RPM Prague Open 2018: Z osmi Čechů postoupil do osmifinále jen Staněk

Čtvrtým hracím dnem pokračoval v areálu TJ Spoje úvodní český turnaj ITF pod názvem RPM Prague Open. V úterý byly na programu úvodní duely hlavní soutěže dvouhry a čtyřhry. V singlu zasáhlo do hry hned osm českých tenistů, kterým se ale jejich vstup do turnaje hrubě nevyvedl. Z osmičky domácích hráčů postoupil do osmifinále pouze Robin Staněk, který v ryze českém souboji vyřadil Tomáše Macháče.

Staněk v českém duelu přehrál Macháče
Turnaj v Praze proti sobě svedl v rámci prvního kola Robina Staňka (604.), osmého nasazeného, a na divokou kartu startujícího Tomáše Macháče. Roli favorita jednoznačně potvrdil Staněk, který svého krajana porazil za 80 minut hry 6:2, 6:3.

Jiroušek uhrál jediný gem
Tomáš Jiroušek se na RPM Prague Open dostal do hlavní soutěže jako lucky loser, avšak s turnajem se loučí hned v prvním kole. Osmnáctiletý tenista nestačil v dopoledním zápase na třetího nasazeného Němce Sebastiana Fanselowa (463.), kterému podlehl za 46 minut po setech 0:6, 1:6.

Langmajer v Praze dohrál
Na divokou kartu startující Dominik Langmajer (1941.) nepřešel na pražském turnaji ITF futures brány prvního kola. V souboji se sedmým nasazeným Jeroenem Vannestem (564.) z Belgie prohrál ve dvou setech 4:6, 5:7.

Ricci končí v prvním kole
Alessandro Ricci se loučí s pražským turnajem RPM Prague Open již v prvním kole. Dvacetiletý tenista, který úspěšně prošel kvalifikací, nestačil v pondělním dopoledním zápase na Němce Roberta Strombachse, kterému podlehl po setech 1:6, 6:3, 4:6.

Bolardt ztratil dobře rozehraný zápas
S turnajem RPM Prague Open se loučí v prvním kole také Antonín Bolardt, další z úspěšných kvalifikantů. Český tenista podlehl v úterním duelu na Francouze Dana Addeda (756.), kterému podlehl po třech hodinách po setech 7:6(4), 5:7 a 2:6.

Fanselow, Storck (oba GER) – BUGAR, ŠPRLÁK PUK [WC] 7:6(3), 6:7(3), 11:9
Torebko, Vanneste (GER/BEL) [1] – LANGMAJER, PECHALA 6:2, 2:1 skreč Langmajer, Pechala
Groen, Sant'Anna (NED/BRA) – Lootsma (NED), VOCEL [2] 4:6, 2:6