Futures v Jablonci: Mezi nejlepší osmičku pronikl kvartet domácích hráčů, Macháč poprvé ve čtvrtfinále

Druhý český turnaj ITF futures na území České republiky pokračuje ve čtvrtek svým třetím hracím dnem. Na programu bylytentokrát už osmifinálové duely dvouhry, do kterých se probojovalo hned deset domácích hráčů. Čtvrtfinále vybojovali však pouze ti, kteří nastoupili do ryze českých zápasů. Naopak Robin Staněk a Dominik Kellovský, kteří nastoupili proti zahraničním hráčům, se s turnajem rozloučili.

Macháč je poprvé v kariéře ve čtvrtfinále
Sedmnáctiletý Tomáš Macháč, který doposud hraje převážně na juniorském okruhu, se na turnaji v Jablonci nad Nisou úspěšně prokousává turnajem dospělých! Český tenista po zdolání Michaela Vrbenského v prvním kole zvládl i další těžkou zkoušku a v souboji s devětadvacetiletým Michalem Fraňkem dominoval dvorci.

V prvním setu vedl už 5:0, ve druhém pak zaznamenal šňůru čtyř gemů v řadě a v konečném součtu zvítězil 6:2, 6:3. Poprvé v kariéře se tak na profesionálním turnaji podívá mezi nejlepší osmičku.

Kellovský nestačil na favorita
Proti osmému nasazenému Peterovi Hellerovi (650.) z Německa se Dominiku Kellovskému (823.) vůbec nedařilo. S favorizovaným soupeřem prohrál český tenista v Jablonci hladce 1:6, 2:6 a s turnajem ve dvouhře se musí rozloučit.

Rikl smetl v českém derby Krsteva
Jablonecký turnaj nabízí během čtvrtka hned několik ryze českých soubojů a v jednom z nich se Patrik Rikl (639.) dokázal v rychlém utkání vypořádat s Ondřejem Krstevem (1108.). Sedmý nasazený Rikl soupeře nepustil ani jednou do vedení a za 68 minut ho porazil hladce 6:1, 6:4.

Konečný potvrdil roli favorita proti Dudovi
V dalším z českých soubojů v Jablonci vybojoval postup do čtvrtfinále Michal Konečný (620.). Šestý nasazený si poradil za necelou hodinu a půl hry s Filipem Dudou (889.), jehož přehrál 6:3, 6:4.

V utkání se Konečnému podařilo v obou setech hned zkraje odskočit soupeři na rozdíl brejku, a ač Duda zvládal své manko stáhnout, v koncovkách Konečný prodal své zkušenosti.

Staněk nestačil na Davyděnka
Robin Staněk se s turnajem v Jablonci loučí po porážce ve druhém kole. Pátý nasazený nestačil na ruského tenistu Philippa Davyděnka, se kterým prohrál za hodinu a půl 5:7, 3:6.

Mertl povolil Bolardtovi jen tři hry
Hladký postup do čtvrtfinále vybojoval na futuru v Jablonci naopak Jan Mertl. Třetí nasazený se střetl s úspěšným kvalifikantem Antonínem Bolardtem, jehož však za 67 minut hry porazil 6:0, 6:3.

Videa po zápasech čtyřhry

DOMINIK KELLOVSKÝ (823.) – Peter Heller (GER, 650.) 1:6, 2:6
MICHAL FRANĚK (-) – TOMÁŠ MACHÁČ (-) 2:6, 3:6
Bart van Den Berg (NED, 1115.) – Sekou Bangoura (USA, 500.) 3:6, 2:6
Bruno Sant'Anna (BRA, 455.) – Simon Beaupain (BEL, 1940.) 6:1, 7:6(3)

23.5.
Futures v Jablonci: Mertl i Staněk míří do druhého kola, postupuje dalších pět Čechů

22.5.
Futures v Jablonci: Rikl a Krstev slaví postup, Macháč zaskočil Vrbenského. Končí i Papík

21.5.
Futures v Jablonci: Papík s Riklem postupují do hlavní soutěže, výhru slaví další dva Češi