Futures v Mostě: Nejedlý neskutečně otočil zápas se Šátralem, postupují i další čtyři Češi

- Petr Sumbal, Filip Lefenda

Antukový podnik kategorie Futures v Mostě pokračoval ve čtvrtek osmifinálovými duely. V těch se zrodilo i jedno obrovské překvapení, když druhý nasazený Jan Šátral ztratil takřka vyhraný zápas s Pavlem Nejedlým.

Šátral ztratil téměř vyhraný zápas s Nejedlým (2:6, 7:5, 6:2)
Pavel Nejedlý (639.) postupuje v Mostě do čtvrtfinále, poté co porazil Jana Šátrala (365.) 2:6, 7:5, 6:2. Šátral měl přitom utkání skvěle rozehrané a vedl už 4:1 ve druhém setu. Jenže pak nad utkáním úplně ztratil kontrolu a nechal se o dva roky mladším Nejedlým přehrát. Ten tak postupuje do čtvrtfinále, kde si zahraje proti krajanu Patriku Riklovi (642.).

Rikl jde v Mostě po třísetovém mači dál (3:6, 6:2, 6:2)
Tři sety potřeboval Patrik Rikl (642.) na to, aby dokázal na Futuru v Mostě porazit šťastného poraženého z kvalifikace Mateusze Terczynského (1300.) z Polska. Po výsledku 3:6, 6:2, 6:2 se český tenista může těšit po Jablonci na čtvrtfinále také v Mostě.

Paroulek je v Mostě prvním čtvrtfinalistou (5:2, skreč Macháč)
Tadeáš Paroulek (991.) postoupil na turnaji v Mostě mezi nejlepší osmičku a stačil mu k tomu necelý set. Za stavu 5:2 mu totiž pro momentální zdravotní indispozici zápas skrečoval Tomáš Macháč (-). Do čtyřhry by měl Macháč ještě dnes nastoupit.

Mertl otočil duel se Staňkem (1:6, 6:3, 6:2)
Pátý nasazený hráč mosteckého turnaje Jan Mertl (515.) i přes problémy postupuje. Šestatřicetiletý matador uhrál v úvodním setu zápasu s krajanem Robinem Staňkem (607.) jen gem, další dva sety ale ovládl 6:3 a 6:2. Mertl se tak může na severozápadě Čech těšit na čtvrtfinále.

Jaloviec v Mostě postupuje (6:2, 6:3)
Nejvýše nasazený tenista mosteckého turnaje kategorie Futures je ve čtvrtfinále. Marek Jaloviec (331.) nepřipustil v souboji s Japoncem Kenem Onišim (851.) překvapení a smetl ho za hodinu a 18 minut 6:2, 6:3.

Štěpánek na favorizovaného Brazilce nestačil (5:7, 4:6)
Povedené utkání odehrál na turnaji v Mostě Antonín Štěpánek (-). Devatenáctiletý Čech, jenž nefiguruje v žebříčku ATP, sice turnajovou trojku Bruna Sant´Annu (455.) neporazil, s obrovským favoritem ale odehrál na severozápadě Čech poměrně vyrovnanou partii, když prohrál 5:7 a 4:6.