Futures v Mostě: Šátral s přehledem postoupil, s ním i další tři Češi

- Jan Havlovic, Filip Lefenda

Čtvrtým hracím dnem pokračoval v Mostě další český turnaj kategorie Futures. Na severozápadě Čech v úterý odstartovala hlavní soutěž, do které zasáhlo hned jedenáct českých tenistů. Z postupu se radovali celkem čtyři, další uspěli v deblu.

Šátral postoupil hladce do druhého kola
Jan Šátral (365.) má za sebou úspěšný vstup do druhého kola turnaje v Mostě. Nasazená dvojka si na úvod poradila s Dominikem Rečkem, úspěšným kvalifikantem, kterého porazila za 71 minut po setech 6:1, 6:4.

Bolardt po skreči v Mostě končí
Antonín Bolardt (1397.) končí na turnaji v Mostě v prvním kole. Český tenista, který se do hlavní soutěže dostal jako lucky loser, skrečoval úterní duelu proti Japonci Kenu Onišimu (851.) za stavu 3:6, 0:4.

Pleva statečně vzdoroval favoritovi
Šestnáctiletý Jan Pleva ani ve svém druhém utkání na profesionální úrovni bohužel neuspěl, avšak za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět. Talentovaný hráč totiž v úterním zápase prvního kola na turnaji v Mostě statečně vzdoroval favorizovaného Paulu Wörnerovi (686.) z Německa, kterému podlehl až po dramatické bitvě po setech 2:6, 7:5 a 3:6.

Gengel skrečoval duel prvního kola
Marek Gengel (755.) končí na turnaji v Mostě v prvním kole. Českého tenistu zastavily v úterním zápase zdravotní potíže, když skrečoval za stavu 0:6, 0:1 duel proti Bruno Sant'Annovi (455.) z Brazílie, nasazené trojce.

Paroulek přehrál Nouzu
Tadeáš Paroulek (991.) si jako druhý český tenista zajistil postup do druhého kola turnaje v Mostě. Osmnáctiletý tenista si v úterním duelu poradil s krajanem Petrem Nouzou (739.), kterého porazil po bezmála dvou hodinách po setech 6:3, 3:6 a 6:3.

Nejedlý zvládl dlouhou bitvu s Panákem
Těžký zápas má za sebou v Mostě Pavel Nejedlý (639.). Ten byl v souboji s kvalifikantem Yvem Panákem (1515.) velkým favoritem, na postup se ale nadřel ve třech setech. Nejedlý nakonec vyhrál po dvou hodinách a 36 minutách 6:4, 3:6 a 6:2.

Mertl si poradil s Kellovským
V Mostě postupuje také Jan Mertl (515.). Turnajová pětka se střetla s krajanem Dominikem Kellovským (833.), a přestože ztratila třikrát servis, zvítězila dvakrát 6:3.