Prosperita Open 2018: Kolář otočil třetí set z 0:5, postupuje i Pavlásek

Ostravský challenger Prosperita Open v úterý přinesl zápasy hned šesti domácích tenistů, z nichž se dva probojovali do osmifinále. Los, který proti sobě svedl Adama Pavláska s Markem Gengelem a Zdeňka Koláře s Dominikem Kellovským, navíc určil, že o postup do čtvrtfinále proti sobě budou hrát právě oba postupující Češi.

Kolář slaví senzační obrat v Ostravě
Zdeněk Kolář (237.) prohrával v úvodním kole Prosperita Open s Dominikem Kellovským (808.) už 6:2, 6:7(1), 0:5, ale ani za zdánlivě beznadějného stavu zbraně nesložil.

Na pokraji vyřazení dokázal změnit taktiku a povedlo se mu hrát do bekhendu soupeře, což se ukázalo být klíčem k velkému obratu a vítězství v rozhodujícím setu 7:5. Kolář přerušil v Ostravě šňůru čtyř porážek a vyhrál poprvé od konce března.

Rosol v ostravské dvouhře dohrál
Hned v prvním kole skončila hlavní soutěž Prosperita Open pro Lukáše Rosola (261.), který na ostravské antuce nestačil na Chorvata Nina Serdarušiče (241.). Český tenista byl blízko třetího setu, když v druhém dějství vedl 5:3.

V devátém gemu měl dokonce dva setboly, ale nevyužil je, stejně jako následně nepřetavil ve vítězství svůj servis. Serdarušič následně odvrátil i brejkbol v jedenácté hře a dotáhl zápas k vítězství po setech 6:4, 7:5.

Pavlásek v prvním kole nezaváhal
Ryze český duel spolu absolvovali v Ostravě Adam Pavláskem (233.) s Markem Gengelem (724.) a radost výkon v utkání přinesl zejména prvně jmenovanému. Sedmý nasazený Pavlásek přehrál svého krajana za pouhých 63 minut 6:2, 6:3 a nijak ho nerozhodil ani špatný vstup do zápasu, při kterém si prohrál hned první servis.

Vocel na první vítězství nedosáhl
První výhru na okruhu ATP Challenger Tour měl na dosah Matěj Vocel (857.), kterému pořadatelé v Ostravě udělili divokou kartu. V duelu s Francouzem Antoinem Hoangem (233.) byl sice Vocel výrazným outsiderem, ale svého soupeře nakonec trápil více než dvě a půl hodiny. Český tenista dokonce vedl už 2:6, 7:6(4) a 2:0, ale Hoang poté zabral a šestí gemy v řadě zápas otočil.

Ruben Bemelmans (BEL, 106.) – Vincent Millot (FRA, 252.) 1:6, 1:6
Gleb Sakharov (FRA, 189.) – Gianluigi Quinzi (ITA, 265.) 2:6, 1:6
Gregoire Barrere (FRA, 282.) – Benjamin Bonzi (FRA, 203.) 6:2, 1:6, 7:6(2)
Tallon Griekspoor (NED, 222.) – Mathias Bourgue (FRA, 281.) 2:6, 1:6
Nino Serdarušič (CRO, 241.) – LUKÁŠ ROSOL (261.) 6:4, 7:5
DOMINIK KELLOVSKÝ (808.) – ZDENĚK KOLÁŘ (237.) 2:6, 7:6(1), 5:7
Antoine Hoang (FRA, 233.) – MATĚJ VOCEL (857.) 6:2, 6:7(4), 6:2
Pedro Martinez (ESP, 231.) – Elliot Benchetrit (FRA, 355.) 3:6, 7:5, 6:3