou na turnaji plní Maria Marfutinaová (468.), s ruskou tenistkou ovšem prohrála 4:6, 2:6. Beránková ztratila servis hned ve třetí hře a ačkoliv dokázala srovnat na 3:3, o podání na konci setu znovu přišla. Druhá sada byla i díky třetm brejkům jasnou záležitostí Marfutinaové.

Kubáňová šokovala bývalou hráčku TOP 200
Karolína Kubáňová zvládla úvodní kolo a podruhé v sezóně si zahraje osmifinále singlu. Kubáňová v prvním zápase na podniku překvapivě zdolala třetí nasazenou a bývalou 197. tenistku dvouhry Lenku Juríkovou (509.), se kterou si poradila 6:0, 5:7, 6:4. Česká tenistka po jasné úvodní sadě ve druhém dějství rychle prohrávala 0:3 a i když se jí podařilo průběh dotáhnout, soupeřka si vynutila závěrečný set. Do něho vstoupila lépe outsiderka zápasu, která vedla již 4:1. Juríková sice dokázala srovnat na 4:4, mladší z tenistek přesto zvládla závěrečné dva gemy duelu.

Kvalifikantka Kareisová končí v úvodním kole
Pouť Ludmily Kareisové (-) na ITF v Přerově skončila po prvním utkání v hlavní soutěži. Teprve šestnáctiletá hráčka, která zvládla tříkolovou kvalifikaci, mezi nejlepšími narazila na Rusku Julii Kulikovovou (969.), se kterou prohrála dvakrát 2:6.

Videa ze zápasů 1. kolo čtyřhry

ZUBR CUP PŘEROV, Přerov (ženy, CZE, 15 000 USD, antuka)
KAROLÍNA BERÁNKOVÁ (994.) – Maria Marfutinaová (RUS, 468.)[2] 4:6, 2:6
KAROLÍNA KUBÁŇOVÁ (1125.) – Lenka Juríková (SVK, 503.)[3] 6:0, 5:7, 6:4
Julia Lysá (UKR, 689.) – Paulina Czarniková (POL, 890.) 6:2, 6:1
Julia Kulikovová (RUS, 969.) – LUDMILA KAREISOVÁ (-)[Q] 6:2, 6:2
JOHANA MARKOVÁ (686.)[8] – Alise Cernecká (LAT, 1030.) 7:5, 5:7, skreč
ALEXANDRA SILNÁ (-) – ANNA SISKOVÁ (1063.) 2:6, 6:1, 7:6(2)

BUŽKOVÁ, LABOUTKOVÁ – HRABALOVÁ, TOMANOVÁ[4] 2:6, 6:4, 10:6
Suková (USA), VRBENSKÁ – DUDLÁKOVÁ, Zawadzká (POL) 6:4, 6:4
HORÁČKOVÁ, Vangelová (BUL)[3] – KUČEROVÁ, RICHTROVÁ 6:0, 6:2
Medcalfová (AUS), ŠEVČÍKOVÁ – Jablonovská, Juríková (obě SVK) 2:6, 1:6
Lysá (UKR), Marfutinaová (RUS) [1] – KOPECKÁ, KUCHAŘOVÁ 6:0, 6:1
Safarová, Šušpanovová (obě RUS) – Adamescuová (ROU), Czarniková (POL) [2] 1:6, 0:6