Futures v Jablonci: Finále čtyřhry rozhodl až super tiebreak

Jablonecký turnaj kategorie futures se pomalu blíží ke svému vyvrcholení. V průběhu pátečního dne byly na programu čtvrtfinálové duely dvouhry a závěrečná střetnutí ve čtyřhře. Na jablonecké antuce se v pátek představilo celkem devět českých tenistů. O postup do singlového semifinále bojovali Patrik Rikl a Tomáš Macháč, leč neuspěli. Michal Konečný a Jan Mertl si zahráli o semifinále v ryze českém souboji a z vítězství se radoval Mertl. Čtyřhru ovládli Duda s Vrbenským.

Rikl nasazenou dvojku nezaskočil
Patrik Rikl (639.) končí na turnaji v Jablonci ve čtvrtfinále. Devatenáctiletý talentovaný tenista nestačil v pátečním dopoledním zápase na Američana Sekou Bangouru (500.), nasazeného hráče číslo dva, kterému podlehl po setech 4:6, 2:6.

Mertl vyřadil Konečného
Jan Mertl (505.) se je prvním českým tenistou, který se na turnaji v Jablonci probojoval do semifinále. Šestatřicetiletý nasazený hráč číslo tři si v pátečním duelu poradila s o osm let mladším Michalem Konečným (620.), kterého porazil po setech 7:6(6) a 6:3. V boji o finále vyzve Mertl Amertičana Bangouru (500.), nasazenou dvojku.

Macháč končí ve čtvrtfinále
Tomáš Macháč se do svého premiérového semifinále na turnaji kategorie futures neprobojoval. Sedmnáctiletý tenista nestačil v pátečním duelu v Jablonci na Němce Petera Hellera (650.), kterému podlehl po setech 1:6, 7:5 a 0:6. Pro Macháče se jedná o zatím nejlepší turnaj v jeho kariéře, neboť se vůbec poprvé probojoval do čtvrtfinále.

23.5.
Futures v Jablonci: Mertl i Staněk míří do druhého kola, postupuje dalších pět Čechů

22.5.
Futures v Jablonci: Rikl a Krstev slaví postup, Macháč zaskočil Vrbenského. Končí i Papík

21.5.
Futures v Jablonci: Papík s Riklem postupují do hlavní soutěže, výhru slaví další dva Češi