5. 5. 2018
Rozhovory WTA

Kvitová: Nechtěla jsem urazit toho nahoře. Věří si na grandslam?

Pražský turnaj měl být pro Petru Kvitovou hlavně zkouškou, jak na tom tenisově je. Nakonec z toho byl ten nejlepší možný scénář – titul před jásajícími tribunami. „Fakt lidi křičeli, že mě milují?“ smála se po zápase Kvitová. Po obrovském boji vyhrála finále ve třech setech a s trofejí se rychle chystala na další štaci.

Už v neděli totiž hraje česká hvězda v Madridu. „Pro mě je to možná i lepší, že z toho nevypadnu,“ řekla Kvitová.

Vyčerpaná je ale pořádně. Po čtyřech zápasech ve čtyřech dnech fyzicky i emočně. Vždyť tlak domácího publika dá hlavě zabrat. „Péťa chce tady doma vždycky vyhrát víc pro lidi než pro sebe,“ říkal po zápase trenér Jiří Vaněk – ten, co Kvitovou uklidnil, když se jí finále proti Buzarnescuové začalo bortit.

První set jste prohrála 4:6, i když jste vedla 4:1. Potřebovala jste od trenéra slyšet povzbudivá slova?
Potřebovala jsem uklidnit, necítila jsem se v průběhu zápasu nejlíp. Nemyslím si, že jsem hrála špatně, ale trošku jsem uspěchávala míče a z toho pramenily chyby.

Nakonec jste finále otočila a hrála skoro dvě a půl hodiny...
Buď hraju hodinu, nebo dvě a půl. (smích) Bylo to dost náročné. Počasí bralo hodně sil a nehrálo se mi úplně dobře. Vedla jsem v prvním setu 4:1 a najednou prohrála pět gemů v řadě. I když každý gem byla tahačka. Uklidnila jsem se a ve třetím setu už to bylo lepší. Cítila jsem se lépe a pomáhal mi servis, to byla velká pomoc.

Narvané tribuny vás dotáhly k vítězství, jaké byly emoce po mečbolu?
Nevím, jestli se to dá popsat... každopádně štěstí, které převládlo nad vším. Vyhrála jsem na domácím kurtu na Spartě, s každým se tady znám, o to je to lepší.

Opět jste potvrdila, že finále většinou nějak ubojujete, kde tuto vlastnost berete?
Před zápasem jsem si sama nahlas pověděla, že to musím ubojovat. Pokaždé si takhle před finále řeknu, že to bude těžké, že to musím ubojovat, i když se necítím nejlíp. Během tohoto finále jsem měla pocit, že nohy prostě nerozjedu. Padla na mě únava a nebylo to jednoduché, protože soupeřka klidně mohla běhat do aleluja.

Podle trenéra jste jela do Prahy tenisově trochu na zkoušku. Kdy jste začala věřit, že byste mohla celý turnaj vyhrát?
Nejsem typ hráčky, co od prvního kola tuší, že by mohla vyhrát. Soupeřky jsou nepříjemné, jako byla třeba Katka Siniaková ve čtvrtfinále a potom i soupeřka v semifinále. Naši mě učili hlavně pokoru a to mám v sobě zakotveno, nerada předbíhám, abych neurazila toho nahoře. (úsměv)

Jste zase ve vynikající formě, letos už jste získala třetí titul. Uzavřel se kruh po vašem návratu?
Uzavře se možná až na Roland Garros. Pořád je to pro mě trošku jiné, ale v Paříži to bude rok od návratu, tam by se to mohlo uzavřít.

Věříte si na další grandslamové tituly?
Já takhle nepřemýšlím. Vím, jak je těžké vyhrát grandslam, hráč si to nedokáže představit předem. Musíte se čtrnáct dní cítit dobře, přebojovat různé věci a každý den se nelze cítit perfektně. To je úskalí tenisu.

Po čtvrtfinále a semifinále jste říkala, že cítíte trochu tupost. Jak byste jedním slovem popsala současný stav po zisku titulu?
Teď se cítím úplně mimo. (smích) Jsem unavenější, padne to na mě za chvíli. Po masáži zavřu oči, abych se vzpamatovala. Jsem unavená.

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Vondroušová po měsíční pauze nadělila kanára. Ve druhém setu musela otáčet

Po více než měsíci se na kurtu objevila na okruhu WTA vycházející hvězda českého ženského tenisu Markéta Vondroušová. Devatenáctiletá hráčka na turnaji v maďarské Budapešti…

Kdo se směje naposled... Los v Marseille si kuriózně pohrál s dvojicí hráčů

Narazit na sebe ve dvouhře hned dvakrát v rámci jednoho turnaje? Tato bizarní kuriozita se přihodila dvojici tenistů tento týden na halovém podniku ATP ve francouzském Marseille.

VIDEO: Jak tohle udělala?! O nejlepším úderu z Dubaje je jasno

Po posledním grandslamu sice přišla o svůj výsostný post světové jedničky, o tom, že patří mezi absolutní tenisovou špičku, však Simona Halepová přesvědčuje i nadále. Do turnaje v…

Další vydřená výhra. Ještě to rozdýchávám, ale jsem bojovnice, smála se Kvitová. Proč se omlouvala?

Petra Kvitová zvládla v Dubaji další třísetové drama, když po krajance Siniakové porazila i v dobré formě hrající Jennifer Bradyovou. S tou sice odvracela v prostředním dějství…

Denní menu, 20.2.2019: Česká středa. Kvitová s Plíškovou postupují v Dubaji, další Češi hrají v Budapešti, Marseille či Riu

Pořádná tenisová nálož čeká ve středu na českého fanouška. Petra Kvitová zvládla další třísetové drama, když porazila v dobré formě hrající Američanku Bradyovou. S její krajankou…

Plíšková zdolala neoblíbenou soupeřku. Pomohla jí i přestávka kvůli dešti

Karolína Plíšková, jež měla v úvodním kole turnaje v Dubaji, zvládla vstup do hlavní soutěže a zahraje si osmifinále. Česká tenistka ve druhém kole zdolala po necelých dvou…

Další články